Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia, miałś już tego karzełka wcześniej ? Jak smakuje ? W jakiej donicy rośnie ?
Zapytam też, co to są te ciemne plamki na liściach ? Moje niektóre balkoni Redteż tak mają.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia...zbieraj, zbieraj... chętni się znajdą :wink: ja już staje w kolejce :wink:
Jeśli chodzi o nasiona...skoanna... dziękuje ci jeszcze raz za nasiona podarowane wiosną.
Malabar- wzeszły dwa, ale jakoś słabo rosną- za to wygląd liści jest taki, że gdy przyniosę je jesienią do domu to swobodnie będą robiły za rośliny ozdobne- skórzaste, błyszczące na prawdę ładne :D
łoboda - niestety nie wysiałam w tym roku, mam nadzieję, że w przyszłym roku wykielkuja :oops:
Cyklantera- co prawda wylądowała w końcu w gruncie nie w donicy, ale tez jest bardzo atrakcyjna. Liście maja jasnozielony świeży wygląd- jest na tyle ładna, że M zaproponował bym w przyszłym roku obsadziła cały płot. Kwitnie już i zaczyna zawiązywać owoce. Ma jeden mankament muszę co drugi dzień zaplatywac ją o płot tak szybko rośnie mimo że na piasku ;:oj
Z donic to niestety pierwsze cukinie mi zgnily :( ale na pocieszenie zawiązują się następne.
Pomidory nie miałaby w tym roku ze mną lekko ale mam nadzieje że się spiszą :)
Ogórki w tym roku posiadam partenokarpiczne- to był dobry pomysł- mimo ze na początku słabo rosły to już zawiązują owoce :D
A papryki - to chyba szczęście początkującego- za ciasno posadzone, pogoda im nie sprzyja a wszystko wskazuje na to że będzie ich naprawdę dużo (wychodzi na to że borasol działa nie tylko na pomidory-papryki tez od razu dostają i wyglada na to że przestały zrzucać zawiazki ;:138 )
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Almera, no właśnie nie miałam go wcześniej - kupiłam jedną sadzonkę w kwietniu, bo moje rozsady były jeszcze malutkie - a ten był ładnie podhodowany w szklarni i już nawet dwa kwiatki miał :) Żebym wiedziała, że takie cudo z niego wyrośnie, kupiłabym więcej. Sprzedawczyni nie miała pojęcia, co to za odmiana. Wrzucę fotki do innego wątku, może ktoś fachowym okiem rozpozna, co to za jeden, taki karzełek.
Rośnie w misie, która ma chyba 7 l pojemności, ale jest dość płytka. Nie urósł wysoki, 30 cm zaledwie, więc misa jest akurat dla niego.
Smak ma średnio intensywny, pomidorowy, lekko słodki. Te ciemne plamki na liściach mają kolor fioletowy i były przez cały czas. Nie wygląda mi to na chorobę, raczej na nadmiar albo niedobór jakiegoś składnika, a może jest to koncentracja tego fioletowego barwnika, którego musi mieć bardzo dużo, sądząc po kolorze owoców. U mnie takie przebarwienia ma jeszcze Osu Blue (P-20), który też należy do pomidorów niebieskich.

Dobroczynek - oby była to ustalona odmiana, a nie hybryda F1, bo wtedy nie wiadomo, co wyrośnie z nasion. Na wszelki wypadek, zbiorę, ile tylko się da :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia, piękne zbiory masz. Karzełek wygląda bardzo przyjemnie. Co do plamek na liściach to chyba racja z tym barwnikiem bo na moich pomidorach, które mają się przebarwiać na niebiesko też na liściach są takie przebarwienia. Za Waszym przykładem wysiałam naiedzwno cukinię. Nie wiem czy zdąży coś urosnąć bo druga połowa czerwca to trochę późno :lol: Wczoraj akurat przesadziłam jedną sadzonkę do docelowej donicy.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Kochani czas podzielić wątek. Zapraszam do drugiej części Pojemnikowe warzywniki cz.2
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”