Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Katarzyna74
50p
50p
Posty: 64
Od: 18 lis 2020, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Darek 26 nie folia tylko kartony bez nadruku rozłóż .Tylko nie może być żadnej szczeliny i na to ziemię .Karton zagłuszy Ci chwasty ,a robaczki z kartonami i kompostem zrobią swoje ..żadna folia !!!!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

:wit Miałam pod dość wysoką skrzynią rozłożone kartony . Już w trakcie sezonu na wierzch
ziemi wychodziła trawa . Niestety nie udało się zadusić jej kartonami .Ta trawa do zwalczenia
trudniejsza od perzu .Ma bardzo długie i silne kłącza . Mistrz przetrwania . Z każdej dziury
wylezie .
A skrzynia ma około pół metra wysokości . Kartony dałam podwójnie . Zaczęłam się zastanawiać
czy przypadkiem w ziemi nie został kawałek kłącza .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Ja swoje skrzynki wyłożyłam na dnie kartonami, potem dałam dużo gałązkę zadrzewień owocowych, potem dałam końskiego obornika a potem ziemi z kompostownika. Chwast są , bo pełno nasion z kompostownika. Łatów jedna do wyrwania. W tamtym roku miałam
W nich cukinie, paprykę i cebule , oraz sałatę , rzodkiewki . Wszytko super się udało. Cukinia urosła ogromna, papryka ładnie obrodziła.
Asia
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Dzięki za odpowiedzi, tak więc folia odpada. A co myślicie o agrowlokninie? Nie tej grubej tylko takiej materiałowej?
Idala oczywiście że będzie impregnowane. Zostało mi impregnacji z altanki wiec będzie jak znalazł :)
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Witam ,ja bym jednak stawiała na kartony ,chwastów tak czy inaczej sie nie uniknie a dżdżownice będą miały co przerabiać i ziemia będzie lepsza.Można jeszcze dodać skoszonej trawy ,tylko to jak się przygotowuję na jesień.
Pozdrawiam Teresa :wit
Walli15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 maja 2022, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prośba o podpowiedz

Post »

Na wstęp witam wszystkich ;:304 Jestem nowy na forum i chciałbym was prosić o mała podpowiedź. Mam nadzieję, że w przyszłości odwdzięczę się tym samym ;) A więc po raz pierwszy w tym roku postanowiłem posadzić warzywka . Nie dużo ale chciałem spróbować. Niestety nie wiem czy nie jest to za rzadko wysiane. Dlatego pytanie czy przerywac ? Jeżeli tak to teraz czy poczekać?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy będziecie w stanie odróżnić w razie co oczywiście powiem. Jest to sałata, koper rzodkiew oraz cebula ;) kolejność według zdjec

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Przekopałam parę dni temu fragment trawnika, odwróciłam darń , rozrzuciłam
trociny z pod królika , przykryłam warstwą ziemi.
Chcę tam posadzić pomidory, będzie Ok?
A jak nie to co radzicie ?
Olafasola13
100p
100p
Posty: 163
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Można dać jeszcze jakiś dobry kompost w dołki podczas sadzenia pomidorów, a później podlewanie pokrzywą i pomidorki będą miały co jeść :wink:
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1025
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

U mnie w tym roku największe owocowanie miały Koraliki i Red Pear, ale te nie wysadzane w głębokie dołki z kompostem, ale samosiejki między borówkami, na ściółce z rozłożonych igieł świerkowych. Krzewy miały niespotykany wigor i większe owoce, dlatego do dołków oprócz kompostu spróbuję dodać trochę próchnicy iglastej.
Itgnz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 gru 2022, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogród warzywny bezobsługowy

Post »

Witam :D

Posiadam kawałek działki koło lasu, niestety jestem tam bardzo rzadko (raz w wiosnę, raz w lato i raz w jesień), chciałbym jednak, aby był z niej jakiś pożytek. Myślałem nad posadzeniem tam warzyw które będą w stanie rosnąć "bezobsługowo", jednak nie za bardzo na tym się znam. Z własnego doświadczenia wiem że dobrym kandydatem jest topinambur, jednak chciałbym prosić was o pomoc z dobraniem innych odmian które byłyby w stanie sprawdzić się w takich warunkach. Niestety ziemia nie jest tam najlepszej jakości, słońca też nie ma bardzo dużo, ale myślę że warto spróbować.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród warzywny bezobsługowy

Post »

hm , ziemniaki ?
Awatar użytkownika
duploboss
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 gru 2022, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Właśnie zacząłem przygodę z ogródkiem tzn . na jesieni postawiłem małą szklarnię z poliwęglanu 3x4m .. Teraz czas na sianie, rozsady i wszystko z tym związane ale od dłuższego czasu męczy mnie pytanie związane z zagospodarowaniem tego mini ogródka.. :?:

Chodzi o ciągłość uprawy tzn. jak się robi, żeby grządki nie stały puste w trakcie sezonu ? Chodzi o to, ze jak jakieś warzywo zostanie zebrane to zostanie puste miejsce .. :roll: Czy ten temat był już poruszany ? Da się to jakoś zaplanować kiedy zacząć nowe rozsady , co sadzić po czym w tym samym roku tak, żeby szklarnia nie stała po zbiorze pusta ?

Temat wygląda na mocno rozbudowany i skomplikowany logistycznie i nie bardzo wiem jak to ugryźć. A może ktoś już zrobił tego typu opracowanie ??

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Jacek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

viewtopic.php?t=124599
w tym wątku piszemy co wysiewamy w danym miesiącu.
Ja swoje grządki przez cały sezon mam praktycznie zapełnione.
Na początku możesz posiać np szpinak, sałątę wczesną ,rzodkiewkę ,posadzić dużą dymkę na szczypior ,po zbiorze szpinaku możesz posiać np. fasolkę, posadzić pomidory, paprykę itp
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”