Podlewanie w tunelu i gruncie,ciśnienie wody,

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Bez przesady, taka lepsza niż zimna ze studni.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Witam. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć system nawadniania? Jak na razie mam sporo taśmy kroplujacej i teraz co dalej co jeszcze do niej potrzebuje?
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Taśma kroplujaca to najprostsza sprawa. Schody zaczynają się później.
W zależności jak będziesz zasilała system nawadniający - woda z wodociągu, studni, zbiornika dodatkowego - musisz przygotować się na zakup pompy (chyba że woda z wodociągu) - dobry jest małej lub średniej wielkości hydrofor. Do tego filtr siatkowy. Dalej zbiorcza rura zasilająca taśmy kroplujące, kolanka, trójniki (z zaworami lub bez), korki spustowe zamykające linie kroplujące. Oraz wiele, wiele innych elementów które możesz potrzebować, ale to można dopiero stwierdzić na konkretnym zadaniu nawadniania. Nie da się tak ogólnie powiedzieć.
Firma Dropplant na swojej stronie ma do pobrania plik 'pdf' gdzie jest kilkadziesiąt stron opisu wszystkich akcesoriów do nawadniania kropelkowego, łącznie ze schematami przykładowych instalacji. Plik jest na stronie głównej na samej górze po prawej stronie.
Polecam ściągnąć go sobie i spokojnie przeczytać - wiele spraw się wyjaśni. Ja też taką drogę przechodziłem ;:333

Do Moderatora: nie mam absolutnie żadnych związków z ta firmą i namiar na nią podaję wyłącznie w celu pomocy forumowiczce. Jeśli naruszyłem regulamin, przepraszam, bez żadnych złych intencji.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Miałam cichą nadzieje ze wystarczy podlaczyc do kranu zlaczke i waz nastepnie polaczyc z tasmami i wystarczy :oops: czyli to nie wystarczy? :D :oops:
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Firma z Częstochowy wyliczyła mi na 80 pomidorów kropelkowe nawodnienie emitery naokoło 200 zeta nie liczę hydroforu ,koszt nie wielki z porównaniem zaoszczędzonym czasem ,godzina co drugi dzień przy gliniastej ziemi i mozna robic co innego ;:304
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

A skad pobierasz wodę?
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Aneta jak chcesz tylko podlewać wodą z kranu (bez nawożenia etc) to wystarczy złączka do kranu, wąż do rury rozprowadzającej, rura rozprowadzająca, trójniki, kolanka, korki i taśma kroplująca.
Na przyszłość jak o coś pytasz to nie krępuj się i podaj dokładnie o co Ci chodzi. Zaoszczędzi to czasu odpowiadającym, a Tobie stresu - "ło Jezu, ile to też tego byndzie trzeba" ;:113
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

https://youtu.be/qJ49cPNUv-g



Taki chcem :-) tylko jakby ktos byl tak uprzejmy i powiedział jaka złączka potrzebna do węża, od tasm do tego malego wężyka?

-- 12 lip 2017, o 20:03 --

Gdybym ja jeszcze wiedziala jak to sie fachowo nazywa :-D
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

No i przeczytałam to co mi zaproponowałes. Tylko :oops: jakby za duzo jest tych zlaczek tam :oops:
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Aneta, tak, wiem dużo tego. Ale zerknij na stronę 82 i następne (aż do końca pliku) i znajdziesz tam schematy przykładowe zastosowania systemu. Jak spokojnie to przejrzysz to wiele się wyjaśni. Zaufaj mi ;:333, poradzisz sobie.
A jak trzeba to pytaj dalej.
Aneta9333
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Dziękuję :oops:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Aneta na filmiku, to poroniony pomysł, od razu widać, że pierwsza inia przelewa, a ostatnia będzie miała resztkę wody. Wystarczy zastosować grubszy wąż na tzw. kolektor (fi 20) za około 1zł/1mb. i do niego wpiąć wpinki nawiercając nieco mniejszy otwór, żeby ciasno wszedł. Zaworem trzeba wyregulować ciśnienie, bo sieciowe jest za wysokie, tak ,żeby naciskając ręką, można wąż kroplujący lekką siłą nacisnąć, bo inaczej może pęknąć.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podlewanie warzyw w tunelu i gruncie

Post »

Ile atmosfer wytrzymuje bez szkody taka taśma kroplująca?
Drugie pytanie . Jeżeli na działkach jest studnia głębinowa z której bezpośrednio są zasilane rurociągi, to pewnie potrzebny jest jakiś filtr, żeby uchronić taśmę przed zatkaniem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”