Arbuz olbrzymi - Carolina Cross Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Z Ott które dzisiaj mierzyłem wychodzi około 6,5 kg. Mierzyłem 2 razy dla pewności. Ale podnosząc go nie wydaje się jakby tyle miał.. Obym się mocno zdziwił bo to chyba jest 12 dzień os zapylenia ;:138
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Kilka stron wcześniej mialem takie same watpliwosci :;230 nawet wazylem na krzaku

Wnioski sa takie ze tyle by ważył gdyby był dojrzaly a teraz rośnie.
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

No oby bo waga to ważna sprawa :lol: Jak na razie szału nie ma, Ott 166 czyli około 7 kg. Ale od zapylenia minęło kilkanaście dni także nadzieje są. A jak u Was?
Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Darek26 ale to wątek o Carolinie, a Twój arbuz ze zdjęcia, bez urazy, to nawet obok Karolinki nie leżał :!: :idea: :roll:

Moja jedna z dwóch na krzaku (23 dni). Wagę szacuję na ok 10-12 kg
Obrazek
Dłonie mam raczej duże 8-)
Obrazek
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ale wiesz ze to nasiona od Ciebie?
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Dobre ;:333

Moje dwie, obie inne kupione z alleg... nie od wokana ale tez jakies takie "inne" ;:124

Zastanawiam sie kiedy zerwac pierwsza ma 47dni. szkoda owocu na ferment ok 10kg.
Drugi 12kg.

Jak sie poczyta watek od poczatku to wcale nie sa złe wyniki, a i fotki z "x" lat do tyłu dalekie od karoliny.
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Nasiona były od Wokana. Z arbuza 25kg. Podobno. Z chęcią poczekam na odpowiedź dlaczego ten mój arbuz nawet nie leżał obok Caroliny 8-)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

No dobre!
Nie wiem dlaczego tak się stało :roll: . Moja tegoroczna Karolina, którą pokazuję na swoich zdjęciach pochodzi z tych samych nasion co Twoje i jest to Karolina na 100%. Innych nasion nie posiadam, bo zużyłem je rok wcześniej (kupiłem je od BobejaGS, a te przedmiotowe to kolejne pokolenie). Widać coś się jednak musiało pokrzyżować :oops:

Karolina ma bardzo duże białe nasiona więc ciężko ją pomylić na tym etapie czy też oszukać. Nie posądzam Cię też o pomieszane rozsad. Ale i ja w tym roku byłem pewny, że sadzę, po raz pierwszy, odmianę Moon nad Star (też z nasion od forumowicza) - bardzo charakterystyczną... i co? I nie mam krzaka ani z kropkami na liściach ani tym bardziej z owocami w kropki. 3 lata temu kupiłem na All...o Alibabę, która w połowie krzaków okazała się zupełnie czymś innym (ciemna skórka) ale tu akurat nie płaczę bo mieszaniec okazał się bardzo smaczny.

Tak to już bywa z nasionami kupowanymi nie z profesjonalnych produkcji - są jak to pudełko czekoladek z Forresta Gumpa - nigdy nie wiesz na co trafisz. ;:180
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Czyli można powiedzieć że nie dostałem tego za co zapłaciłem.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Nie. Dostałeś to co było w opisie - nasiona pochodzące z Caroliny Cross. Nie obiecywałem nic więcej, bo nie jestem duchem świętym, aby sprawdzić każde nasionko pod kątem czystości genetycznej. Jak widać u mnie w kolejnym pokoleniu, z tego konkretnego nasionka, wyszła ponownie Carolina. W Twoim przypadku nie wyszła.
Dziwne jest to, że nie ma zupełnie żadnych cech Caroliny - ani umaszczenia, ani kształtu - to z wyglądu najzwyczajniejszy Crimson. Już Arka podejrzane "Karolcie" są bardziej Carolinowate. Masz na polu inne odmiany?
Podaj numer konta na priv to oddam Tobie pieniądze.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

;:333
wokan I to się nazywa wyjscie z sytuacji z twarzą.

Ale fakt jest taki ze nikt na all... nie gwarantuje kontrolowanego zapylenia.
Nikt nie powinien miec pretensji za kota w worku.
Peszek...

Nawet w orginalnych opakowaniach trafiaja sie kwiatki.
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Wokan nie potrzebuje żadnego zwrotu, to nie są miliony. Nie chodzi też o spinanie się bo jesteśmy tutaj po to żeby sobie pomagać i wymieniać się informacjami ;:333 . Może to i ja trochę za ostro zareagowałem ;). Z drugiej strony dziwne bo mam na razie 2 duże arbuzy i każdy z nich jest inny. Żadnych innych arbuzów nie sialem tylko te od Ciebie. Nasiona były wszystkie takie same, duże i białe. Zdjęcia zrobione chwilę temu.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

U mnie z dnia na dzień choróbsko zaatakowało ze zmasowanym atakiem. W dodatku popaduje więc oprysk niemożliwy. Zaczynam się żegnać z arbuzami gigantami. ;:222
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”