Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Taśma miedziana jak czytałam to trochę kosztuje, a dla mnie warzywniak z doskoku, więc dużo nie chce inwestować.
To podlinkowane to ma być, aby ślimaki tam wpadły czy butelki porozcinać i dookoła rozłożyć?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Z jaką linką? To co pokazywałam jest zrobione z plastikowej butelki.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Źle się wyraziłam, czy tak pociętą butelkę umieścić dookoła każdej grządki coś jakby ogrodzenie? I ślimaki nie przejdą?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

No tak, takie ogrodzenie zrobić, niekoniecznie z butelek. Chodzi o te pocięte paski na górze, mają być odchylone do zewnątrz i utrudniać przejście. Ale nie wiem, czy się opłaca coś takiego produkować na kilka grządek. Trzeba będzie uważać, żeby żadne liście nie zwisały na zewnątrz, a i tak pewnie ślimaki się w końcu przedostaną.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

:wit Sama nie praktykowałam ale widziałam , że ogrodnik rozkładał gałązki kolczaste ,
cierniste na obrzeżach grządek .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Wkleję link do obrzeża rabatki przecw ślimakom .
https://www.obi.pl/pozostale-pomoce-ogr ... /p/5942305
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Z doświadczenia własnego wiem, że na pomrowy nie zadziała żadne eko... Jedyny skuteczny środek to niebieski proszek. Nie trzeba go sypać na grządkach, wystarczy wokół warzywnika i obowiazkowo jeśli jest rów na działce to na całej jego długości. Gdyby nie on, cała zeszłoroczna robota poszłaby na marne..
Pozdrawiam, Bogusia
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Zrobiłem kilka takich skrzyń 250 x 100 x 30 cm. Czym polecacie je wypełnić oprócz ziemi? Mam sporo kompostu, dostęp do słomy i do obornika. Na spod pójdzie folia żeby ziemia była cieplejsza i chwasty nie wyrastały od dołu. I co najlepiej się sprawdza w takich skrzyniach? na pewno chciałbym rzodkiewke i sałatę na ciągły zbiór, jedne rządki będę już zrywał a następne odrazu wysiewal, tak żeby przez cały sezon były zbiory.
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Folia???? Udusisz , utopisz korzenie. Chwasty i tak będą rosnąć bo w glebie są miliony nasion a i wiatr tez przyniesie.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Darek ale fajne grządki zrobiłeś ;:333 ; podobno musi być wymiana gazowa z podłożem; ja daję tekture,zrębki i małe kawałki badyli jak robię wały kompostowe. Czy impregnowałeś je czyms? Wiem że obornik koński jest bardzo ciepły ale ja nie mam możliwosci zdobycia go. Podobno ziemię trzeba przykryc czarną agro/folia aby szybciej się nagrzała.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Katarzyna74
50p
50p
Posty: 64
Od: 18 lis 2020, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Darek 26 nie folia tylko kartony bez nadruku rozłóż .Tylko nie może być żadnej szczeliny i na to ziemię .Karton zagłuszy Ci chwasty ,a robaczki z kartonami i kompostem zrobią swoje ..żadna folia !!!!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

:wit Miałam pod dość wysoką skrzynią rozłożone kartony . Już w trakcie sezonu na wierzch
ziemi wychodziła trawa . Niestety nie udało się zadusić jej kartonami .Ta trawa do zwalczenia
trudniejsza od perzu .Ma bardzo długie i silne kłącza . Mistrz przetrwania . Z każdej dziury
wylezie .
A skrzynia ma około pół metra wysokości . Kartony dałam podwójnie . Zaczęłam się zastanawiać
czy przypadkiem w ziemi nie został kawałek kłącza .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Ja swoje skrzynki wyłożyłam na dnie kartonami, potem dałam dużo gałązkę zadrzewień owocowych, potem dałam końskiego obornika a potem ziemi z kompostownika. Chwast są , bo pełno nasion z kompostownika. Łatów jedna do wyrwania. W tamtym roku miałam
W nich cukinie, paprykę i cebule , oraz sałatę , rzodkiewki . Wszytko super się udało. Cukinia urosła ogromna, papryka ładnie obrodziła.
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”