Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witku u mnie szedł jak burza, zawiązał pięć gron, pewnie jeszcze by wiązał, ale ogłowiłam, gdybym regulowała, to pomidorki byłyby większe i równiejsze, w gronach nieraz było po kilkanaście owoców, różnej wielkości, najczęściej sakiewki, czy też jajowate, nasiona pozyskiwałam z takich najbardziej podobnych do czapki czekisty.
Miałam 5 krzaków , wśród nich trafił się jeden o czerwonych owocach, pozostałe były malinowe.
W tym roku wysiałam kilka krzaków, sporo sadzonek rozdałam znajomym, będę więc wiedziała, jak się u nich sprawuje.


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

I taka wiadomość to bardzo dobra podpowiedź dla mnie. ;:333 Więc zapewne na pierwszych gronach zostawię po 7-8 owoców.Od drugiego max. 6-7 a na ostatnich piętrach jak będzie dalej w dobrej kondycji po 5-6.No i obiady trzeba będzie mu serwować na pewno nie wegetariańskie.
Na brzegowym rzędzie od sadu miałem problem z doborem odmian a to dlatego że kilka godzin w ciągu dnia jest tam cień a w dodatku korzenie śliwek też nie ułatwiają sprawy.Ostatecznie zdecydowałem się tam umieścić Giuliettę i K122(Czekistę malinowego) i na razie sobie radzą.Tego ostatniego niebawem przedstawię. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Przyjrzałem się dziś dokładnie czerwonemu Czekiście i na 18 roślin jakie mam jest jeden krzaczek o takich owocach. ;:333

Obrazek

Na pozostałych roślinach wiązanie pierwszego grona dobiega końca i jest bardzo dobre a owoce przyrastają. ;:108


Obrazek

Megagrona tradycyjnie sadziłem przy wejściach do tunelu.Na tą chwilę ma wykształcone dwa grona i rosną też wilki.To ile zostawię mu pędów dodatkowych zależeć będzie od kondycji roślin.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Bardzo solidne rośliny i dobrze wiążą na pierwszym i drugim gronie. ;:108 Jedynie póki co mogę żałować że miałem tak mało nasion a co za tym idzie tylko są cztery rośliny.

K42 F5


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

docentandrzej

Andrzej ciekaw jestem czy rozpoznajesz po wyglądzie roślin i owoców tą odmianę?
Z nasion od Ciebie rośliny które wyrosły.Przed sadzeniem jeszcze w doniczkach wyglądały wypisz wymaluj jak K68.Liście smętnie zwisały jakby cały czas brakowało im wody. ;:202 I dziś jest podobnie. ;:306 Szczupłe,niezbyt ulistnione i ogólnie jakby ich ktoś zobaczył to załamałby nad nimi ręce.Ale pozory mylą.Krzaki są obecnie najwyższe ze wszystkich odmian jakie mam,niektóre już dochodzą do 1,50cm. ;:oj Grona marzenie - rozbudowane. :D Wiążą praktycznie wszystkie kwiaty.Pierwsze grono to średnio 10 a drugie 8 owoców. ;:215 Roślin mam 20 i w ramach eksperymentu połowa rośnie na jeden a druga połowa na dwa pędy.Stwierdzę jak to im się spodoba. ;:173
Pytanie do Ciebie.Po ile owoców zostawiałeś na gronach.Prowadziłeś z tego co pamiętam na jeden pęd.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugie grono.


Obrazek

Odmiana zapowiada się świetnie. ;:215 ;:304
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K90 F6
O dwóch różnych kształtach owoców.Będzie ciekawie. ;:333


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witam, czy podpowie mi ktoś jak sobie radzić z opadaniem kwiatów pomidora w szklarni? są upały, i pewnie dlatego... ale Wasze mają mnóstwo owoców a u mnie tylko dwa, reszta opada.....

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Magdo może podasz więcej szczegółów.Jak wysokie są Twoje pomidory?Które grona kwitną?Jak wygląda wietrzenie w szklarni?Zapylasz obecnie pomidory,czy liczysz na to że same dadzą sobie radę i będą wiązać?Ale najbardziej przydałyby się zdjęcia,szczególnie gron kwiatowych w zbliżeniu.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

To mój K/122
Obrazek
Obrazek
W 2016 kształt owoców był inny, takie z dziubkiem jak na zdjęcach wojtka i w Krzyżowkach Kozuli i były smaczne.
Ciekawy jestem jakie będą smakowo w tym roku .
pozdrawiam
Kazik
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Czerwony czekista powoli zaczyna się przebarwiać.


Obrazek

Obrazek

Czekista malinowy jeszcze w fazie zielonej.

Obrazek

Megagron już po wyprowadzeniu 4-5 pędów dodatkowych zaczął wiązanie.


Obrazek

Obrazek

K141F6 zaskakuje ilością zawiązanych owoców. ;:333


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witku!

Gdzie czerwona wstążeczka?
Nie boisz się,że zauroczymy te cuda?

Interesuje mnie palik przy megagronie z jakiego drzewa pochodzi.

Pozdrawiam Maria.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Gorszego kataklizmu jak SZW już chyba nie będzie Marysiu. ;:306 A czerwona wstążeczka i to nie jedna będzie już niedługo jak będę znaczył najokazalsze egzemplarze poszczególnych odmian do pozyskiwania nasion.

Palik a raczej słupek jest z wiązu jak dobrze pamiętam i Megagron tak dobrze nie ma przy takiej solidnej podporze,to jeden ze słupków podtrzymujących konstrukcję tunelu. :;230
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K142 (wersja malinowa)
Obrazek

Obrazek

Ilość gron i owoców minimalnie mniejsza jak rok temu,ale większość odmian ma kłopoty w tym sezonie powyżej trzeciego,czwartego grona,głównie odmiany sakiewkowe.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”