Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Na moich też mszyce, wieczorem prysnę Agricolle. Na razie oczyściłam ręcznie.

Rubia,
z HT na tymolu ostrożnie dawkuj, kiedyś popaliłam sobie truskawki pryskając maksymalnym stężeniem przeciw mszycom.
Iza
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

jeszcze pisze:Na moich też mszyce, wieczorem prysnę Agricolle. Na razie oczyściłam ręcznie.

Rubia,
z HT na tymolu ostrożnie dawkuj, kiedyś popaliłam sobie truskawki pryskając maksymalnym stężeniem przeciw mszycom.
Iza doświadczony ogrodnik, myślisz że moge codziennie tym octem i czosnkiem, już nawet je splukalam skąd one się biorą!
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Nie wiem, skoro ma opakowaniu jest, że co 3 dni a już raz pryskałaś, to może ten preparat po prostu nie działa. Spróbuj sobie codziennie na 1 papryce i zobaczysz :)
Iza
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

jeszcze pisze:Nie wiem, skoro ma opakowaniu jest, że co 3 dni a już raz pryskałaś, to może ten preparat po prostu nie działa. Spróbuj sobie codziennie na 1 papryce i zobaczysz :)
Może tak być ze za słaby ale wydaje mi się, że trochę jest mniej, ale nie wypełniły się do końca.
Pozdrawiam, Werka
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Wybiłam tymolem dokładnie wszystkie mszyce a miałam ich ogrom na pelargoni. A jakie wypasione!
Początkowo pryskałam rozcieńczoną coca colą i też był efekt. Wydaje mi się, że one z wiatrem są niesione, od kilku dni nie znalazłam żadnej.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja przeciwko mszycom stosuję opryski mleka z wodą .
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mirek19 pisze:Ja przeciwko mszycom stosuję opryski mleka z wodą .
Mirek a możesz mi pow jaki stosunek? Cola próbowałam z soda i płynem co prawda na oko ale nie wiele to dało i w dodatku mieszkam na4 piętrze ;p
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Pół szklanki mleka mieszamy z połową szklanki wody i spryskujemy rośliny., czyli w proporcji 1:1 ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mirek19 pisze:Pół szklanki mleka mieszamy z połową szklanki wody i spryskujemy rośliny., czyli w proporcji 1:1 ;:333
dziękuję Mirek, mam dziś świeże od krowy :heja
Pozdrawiam, Werka
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

U mnie co ś zaatakowało ogórki. Mszyca albo zmienniki. Pryskałam Naturenem, potem Biochronem. Po tych opryskach jakby popaliło mi liscie najmłodszych ogóreczków. Po 2 dniach efekt bójczy na szkodniki był niewielki, więc dałam oprysk HT na tymolu wczoraj. Dzisiaj znalazłam 2 szt szkodnika, ale nie wiem, czy żywe. Spryskałam jeszcze raz HT, może za często, ale trudno ...
A tak swoja droga, ryzykowac jeszcze sadzenie ogórków ? Niby piszą,że siać w maju, ale może jeszcze warto spróbowac ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No, bakłażany spryskane :)

Iza, mam nadzieję, że nie będzie złych skutków, gdyż dałam najmniejszą zalecaną dawkę - 1ml na litr wody z krochmalem. Zostało mi jeszcze trochę płynu, jutro wypryskam na pomidory.

Almera, na sianie ogórków to już chyba trochę za późno - ale na targowiskach ciągle jeszcze sprzedają sadzonki. W sobotę kupiłam bardzo ładny ogórek szczepiony na dyni - ma już mikre owocki :D Wróciłam potem, żeby dokupić jeszcze dwa, lecz sprzedawca już ich nie miał...
Generalnie, jest jeszcze spory wybór różnych sadzonek, można wykorzystać puste doniczki, jeśli jakieś się gdzieś uchowały :D
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Almera,
ja bym posiała, spokojnie zdąża urosnąć w taką pogodę. Przecież dopiero czerwiec :D

Rubia,
jak dałaś 1 ml to będzie git. Ja dałam 5ml i pryskałam młode listki.
Iza
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

werutka pisze:
Mirek19 pisze:Pół szklanki mleka mieszamy z połową szklanki wody i spryskujemy rośliny., czyli w proporcji 1:1 ;:333
dziękuję Mirek, mam dziś świeże od krowy :heja
Musze powiedzieć, że naprawdę pomogło Mirek , choć te france wyszły jeszcze na 2 liście rano, oczyściłam mechanicznie i na razie jest ok.
Pozdrawiam, Werka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”