Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Perfekcjonizm na każdym etapie ;:333
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Lista pomidorowa. Proszę bardzo.

Lp. Taras i pod tarasem
1 Buralino
2 Bloody Butcher
3 Black Sea Man
4 Big Yellow Zebra
5 Caro Rich
6 Copia
7 Czerwony paluszek
8 Dzieckij Słodkij
9 Dragon eye
10 Green Agate
11 Krasawica Moskwy
12 Malachitowa Szkatułka
13 Manitoba
14 Pendulina Orange
15 Ace 55
16 Liskin nos
17 Fireworks
18 Perła Ogrodu
19 Prune Verte
20 Petrusha Gardener
21 Golden Champion
22 Sumertime Dwarf
23 Green Martin Dwarf
24 Sean?s Yellow Dwarf
25 Emerald Giant Dwarf
26 New Big Dwarf
27 Beryl Beauty Dwarf
28 Brandy Fred Dwarf
29 Red Curant Dwarf
30 Teton de Venus
I inne Dwarfy jeśli dojdą nasionka od znajomych. Tylko 12 donic na tarasie, plus kilka mini koktajlówek; reszta pod tarasem dzięki temu, że w tym roku uszczupliłam listę ostrych papryk i bakłażanów.
A tutaj Zalesie:

1 Banana Orange
2 Brazylian Beauty
3 Black from Tula
4 Bołoto
5 Blue Ridge Mountain
6 Brandwine True Black
7 Czernomor
8 Cremee de Noire
9 Dr green Froster
10 Gogosha
11 Krym wysoki Grażynki
12 Korea Long
13 Maglia Rosa
14 Malachitowa Szkatułka
15 Malinowy Małgosi
16 Malinowy Irenki
17 Malinowy bez nasion
18 Mój stary malinowy Jode
19 Mandarin Cross
20 Ałtajskij Oranżowyj
21 Absinthe
22 Albenga
23 Arkansas Marvel
24 Jsoner
25 Persimon żółty
26 Polcio 29
27 Hippie Zebra
28 Humph
29 Hill Billy
30 Esmeralda Golasina
31 Jarson Falbaniasty 14/2 F4
32 Jarson 1 Zielono-malinowy F4
33 K149
34 K75
35 K20
36 Red Pear
37 Zebra Rita
38 Sybirskij Skorospelyj
39 Samocfiet Izmurodnyj
40 Scatolone
41 Sobokalskoje Czudo
42 Super Snowe White
Tutaj poszaleję, będę miała 5 ramek na 10 krzaków każdy. Jeszcze nie wszystkie nasionka mam więc jak dojdą lista troszkę się powiększy, najsmaczniejsze zrobię po 2 rozsady i będzie cacy.
Eskimoska do perfekcjonizmu to mi daleko ;:170 ale staram się bardzo ogarnąć wrodzone bałaganiarstwo :wink:
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu lista imponująca, a z karłami to zaszalałaś ;:333
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Uleńko, podejrzewam, że gdybym miała ich więcej to wychodziłabym powoli z wysokich nawet na zalesiu. Tam nie ma gruntu tylko pojemniki 120x120cm wysokie na 40cm i 240x120 wysokie na 30cm (mówimy na to ramki, ale w zasadzie to nic innego jak podwyższone grządki), co powoduje, że pielęgnacja wysokich krzaków jest utrudniona, Poza tym jest dość wietrznie. Dwarfy są odpowiedzią na wszystkie moje pomidorowe problemy. Szukam jak największej ilości odmian tego typu. Pewnie kilka topowych wyższych zostanie, bo jakoś już nie wyobrażam sobie sezonu bez takiej Malachitowej Szkatułki, albo Czarnomora, tudzież takich koktajlowców jak Cytrynek czy Dr Green
Lista imponująca ale każdego będzie jeden krzak ;:170
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu a ja miałam zagwozdkę z których zrezygnować, bo na liście mam 20 koktajlówek i 30 normalnych.
No to sieję wszystkie. Nic nie wykreślam! ;:306
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Lista pomidorowa naprawde imponująca. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt utrudnionego miejsca do.uprawy. :) Ja też zainteresowałem się dwarfami ale skrupulatnie odkładam sobie je do pudełeczka i zostawiam na sezon kolejny, gdyż nie rezygnuje z zamierzonego planu z jesieni, czyli uprawy odmian rosyjskich, zwłaszcza że tyle ich sobie załatwiłem. :)

Ogólnie to zazdroszcze zaparcia w uprawie, bo przy takich utrudnieniach, trzeba naprawde mieć chęć by coś uprawiać, a Twoja różnorodność warzyw nie tylko odmianowo ale i gatunkowo jest rewelacyjna. ;:215
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Teresa Pszczola poczekaj jak do Ani jeszcze dojdą nasiona, na które czeka, lista będzie dwa razy dłuższa ;:306

Błażeju Ania to "Zielona Dziewczyna Czarodziejka" ;:215 nic tylko zazdrościć pomysłowości ( nie mylić z zawiścią!!)
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Wiele można się nauczyć i podpatrzyć, by coś wykorzystać u siebie. :uszy
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

O matulu ;:oj
Myślałam, że to Twoja oferta Aniu ;:306
No to powodzenia Ci życzę, aby się nic nie pomyliło i wszystko pięknie zaowocowało. :wit
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

;:oj Padłam na widok tej listy.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Obrazek Daję radę.
Kurcze wiem, że ta lista długaśna wyszła, ale normalnie nie wiem z czego mogłabym zrezygnować. Na dokładkę mam kilka odmian po dosłownie kilka nasionek, które są np z 2014, dostałam od kogoś, a nie złożyło się do tej pory ;:173 i trzebaby je odnowić. Na razie nie wciągnęłam ich na listę, zobaczymy czy dam radę przygotować dodatkową grządkę dla nich.
Błażeju a jakie Dwarfy masz? Tak z ciekawości pytam ;:224
Elu o to, to, to... głównie żeby mi się nie pomyliło :;230 bo ja to lubię sobie namieszać w rozsadach. A potem w nasionach ;:170 Ostatnio odkryłam z 20 torebek nasion NN - bakłażany, pomidory i papryki. Wysuszyłam i już na etapie suszenia nie wiedzieć czemu nie oznaczyłam co to za odmiana, więc wsadziłam w torebkę i.... uzbierałam sobie takie. Teraz mam na nich kartki z podpisem- na bank coś fajnego :D bo inaczej nie wykładałabym do suszenia.
Ula ale z tarcznikami to normalnie nie mogę sobie poradzić ;:222 Już wyczerpałam wszystkie pomysły, czekam na wiosnę, żeby wywalić delikwenta z domu :roll: Najlepsze, że wcale nie wygląda na chorego (mowa o Wawrzynie), piękne dorodne liściory, tylko ta spadź :evil: no wnerw mam. A że ślepa jestem, to zawsze jakiś się uchowa mimo ciągłego czyszczenia. To samo mam na cytrynach.
Grażynko właśnie miałam Cię zapytać - pomidorka Krym wysoki mam od Ciebie. Ale mam też od Ciebie Krym NN, czym one się różnią?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu,a z bakłażan?w do uprawy balkonowej masz coď do polecenia?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, dokładnie odmian nie pamiętam. Odkładam sobie wszystkie dwarfy do jednego pudełeczka, a przed kolejnym sezonem zaczne sobie szukać typowo dwarfów. na razie o nich nie myśle, bo mam sporo na głowie z wyboru odmian rosyjskich na ten sezon. :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”