Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Grażyna, a ciekawe czy pod folią tez ta herbatka zadziała? Bo co roku na ogórkach mam.
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, wypróbuj olej neem w opryskach. Podobno działa cuda z szkodnikami, a nie szkodzi innym owadom. Sam jeszcze nie próbowałem ale mam już w swoim zapasie. :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Olej neem też mam, przekonałam się że działa ale tego zapachu nie jestem w stanie znieść. ;:108

Kacona koniecznie wypróbuj, to lepsze niż chemia.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Tak neem też używam ;:108 Ale tak jak Grażynka mam trochę awersję do zapachu, więc w domu wolę preparat na bazie rydzowego, jest prawie bezzapachowy. Ale Neem ubije prawie wszystko :;230 ( w zeszłym roku walczyłam za jego pomocą z larwami pluskwiaków, działał bosko, zabijał na śmierć ;:306 ), rydzowy czy rzepakowy jednak działa łagodniej. Z herbatką HT miałam różne przygody, o ile taka robiona z ziół nigdy niczego nie uszkodziła mi, o tyle taka robiona z tymolu ma na koncie kilka roślin, więc zrezygnowałam z jej robienia.
Grażynko Twoja HT jest tymolowa czy fusiasta?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Anulko teraz mam na tymolu, jestem zadowolona. Nie śmierdzi, można bez przeszkód używać w pokoju a teraz to ważne, brak balkonu w czasie zimy jest upierdliwy. ;:306
Ze dwa lata miałam na tymianku suszonym, piękny zapach! I działał tak samo!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Wysiałem dzisiaj trochę kalafiora i kapusty . Aniu Ty też już wysiałaś ?
Mam odmianę Beta ( kalafior ) i " pierwszy zbiór" ( kapusta ) . W sumie to nie wiem czego się spodziewać bo nigdy tak wcześnie nie siałem .
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Skoanna dokładniej wysysa :wink:
No ale przędziorków mi nie żal.
Dodatkowo chciałabym ci podziękować bo dzięki twojemu wątkowi w zeszłym roku spróbowałam uprawy w donicach. Mój ?ogród? to całe 40 m2 przy bloku ;:138 czyli piasek na podziemnym garażu i jedyny sposób żeby tam coś rosło to wymiana całej gleby albo właśnie donice.
W zeszłym roku w ruch poszły pomidory, z których jestem zadowolona, fasolka szparagowa, cukinie (które nie bardzo mi rosły) ogórki które kwitły, ale nie owocowały ;:223 i melon w postaci jednej sztuki.
Jednak się nie poddaję i w tym roku donic będzie jeszcze więcej bo dojdą papryki, oberżyna i pepino... zobaczymy co wyrosnie :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Seba A gdzie tam. Pikowałam dziś sałaty :roll: Tak sobie obiecywałam trzymać się planu, a już mam spóźnienie ;:131 Mam wczesną stożkową kapustkę Cuor di bue grosso, czerwonego Kalibos, i fioletowego kalafiora, który nie wiem czy jest wczesny. Mam też brukselkę fioletową Izabella i brokuł fioletowy Purpurowa królowa wszystko na opakowaniach widnieje do siania w marcu. Może jutro mi się uda.
Dobroczynek bardzo się cieszę że kogoś zaraziłam pojemnikowaniem :D A cukinie czemu się nie udały?

Jeszcze wracając do przędziorków, dobrze też działa olejek herbaciany. Dobrze, to nie znaczy dobrze dla przędziorków ;:306 tak dla jasności.
Dostałam dziś dwie przesyłki :heja Iza, Ekaterina - Dziewczyny dziękuję ;:196 Sałaty o jakich nawet nie marzyłam, teraz tylko muszę poszukać opisów.
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

To mówicie, ze HT jest bezzapachowa? U mnie w zeszłym roku pod folia na przędziorka również dobrze sprawdził się wyciąg z czosnku. Tylko ten zapaszek..... ;:222
Pozdrawiam Ekaterina
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Skoanna żebym wiedziała czemu cukinia się nie udała, najpierw kwitła i nie wiązała (zawiązki opadały) potem miała dwa owoce a po nich przestała kwitnąć. Może to problem z owadami zapylającymi. W końcu to miasto, mimo że taki bardziej zielony fragment więc pszczół jak na lekarstwo. Dlatego też testuję w tym roku ogórki partenokarpiczne.
Cukini tez dwie odmiany wysieję -może uda się w tym roku.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja też jestem w lesie, ale ta pogoda dodaje mi energii do działania :D
Na opakowaniu Bety jest napisane, że wysiew II-III więc ok :) Na kapuście nawet nie patrzyłem, ale pewnie termin wysiewu w marcu .
Nie wiem tylko gdzie je wsadzić ;:306 Chyba do tunelu .
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Seba wysiane :heja
Brukselka czerwona, kalarepki czerwone i zielone, kapustki stożkowe fioletowa i zielona, brokuł fioletowy i jarmuż też fioletowy. Na razie tyle ;:108
I kilka odmian bazylii, tak z rozpędu.
Miał ktoś z Was kapustę białoruską? Znalazłam dilerkę pełną nasionek opisaną cyrylicą, ale niestety nie ma śladu od kogo ją dostałam ;:185 Nie wiem czy to wczesna czy jesienna.
Dobroczynek a jakie odmiany wybrałaś ogórków i cukinii? Z cukinii, bardzo byłam zadowolona z Coucourzelle o ile dobrze pamiętam, i z odmiany wczesnej Diamant ale w tym roku spróbuję Nimby. Też wczesna odmiana, podobno bardzo smaczna.
Ekaterina ja bym nie powiedziała, że zupełnie bezzapachowy, ale do zaprawy czosnkowej to startu nie ma ;:306
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Jeśli chodzi o cukinię to właśnie w zeszłym roku miałam odmiany Diamant, a ogórka Śremski F1.

W tym roku będę testowała
Cukinię żółtą odm. Goldena
Cukinię zieloną Black Beauty (udało mi się kupić nasiona BIO :))

Ogórek partenokarpiczny Partner F1
Ogórek Prymus F1
Ogórek Lemon (tak w ramach atrakcji jeśli się uda)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”