Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Dzień dobry :wit
Moje maluchy to przy waszych naprawdę maluchy, ale... niespodzianka stawiam, że dla wszystkich, bo i dla mnie: żyją. Nadal. Mimo ponad tygodniowego przesuszenia ;:224 Dały radę. Nie wiem, ile mam roślinek, muszę zrobić porządki, bo te najsłabsze niestety nie wytrzymały i padły niedługo po przesadzeniu. Ale i tak stawiam na coś około setki, może ponad (zaraz po przesadzeniu było ich dokładnie 144).
Podsypane z góry garstką keramzytu, bo to było jedyne, co akurat miałam, a musiałam jakoś zniechęcić pewne bardzo upierdliwe muszki, które przyklejały się do ziemi za każdym razem, jak maluchy były na zewnątrz. Kamyczki już nie są dla nich tak interesujące, larw w ziemi ni widu, ni słychu, a roślinkom nie wydaje się to szkodzić, więc chyba ta improwizacja zdała egzamin.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powoli już pokazują się korzonki na ściankach kubka. Czy pomidorki wyglądają ok? Poza tym, że chyba są nieco zbyt małe jak na ponad miesięczne. Przynajmniej jak porównuję z tymi, które widać na forum.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Naprawdę ładne pomidorki ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Dziękuję w ich imieniu ;:138 cieszę się, że wyglądają dobrze. Czyli żadnych niedoborów ani objawów przejedzenia póki co nie widać? Martwi mnie, że dość wolno rosną.
Przy przesadzaniu na sam dół dostały po trochę granulowanego obornika, ale nie wiem, czy już korzystają, czy jeszcze nie sięgnęły korzonkami.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Chyba trochę nie doceniłam tych moich karzełków ;:224
Obrazek
Obrazek
Różnica czterech dni od ostatnich zdjęć... Chyba całkiem nieźle ;:306
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Basia2207Te normalne też mają nieprawidłowo ułożone liścienie. Ale skoro wypuszczają zdrowe listki to nie jest najgorzej.Jak nie chcesz wysadzić jeszcze w ogród, to przełóż do większych doniczek . Mi bez problemu kolejny rok wszystkie dyniowate rozsady rosną w ziemi z biedronki. Pierwszą partię wczesnych arbuzów posiałam pół na pół ziemia z biedronki i z polo. Też im coś nie pasowało na starcie ale się wygrzebały. Następne już tylko w biedronkową siałam i są piękne :) . Po niedzieli będę wysadzała do gruntu.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Wiesz co,mam ten sam problem.Mi cukinie i dynie które wysiałem do doniczek na rozsadę też mają kiepskie wschody.Na 100 nasion połowa nie wschodzi.Nie wiem dlaczego.Może jakaś choroba.
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Moja rozsada pomidorów jest na etapie 3 pary liści właściwych. Czas goni. I teraz pytanie. Czy można wysadzić tak małe rośliny czy jeszcze czekać aż podrosną w kubkach czy nie nadają się do niczego?
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Jakich nawozów używacie do podlewania rozsady?
Zauważyłem, że jaka by to nie była rozsada to marnieje po około dwóch tygodniach od wschodów. Jestem przekonany, że na tyle wystarcza składników odżywczych, które są w torfie, później rośliny są głodne i trzeba je nakarmić ;:180
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Jak mam to podlewam gnojowicą z obornika albo odpowiednim Florovitem.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Magiczna Siła - Substral ;:108
wg.zaleceń producenta
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

poprostumateo pisze:...
Jeżeli to torf odkwaszony to nie ma w nim jakichkolwiek nawozów. Należy go "przelać " rozpuszczonym nawozem i b. dobrze wymieszać. Potem fertygacja . Magiczna siła nie nadaje się dla rozsady bo ma nieodpowiednie ilości poszczególnych skladników. Jest dobra od fazy wiązania pomidorów.
Wystarcazy odrobinę poszukać. https://www.ogrodinfo.pl/nawozenie/nawo ... ry-start/2
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Szukałem, ale bardziej chodziło mi o nazwy sprawdzonych nawozów. Zdążyłem wyczytać wcześniej, że na początku potrzebny fosfor w większych ilościach aby lepiej się roślina ukorzeniła, w trakcie intensywnego wzrostu przewaga azotu, a przed wysadzeniem przewaga potasu i fosforu, a do tego wszystkiego ważne są też mikroelementy. Ja to bym wszystko jednym najlepiej podlewał, a nie na każdy etap wzrostu inny nawóz :-)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Ciebie na początku też tylko mlekiem karmili, potem doszły kaszki , soczki i przecierane warzywne zupki na skrzydełku kurczaka. Do schabowego z kapustą i golonki z piwem to musiałeś dorosnąć. Każdy wiek ma inne potrzeby :lol: .
Wszystkie nawozy zawierają z grubsza to samo. Różnice polegają na innych wzajemnych proporcjach skladników i na tym czy są do nawożenia posypowego czy do rozpuszczania w wodzie - te są droższe.
Najbardziej opłacają się nawozy wysoko skoncentrowane , czyli kupując nawóz NPK 10:10:10 za 100zł i tyle samo nawozu NPK 20:20:20 za 150zł nawozimy 2x większą powierzchnię 50 zł taniej.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”