Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64
Autor Wiadomość
MirahalaG
 Tytuł: Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 15:30 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

więcej niż 1 szt.
To mój K-37 plenny zdrowy. Duże smaczne owoce.
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

yummyyummy
PostNapisane: 11 wrz 2019, o 14:18 
50p
50p

1 szt.
Kolejne Kozule:
K60 F5, tu miałam bardzo duży "rozstrzał" jeśli chodzi o paskowatość pomidora - od słabych paseczków po bardzo intensywne i wyraźne. Wszystkie krzaki bezproblemowe, po kilkanaście pomidorów, owoce mięsiste, słodkie, szybko robią się miękkie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz K164, nasiona znów nieznanej fki. F3 roboczo, bo trochę mi się różniły owoce na 4 krzakach.
Pomidorki nieduże, wpadające w pomarańcz, z zieloną piętką. Trochę wodniste, ale i słodkawe. Do suszenia może być.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

yummyyummy
PostNapisane: 12 wrz 2019, o 11:26 
50p
50p

1 szt.
Kolejne kozule:
K166 - F3 zapewne, dość długo był twardy, słodki, soczysty i pomidorowy ;) owoce nie za duże, ale bardzo zgrabne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

K89 F4, wersja żółta, nasiona od Maragi - dość długo dojrzewał, więc zaskoczona byłam, że to żółtek. Słodki i soczysty, ale będę polowała na wersję czerwoną. Owoce miały skłonność do pękania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Faworyt
PostNapisane: 18 wrz 2019, o 19:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Bardzo ciekawa kolorystycznie czerwona sakiewkowo-gruszkowa nie w pełni dojrzała w zielone przechodząca w złoto-żółte paseczki odmiana K40/2/F2

Obrazek

Obrazek

Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno

yummyyummy
PostNapisane: 19 wrz 2019, o 12:21 
50p
50p

1 szt.
I jeszcze takie Kozule rosły u mnie w tym roku:
K131 - ten podobno ustalony, aczkolwiek straszne gargamele wyszły, chyba tylko z jednego zebrałam nasiona.
Pomidorki trochę wodniste i bez smaku. Krzaki bezproblemowe, samokończące, jeden w donicy, drugi na grządce, kompaktowych rozmiarów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz K201 (nie mam fki) - z tego byłam bardzo zadowolona, były pomidorki w dwóch rodzajach - z dzióbkiem lub bez. Wielkość taka w sam raz do suszenia. Nasiona zebrałam z najsłodszego owocu, jaki mi się trafił:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzepka
PostNapisane: 21 wrz 2019, o 07:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja w tym sezonie testowałam prawie wszystkie rozszczepienia K/37, nie miałam tylko K/37/1.
Najwięcej plusów zdobył K/37/3, super plenny, super smaczny, w przyszłym sezonie posadzę ich dużo.
Nie wiem, co się stało z K/37, sadzę go od lat z własnych nasion, w tym roku wszystkie trzy krzaki okazały się wielgaśnymi krzaczorami z niewielkimi owockami, muszę zmienić nasionka, bo to był mój niezawodny pewniak.
Rozczarowały mnie zeberki, drobne i kwaśne, w przyszłym sezonie raczej nie będę ich sadzić.
Na pewno będę kontynuować K/201 F 3, nasionka od Beatki Whitedame, miałam sople i płaskie, zebrałam nasionka z sopla, płaski niezbyt mi się udał, owoce miały pełno skaz, ale mam już obiecane nasionka, więc będzie kontynuacja.
Przy okazji dziękuję Ci Beatko za Twój olbrzymi wkład w uprawę kozulek.
Moje sople okazały się super plenne i smaczne, owoce różnie wyglądały, były olbrzymie beczki, walce, nasionka zebrałam z najbardziej typowych dla tej odmiany.

Obrazek
Kolejny hicior to K/89 F4, nasionka od naszej mistrzyni kozulkowej, Tereni teniak.
Miałam trzy wersje, najplenniejszy okazał się K/89/1 czerwony

Obrazek
K/89/2 F4 pomarańczowy bardzo przypominał Persimmona, łagodniejszy w smaku od wersji czerwonej.
Zebrałam też nasionka z K/89/3 różowy, ten okazał się mniej plenny, może w przyszłym sezonie będzie lepiej.
K/89 to olbrzymie, okrągłe owoce, bardzo do siebie podobne, no, cóż, mnie trafił się befsztyk, duży i smaczny, tyle, że taki wygląd nie jest typowy dla tej odmiany, bo zarówno Persimmon, jak i Pink King są okrągłe, zebrałam z niego trochę nasionek dla siebie, zobaczę w przyszłym roku, co się z niego wykluje?

Obrazek

Pozdrawiam Irena

Mirek19
PostNapisane: 27 paź 2019, o 10:32 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
K/133 - ukorzeniony wilk, nic nie robi sobie z kalendarza :wink:
Zdecydowana przewaga owoców "z dziubkiem" ;:333

Obrazek

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 889 ]  Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Alicja125 i 44 gości