Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

badzia pisze:Maryś, "słomiany zapał", święta prawda. To nasza sromotna klęska, że do tej pory nikt nie może się pochwalić doprowadzeniem do końca jakiejś krzyżówki, selekcjonując ją rzetelnie na 4 i więcej krzaków danej krzyżówki,a finalnemu okazowi nadając miano.Ogłoszone publicznie. Dostaliśmy od Kozuli Złoty Róg, a co mamy? ;:222 ;:223 Cieszymy się lichą namiastką tego, co miało być wielkie. Ni mnie ni więcej "jeno sznur".
Nie jest tak źle :D Megagron i Winogronek są już u wielu osób ustalone. Ja mam ponad 30 odmian i z każdym rokiem dochodzi kolejnych kilka/naście :heja Myślę, że takich ludzi jest więcej, nie wszyscy się chwalą na forum i ja ich rozumiem :wink:
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

U nas K/41 f5 niestety czerwona sakiewka jak na razie w tunelu. Zobaczymy co wyjdzie w gruncie.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witaj Aria! :wit

Dawno Cię nie było.
Szkoda,że osoby uprawiające kozulki i mające już ustalone krzyżówki nie dzielą się z nami swoją pracą.Wszak to mozolna i kilkuletnia praca.
A efekt na pewno wart pokazania.

Można byłoby pokusić się o założenie wątku, w którym ci co doprowadzili dane krzyżówki do ustalenia wpisywali by je.
Na razie to wygląda,że poszły w zapomnienie w różnych pokoleniach.Niestety.

Pozdrawiam Maria.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Aria, chwalenie się nie wchodzi w rachubę. Chodzi o to żeby etap selekcji doprowadzić do samiutkiego końca i tego swojego wybrańca jakoś ładnie nazwać i pod taką nazwą jego nasionka wysyłać w świat. Wiadomo,że z jednej krzyżówki wyjdzie kilka rarytasków, bo przecież różne preferujemy smaki, każdy będzie inny i każdy będzie miał swoje imię. Przestanie się nazywać jak jego pra-rodzice.Trzeba tylko o tym tu powiadomić nasz ludek, żebyśmy wiedzieli co i skąd. No i żebyśmy się cieszyli wspólnymi osiągnięciami. Z radością nabędę nasionka takiego ustalonego, ale niech wiem kto tego dokonał, na jakiej krzyżówce,kiedy, no i jak nazwał swojego wychowanka. Tak rodzą się nowe odmiany.

Marysiu,pomysł z wątkiem to strzał w dziesiątkę.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

badzia pisze:Aria, chwalenie się nie wchodzi w rachubę.
Jaka szkoda :( a właśnie miałam się pochwalić tegorocznymi nowościami ustalonymi z krzyżówek Kozuli ;:199
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Aria, perło Ty moja ;:196 A chwalże się długo i dokładnie ;:215 Użyj sobie, jest za co ;:63 A najlepiej załóż dla tego tematu wątek i daj mu piękny początek. Dalej pójdzie jak z płatka. Sypną nam się nowości, o których teraz nie mamy pojęcia. Brawo ;:138
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K 41/2/F5 zgodnie z planem jest z zewnątrz ciemną dymną sakiewką. ;:333


Obrazek

Wewnątrz struktura miąższu również ciemno-krwista(zdjęcie w przekroju nie pokazuje w pełni tego koloru).Miąższ zwarty,odmiana o smaku łagodnym,lekko słodkawym z niewielką nutą kwasku.


Obrazek

Także ta odmiana w pełni spełnia moje oczekiwania smakowe,jak i pod kątem selekcji dalszej ciemnej sakiewki. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witku, u nas K/41 f6 niestety standardowa, za to k/141 wyszła dymno zielona. Sakiewki średniej wielkości. Słodkie, bardzo smaczne, miękkawe. Chyba trzeba będzie zrywać wcześniej.

Z kolei jeden pomidor sakiewkowato walcowatego kształtu wysiany jako "czarny okrągły" z nasion kozulek niestety w wyniku moich niedopatrzeń przed laty NN wyszedł ciemnoamarantowo-dymny. Dwa krzaczki wyglądają tak samo. W przyszłym sezonie posieję dwa pokolenia i zobaczymy czy są różnice.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Także w dobrym sakiewkowym kierunku idzie moja czterdziestka jedynka i w najbliższych latach chcę ją ustabilizować i dorzucić trochę jeszcze masy.
K68 wchodzi w pełnię owocowania.


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Moja ulubiona kozula k25 pokolenie ponad f10 w tym roku szaleje, a lubi kaprysić. Owoce z górnych pięter.
Obrazek
Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K/133 - jeden owoc z dziubkiem, drugi bez dziubka

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K41F6 Wersja druga.
Odmiana b.plenna wiążąca po 4-6 owoców w regularnych gronach pomimo upałów w trakcie wiązania.Lekko kwaskowa,ale bardziej powiedziałbym zrównoważona.Minusem na tą porę roku reaguje delikatnym pękaniem przy dużej wilgotności powietrza i niesystematyczności w równym podlewaniu.

Obrazek


Obrazek

Odmiana prowadzona u mnie w kierunku selekcji ciemnej sakiewki.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K 201

Obrazek


Obrazek

k 77

Obrazek

Obrazek

K 40/1/F3

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/e111d6c1ccefca11]Obrazek[/URL]

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”