Pomidory i krzyżówki MORANGO

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu jestem z rewizytą! byłam w ogrodzie ale tam nie tyle zima co zastój, bo całe serce oddałaś chyba warzywkom ;:306 Ja je też mam i nie wyobrażam sobie sezonu bez własnego pomidora a teraz i papryki, ale kwiaty są moją miłością ;:167 jednak skoro wdepnęłam to poczytałam i oczywiście znalazłam coś co mnie zaintrygowało, a mianowicie pomidorek Chicco F1 bo szukam pomidora na długie jesienne, a nawet i zimowe dni. Moja córka ma jakiegoś nn i wydłubałam nasiona bo je go do dzisiaj ale ten Chicco mnie zafrapował :D
Dostałam nasiona endywii nawet zza oceanu, ale miałam ją dla ślicznych kwiatków i liście uwielbiają kury ;:306 zresztą buraki liściowe też ładne ale zjadły też kurki ;:306
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Maska, maniolek- Witam Was serdecznie w moim wątku, i zapraszam do podglądania, Marysiu- endywia o ciekawych kwiatkach, muszę poszukać w Twoim atku, bardzo ciekawe, a co do pomidorka Chicco Rosso F1, dostałam go od kuzynki z holenderskiego Lidla, ale ponoć w naszym też można kupić, wysiewając go w zeszłym sezonie byłam sceptycznie nastawiona, ale okazał się chyba najsłodszym koralikiem jakiego do tej pory uprawiałam, w tym sezonie również u mnie zagości ;:108


Trochę wątek ostatnio był uśpiony, ale sezon 2017 uważam za otawarty, część papryk wysiana 15 stycznia została już rozpikowana, oraz dwie odmiany koralika doniczkowego, kolejna partia papryk została wysiana 20 lutego :)


Wysiew 15 stycznia, papryki do uprawy w tunelu foliowym odmiany :

Bułgarska czuszka
Biala shipka- bułgarska
Polnaja Krasnaja F1- rosyjska
THEOS F1- gigant
Obrazek

Pikowanie oraz kolejne siewy 20 lutego papryk do uprawy w gruncie odmiany :

Bułgarska czuszka-bułgarska
Trakijska Shipka-bułgarska
Wulkan ( do podkiełkowania z odnalezionych starych nasion, polska stara odmiana)- zobaczymy czy wyjdzie
Kurtovska Kapija- bułgarska
Timoshka -rosyjska
Sivriya 600- bułgarska
Ratund - bułgaska

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo 20 lutego do wysiewu poszły cebule na rozsadę w 3 odmiananch ( rosyjski gigant XXL, ponoć do 3 kg, zobaczymy ;:131 , Pingwin oraz Globo) i ziołka na parapet :) Cebulę rozkładałam pincetą, ale myślę, że warto było ;:223 :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej Lista PAPRYCZNA na sezon 2017, uprawiane w zeszłym sezonie, uprawiane we wcześniejszych sezonach, nowości


Ilość odmian papryki postanowiłam ograniczyć do ulubionych i niezastąpionych odmian bułgarskich, koniec eksperymentów, i mnogości nieznanaych odmian, do wytestowania tylko 3 rosyjskie odmiany :)

Papryka
Ostre/półostre:
1. Bułgarska czuszka2. Trakijska Shipka3. Biala Shipka
4. Czereśniowa
5. Polnaja Krasnaja F1
6. Wulkan- stara polska odmiana
Słodkie:
7. THEOS F1
8. Timoshka
9. Sivriya 600
10. Kurtovska Kapija
11. Ratund


No i na koniec lista POMIDOROWA ( długo mi zeszło by podjąć decyzje- ale na szczęście lista jest już zamknięta ;:306 i koniec burzy mózgów :;230 )
Uprawiane w zeszłym sezonie, uprawiane w poprzednich sezonach, nowości , moje krzyżówki



Lista nasion- z przeznaczeniem do tunelu foliwego

1. "???? ???????". Aly Mustang
2. "?????? ???????".''Polnaja kubyshka''
3. "????????? ???????"''Altaisky Krasny''
4. "???????? ??????". ''Babushkin Sekret''
5. "?????????". Firework
6. "???????-???????".''Ljagushka-Tsarevna''
7. "????? ????????".''Shapka Monomaha''
8. "?????????".''Sovetsky''
9. "?????? ???????" ''Korol Korolei''
10. Sibirskoe Jabloko
11. Sibirsky Sjurpritz
12. Ałtasky Silach

13. Ałtasky Oranżewyj
14. Krymska Rosa
15. Król Syberii
16. Stara Babcina Malinówka MORANGO
17. Czernomor
18. Green Vernissage (USA)
19. Earl of Edgecombe (USA)
20. M/1 Żółta copia x Ałtajski oranżewyj F1 / 2016
21. M/2 Gold Medal x Cosmonaut Volcov F1/ 2016
22. M/4 Sakharnyj Zeltyi x Pudov 100 F1/ 2016


Koraliki do gruntu


1. Chicco Rosso F1
2. Vishnaja Zolotaja
3. Scabitha
4. Cappucino


Do gruntu



1. ??????? ????????".''Damskie Palchiki'
2. Tigrjonok
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu, super lista ;:215

