Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Na ten widok pobiegłam na pole i też przyniosłam jeszcze jedną niedużą cukinkę :)
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

A jakie pyszne, takie malutkie, mniam! Na surowo można jeść ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Pyszne i malutkie - no właśnie... A ja chciałam w tym roku zrobić parę słoików patisonów w occie. Niestety, na moich patisonach (Sunburst!) przez większość sezonu były wyłącznie męskie kwiaty. Te żeńskie pojawiły się późno i w niewielkiej ilości. W rezultacie - z 6 krzaków mam 2 nieduże słoiczki. Czy to kwestia odmiany, czy niewłaściwej uprawy? Cukinie plonowały mi całkiem zadowalająco, bez żadnych szczególnych starań z mojej strony i nadmiar trafił nawet do zamrażarki, z przeznaczeniem na placki cukiniowe zimą :) Natomiast patisony to, z mojego punktu widzenia, całkowita klapa, jeśli chodzi o plenność. Znacie może jakieś sposoby na poprawę wyników?
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

A jakie było nawożenie, podlewanie, nasłonecznienie, kiedy zasadzone?
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Traktowałam je dokładnie tak samo, jak cukinie - nawet rosły obok siebie. I patisony wcale nie wyglądały gorzej, do pewnego momentu nie chorowały, kwitły bardzo obficie, lecz żeńskich kwiatów było jak na lekarstwo. Pierwszy raz je posadziłam, więc nie mam pojęcia, czy mają jakieś szczególne wymagania, żeby dobrze plonowały.
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwiatki i nie tylko- w ogródku mojej Żony

Post »

Witam oto mój tegoroczny kabaczek

Obrazek
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

W zeszłym sezonie pokusiłam się posadzić cukinię Zucchina Lunga Siciliana. Cukinia długa, jasna, bardzo ekspansywna. Tylko zrobiłam to za późno i na gruncie nie zaowocowała. Rok wcześniej dałam nasiona teściowej i u niej na gruncie wyrosła przepięknie i plony też były zadowalające. Moje dzieci uwielbiają z niej zupę. Przepyszna. Cukinię można mrozić, jak również liście wierzchołkowe i potem dodawać do zupki. W tym roku pokuszę się o wysadzenie jej w tunelu bądź szklarni, jeszcze nie zdecydowałam. Będę robić fotki z każdego etapu uprawy i dam znać jak wyszło. Może ktoś już miał z nią do czynienia i coś mi podpowie w tym temacie?
Pozdrawiam Ewcia :)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Cukinię można też przechowywać, moja Lungo Bianco leżakuje do wiosny w garażu, używam na bieżąco.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Szukam informacji na temat wczesności (od wysadzenia do zbioru), plenności (ile owoców 10-20cm z krzaka) oraz tolerancji na mączniaka prawdziwego następujących odmian: Anissa F1, Cora F1, Orelia F1, Paladin F1, Partenon F1, Terminator F1 i Tristan F1. Czy ktoś z Was wysadzał cukinie na początku lipca? Szukam też odmian do uprawy w tunelu (I termin-wiosna, II termin-jesień).
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

przemek1136 pisze:Szukam informacji na temat wczesności (od wysadzenia do zbioru), plenności (ile owoców 10-20cm z krzaka) oraz tolerancji na mączniaka prawdziwego następujących odmian: Anissa F1, Cora F1, Orelia F1, Paladin F1, Partenon F1, Terminator F1 i Tristan F1. Czy ktoś z Was wysadzał cukinie na początku lipca? Szukam też odmian do uprawy w tunelu (I termin-wiosna, II termin-jesień).
Ja wysadzałem z rozsady kilka krzaków po czosnku zimowym ok. 15 lipca. Odmiany nie pamiętam ale to była jakaś z małego opakowania po ok 3 zł. Pod korzeń dostała przerobionego obornika od przepiórek. Do przymrozków wydał każdy krzak ok 5 - 8 owoców.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Na razie na termin jesienny do gruntu typuję Tristan F1 (podobno tolerancyjna na mączniaka)-tania! i ew. Partenon F1 (podobno radzi sobie w trudnych warunkach). Do tunelu wolałbym odmiany najwcześniejsze.
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

przemek1136 a sadziles moze cukinie Cora F1 wczesna odmiana polecam.
Pozdrawiam Paweł
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Tak! Cora F1 nie dość, że wczesna to i plenna. Do niedawna była uważana za jedną z wzorcowych odmian. Będzie na pewno w mojej kolekcji ale na razie nie wiem czy pójdzie do tunelu czy do gruntu. :wit
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”