Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dlaczego nie mam uprawnien do przeglądania niektórych wątków ? Np Skoanny - Z balkonu na talerz cz.2
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Bo to wątek personalny czyli niemerytoryczny ;:131 a do tego działu dostaje się uprawnienia jak się zbierze odpowiednią ilość postów ;:108

Rubia chińskie są też np. Obrazek Ale to jest tylko ozdoba niestety. To coś jak te Pumpkin on a stick, tylko trochę większe.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Czytałam o opryskach herbatka tymiankową. A moge zrobić oprysk z olejku tymiankowego z apteki ? Ile kropel wówczas na litr ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Opryski z olejków działają troszkę inaczej, choćby z tego wględu, że nie ma w składzie mieszanki opryskowej alkoholu, tak jak w przypadku herbatki tymiankowej. Zasadniczo trzebaby testować dany olejek na jego konkretną użyteczność. Jako środek przeciw czemu chcesz go zastosować? I na jakiej roślinie?
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Chciałabym zastosować jakieś srodki profilaktyczne dla wszystkich rosliń. Czytałam gdzieś ,że Ty raz w mies. pryskasz roztworem aspiryny, 3 x olejkiem herbacianym i 1 olejkiem neem. Może to stary wpis, ale tak wynotowałam.
czytałam o własciwościach HT i pomyślałam,żę z tym olejkiem tymiankowym bedzie łatwiej.
Znalazłam tez przepis na oprysk wytwarzany z tymolu i tez to rozważam.

Kiedys uzywałam Timorexu do pomidorów, jak miałam ogródek, a potem juz nie mogłam go kupić. W ubiegłym roku stosowałam olejek herbaciany zamiast Timoreu do pomidorów zapobiegawczo, ale nie dawkowałam jakoś dokładnie.

Myślałam, aby pryskac Bioczosem wszystkie roslinki zapobiegawczo, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Podobno to trzyma też z dala ziemiórki, a ja miałam z nimi problem w ubiegłym roku i teraz juz widuję pojedyncze sztuki i nie chce , aby się rozmnozyły.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Olejku z drzewa herbacianego używałam z powodzeniem przeciw mszycy. Dawkowałam na oko niestety, ale jakoś kilka kropel na 600 ml wody.
Iza
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Co jest moim ogóreczkom ? :(
Obrazek
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aspiryna działa jak biostymulator, czyli pryskamy wszystko, podobnie jak algami czy wyciagiem z grapefruita. Szczególnie gdy rośliny narażone sa na stres, czyli po wysadzeniu, lub przed zapowiadanymi upałami.
Olejek herbaciany działa prewencyjnie na grzyby, czyli też można całą uprawę nim potraktować, a szczególnie te rośliny które mają tendencje do zapadania na choroby grzybowe. Natomiast olej z miodli czyli neem jest owadobójczy głównie, choć jak wyczytałam wykazuje działanie na wszelkie patogeny, również grzybowe i bakteryjne.
Nadal robię oprysk z aspiryny, chociaż w tym roku dodałam oprysk z alg. Neem stosuję tylko interwencyjnie, a olejkiem herbacianym pryskam głównie ziemię jeśli widzę nadmiar pleśniowych nalotów. O widzisz koleżanka zwalczała nim mszyce i działało :)
Z tymolowego HT zrezygnowałam, po popaleniu nim jarmużu w zeszłym roku. Trzeba bardzo uważać na dawkowanie, a ja miewam problemy z odmierzeniem odpowiedniej ilości ;:170

Ogóreczki. Chodzi Ci o te cosie na liściach? To wygląda jakby liść zwijał się i usychał czy jakby tracił kolor między nerwami? Zrób zdjęcie samego pojedynczego liścia - ostre.
Wkleje tu cytat dotyczący sadzonek ogórkowych, uważam, ze zgrabnie napisany :) może Ci pomoże w diagnozowaniu.
Jeżeli sadzonki jako całość są słabe i kruche, z suchymi końcami, może to oznaczać, że nasiona były słabe i niespełniające norm. W tym przypadku, niestety, będziemy musieli zacząć od nowa.
Drugim powodem może być niewłaściwa ziemia.
Oto kilka odmian składu prawidłowej gleby dla ogórków:
torf, próchnica, przekompostowane trociny (2: 2: 1) z dodatkiem popiołu drzewnego, mocznika, superfosfatu i siarczanu potasu;
sodowo-ziemny humus lub kompost (1: 1) z dodatkiem popiołu drzewnego, superfosfatu i siarczanu potasu;
torf, humus, trociny, piasek, wyciąg z dziewanny (6: 1: 1: 1: 1);
ziemia darniowa, torf, próchnica, nieświeże trociny (1: 1: 1: 1).
Prawdopodobnie twoja gleba nie pasuje ogórkom lub brak jej składników odżywczych. Spróbuj to zmienić, starannie przesadzając kiełki w dobre podłoże.

Przyczyną suchych liści może być również nieprawidłowe podlewanie. Uszkodzenia mogą być spowodowane zarówno od niewystarczającego jak i nadmiernego poziomu wilgotności gleby. Wśród innych powodów, dla których końce ogórka liści suche i nie rosną możemy wymienić: niezgodność z temperaturą, niewystarczającą wilgotność powietrza, niedostateczne oświetlenie, obecność przeciągu, a także szkodników w glebie i na liściach.
Aby rozwiązać problem, musisz dokładnie przyjrzeć się swoim sadzonkom pod kątem występowania potencjalnych przyczyn
Co do ziemi to nigdy nie próbowałam tych mieszanek, ale w tym roku przetestowałam specjalną ziemię do rozsad ogórków Hydrokoplexu i jestem bardzo zadowolona.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dziękuję za odpowiedź . To się stało nagle, w ciagu jednego dnia. Nie pogarsza się na razie. Myślę,że może je przelałam po prostu. Mam nadzieje,że przetrwają. Mam 5 doniczek z ogórkami i tylko w dwóch taki objaw.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Kiedys czytałam u Ciebie o olejku Neem? Próbowałaś go? Ciekawa jestem jego właściwości bo znajomy internetowy z usa bardzo go chwali.
Pozdrawiam ;)
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A jak rozrabiasz aspirynę?
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ekaterina http://balkonowywarzywnik.pl/news/aspiryna-w-ogrodzie/
Justynko tak używałam. Działa na różne robale bardzo silnie toksycznie. Ma troszkę koszmarkowaty zapach, ale lepsze takie śmierdzidełko niż robale ;:108 Było już w wątku ale przykleję
20ml olejku nemm
3ml mydła potasowego
2l wody
almera obserwuj, jakby coś się pogarszało daj znać :)
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Olejek neem rzeczywiście śmierdzi. Kupiłam kiedyś do twarzy taki eko. Myślałam, że umrę jak się nim wieczorem posmarowałam :lol:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”