A ile krzaków pomidorów mieścisz w tunelu? Bo ciekawa jestem na ile szt. z odmiany się zdecydowałaś.
Ja Green Vernissage też dodałam do swojej listy, nie mogłam się powstrzymać :D ;:124
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Dominko- w tunelu mieści się 36 krzaków, tak więc na pewno będą 4 malinówki Babcine, a reszta towarzystwa po 2 szt, i po 1 szt. :) Jakoś muszę pomieścić to towarzystwo, a w grucie po 5 krzaków z tych dwóch odmian, koraliki też po 1 i po 2 szt. Na moje potrzeby to i tak aż nadto ;:306

A Green Vernissage, jestem ciekawa tego amerykańca :;230 ostatnio jakoś smakują mi zielonki ;:108 zobaczymy jak będzie się zachowywał u Ciebie i u mnie :)
windyE
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 lut 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Witam,
a mogłabyś przypomniec jakie sa wymiary tunelu i czy jeszcze jakieś warzywa oprócz pomidorów będziesz w nim sadzić. Przymierzam się do rozmieszczenia rozplanowania stąd moje pytanie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Tunel ma wymiary: długość 5,60 m, szerokość 2,90 m, wysokość 2 m.

W tym roku zaplanowałam w nim 36 krzaków pomidorów, 16 krzaków papryk, oraz w szczycie tunelu 4 sadzonki ogórka na przyspieszony zbiór. ;:108

No i przedplony, czosnek na wczesny zbiór, sałata, rzodkiewka, szpinak ;:215
windyE
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 lut 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Ale oczywiście jak to nowicjusz mam jeszcze pytanie czy pomidory bedziesz sadzić pojedynczo czy 2/1?
pozdrawiam Ewa
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Jedna cebula 3kg ;:oj już się nie mogę doczekać jak to wszystko będziesz w tunelu wysadzała ;:138 Swoją drogą jesteś mistrzem w zagospodarowaniu każdego centymetra ziemi ;:333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Sezon pięknie rozpoczęty, a papryki rosną świetnie. ;:215

Mam nadzieje, że cebule faktycznie urosną tak jak napisane, to w następnym sezonie sam kupie te nasiona. :D Na ten już za późno troszke. ;:173

Widzę, że w pomidorach ogrom nowości jak u mnie. :D
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Kasiu bardzo ambitne plany ;:215
Zazdroszczę piętrowego growboksa, mój przy Twoim to kawałem kartonu ;:306
Czy opakowanie tej cebuli ,która dorasta do 3 kilo nie jest przypadkiem prawie identyczne co paczka z nasionami cebuli Globo ? ;:oj
Ja kupiłem Globo i Ailsę Craig - opakowanie są identyczne ;:306
Podziwiam Cię za to, że tak dbasz o warzywnik, żadnego chwasta nie mogłem znaleźć ;:306
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Morango ,powiedz coś więcej o czosnku na wczesny zbiór?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

windyE- Ja swoje pomidory zawsze wysadzam pojedynczo, oraz prowadzę na jeden pęd, zasadniczo pod osłonami powinno się prowadzić na jeden pęd, w tym roku chce ze dwa krzaki koralików puścić na dwa pędy, zobaczymy czy plon będzie większy :)

gloff- Mario dzięki za komplementa, ale powiem Ci, że to nie lada wyzwanie by pomieścić wszystkie swoje chciejstwa, u mnie jest taki intensywny płodozmian, że właściwie powinna dwa lata zrobić przerwę, i jechać z samymi poplonami, w tym roku wywaliłam dwie tony obornika, wiec rośliny będą miały co jeść, niektóre gatunki warzyw uprawiam rotacyjnie, co 2 lata np. w zeszłym roku był bób w tym będzie groch hahaha, ;:306 no ale pomidory, papryka cebula, sałata muszą być co roku ;:108 A w tunelu znowu będzie tłok, jak wejdę z wysiewami i produkcja rozsady, to zabranie mi moich mini stołów.

BobejGS- Błażej dzięki, zobaczymy co z tą cebulą, może to Ruski chwyt marketingowy, a to zwykła Globo lub z tych podobna, jak mi nie urośnie 3 kg, złoże reklamacje do Putina ;:306 A w pomidorach właściwie większość to nowości, nie była bym sobą gdybym nie uprawiała czegoś nowego, no ale w tym roku będzie prawie wszystko NEW ;:306 Wyleczyłam się z odmian heterozyjnych, nic nie wartych marketowych twardziochów, ich hodolwa idzie w kierunku uzyskania długiej zdolności przechowalniczej, a ja chce pomidory smaczne i słodkie ;:108

seba1999- oj Seba ja myślę, że to pic z tą cebulą, pewnie to globo albo inna, ruski rozmiar tzw. ;:306 może okazać się europejskim, a growboxa polecam, raz zainwestujesz a służyć Ci będzie lata :)

Pelasia- co do czosnku, pierwszy raz będę go uprawiać pod osłonami, wysadzony został jesienią w listopadzie, jak narzucę folię w marcu, mam nadzieję, że będzie szybciej nadawał się do zbioru, tym bardziej, że ja zaczynam zbiory już na szczypior, na główki zostawiam połowe swoich upraw by było do pierwszych małosolnych ;:108 w gruncie nie uprawiam już czosnku, bo mi nigdy nie wychodzi, zawsze porażają go choroby grzybowe, ale to pewnie przez to że moja ziemia jest już zmeczona tak intensywna uprawą ;:172
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

A ja miałam nadzieję (chociaż wiedziałam ,że to raczej niemożliwe) ;:306 ,że teraz wsadzisz wiosenny pod folię i do maja zdąży trochę urosnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”