Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Kluska z salatami jest nieco inaczej niż z pomidorami :) nie różnią się smakowo aż tak. Z masłowych zawsze polecam Sabę z Plant..o , nie wybija szybko w kwiat i nadaje się do tunelu.
Z lodowych lubiłam Great Lakes 118.
Kiedyś na Ale.. ro kupiłam sałatę Kwiryna. Była rewelacyjna. Ni to maslowa ni lodowa. Taka po środku. Krucha i delikatna.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Dzięki :)
Rozsyłam wici po rodzinie może gdzieś znajdą Kwirynę :) a ja chyba zapoluję dzisiaj w ogrodniczym :)
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Majową zawsze sieję wprost od gruntu. Ona szybko rośnie i w zasadzie w maju nadaje się do spożycia, a potem kwitnie. Rozsadę robię z Justyny i zawsze z jakiejś odmiany lodowej, które nadają się do
uprawy też latem
Asia
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

:wit
kluska
Kwirynę bez problemu znajdziesz w ogrodniczych. Ja ze swej strony polecam z masłowych Bonę, udaje się zarówno wiosną jak i jesienią, a z kruchych Carminę.
Ewa
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Wjazd do ogrodniczego trudna sprawa. Sałat kupiłam 5 - i raczej poszłam w kruche - Juleczka, Saladin, Crispilla Amarilla, Goccia D Oro i mix Misticanza di Lattughe. Trudno najwyżej wysieję po 20 nasion, tak do testów. No może tego miksu więcej, bo on podobno odrasta.
Dziękuję za porady jak się odmrozi ziemia sieję.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

A to moja sałata wysiana dn.1.01. odm Lento. Cały czas stoi na południowym parapecie, bez doświetlania. Część już skonsumowana, ponieważ zajmowała cały parapet, a teraz musi ustąpić miejsca innym siewkom. W każdym pojemniczku siedzą po 3 szt.
Obrazek
Mam również rozsadę Królowa lata o miesiąc młodszą i wschodzi Juleczka wysiana tydzień temu. Siałam też dwukrotnie Justynę . Za każdym razem nasiona z innej partii ale żadna nie wzeszła.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Sałatę wysiewamy do wielodoniczek i już nie trzeba pikować??
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Raczej będzie trzeba. Sałata łatwo się wyciąga. Większość znanych mi osób pikuje.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

A to jedna z trzech moich doniczkowych sałat.

Obrazek

Dwie wyleciały z growboxa na parapet zachodni juz ponad tydzień temu ale nie widac by im czegoś brakowało, choć się w ogóle już nimi nie zajmuje. :) Ta jeszcze w growboxie ale juz niedługo powiem jej dziękuje i smacznego. :D

Co do produkcji rozsady na większą skalę, to raczej na taki krok się nie zdecyduje z braku miejsca. Wolę to miejsce dać innym warzywom. :wink:
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

BobejGS piękny okaz ;:215 . Ja nie mam growboxa , więc muszą sobie radzić na parapecie. Mam nadzieję,że jak papryka i wczesne pomidory będą do pikowania (dopiero zaczynają wschodzić) to już będzie cieplej i sałatę będę mogła przenieść na okno w letniej kuchni i nieogrzewanym garażu. A jak mrozy ustąpią to posadzę do szklarni.
apw81 pisze:Sałatę wysiewamy do wielodoniczek i już nie trzeba pikować??
Można na dwa sposoby. Ja te wcześniejsze wysiewałam do kuwetki ,a potem pikowałam do większych pojemniczków. Teraz oprócz kuwetki mam wysiane do pierścieni (30 szt.) i będą wysadzone na miejsce stałe już bez pikowania. Po przepikowaniu sałaty zawsze mi trochę odchorują i zostają w tyle w porównaniu z tymi nie pikowanymi.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Na pierwszy rzut do tunelu to i tak trochę za dużo tej rozsady ale siejąc punktowo albo podkiełkowane nasionka przynajmniej mija mnie uciążliwe pikowanie. Na pierwszym zdjęciu 2 przednie rządki to kalarepka.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

Ładniutkie te sałatki.
Ja wysiałam dzisiaj trochę kruchej, dwie masłowe, Edytę Ożarowską i Królową Majową, z kolorowych Lollo Rosa, Quattro Stagioni, Flamenco.
To na wcześniejszy zbiór w tunelu, ale chcę też wysiać w takim terminie, by miały gotowošć konsumpcyjną na koniec czerwca, ile tygodni trwa produkcja rozsady gotowej do zbioru, lata sieję, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam.

Pozdrawiam Irena
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sałata: łatwo czy trudno? cz.3

Post »

W zeszłym roku siałam kolo 15 marca potem pikowanie i do gruntu , koło 12 czerwca miałam mnóstwo sałaty . Przy czym moje rozsady głównie na tarasie na noc przykrywane miniszklarenkami. Potem np w weekend majowy siałam to koło 20 lipca wielkie główki miała lodowa. Szybko potem w kwiat poszły ale piękne były ?
Ja myślę jutro posiac trochę różnych i ile się da trzymać na dworze na razie zapowiadają na plusie nawet czasami w nocy . Z wypróbowanych metod ostatnio używam kiełkowania na wacikiach a potem rozkladam kielki i nie pikuje.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”