Uprawa melonów cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

W Wielkiej Brytanii to wogole może być ciężko. Tam to jeszcze gorsze lato niż u nas ;:oj Ale ten rok jest zaskakująco ciepły i tak więc trzymam kciuki za powodzenie w uprawie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Mi z 5melonów pozostały już tylko dwa. Jakoś kiepsko rosną ale coś tam przybierają. Dodatkowo jeszcze teraz ochłodzenie. Zobacczymy jak będą rosły. Zastanawiam się nad cięciem ale to dopytam już jak osoba uprawiała, od kt4ej mam nasiona.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Mam w tym roku kilkanaście krzaczków melonów od Franta z najstarszych nasion, na razie kwitną kwiatki męskie, susza mocno dała im się we znaki, mam nadzieję, że dochowam się choć paru owoców :roll:
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Ja mam polską Malaga F1, podobno przystosowana do spadków temp. Ma kilka malenkich owocków, mam nadziej że to ochłodzenie jej nie zaszkodzi a wrecz przeciwnie da jej dobr impuls do działania...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Moje Oliwiny zawiązują powoli malusieńkie, włochate owocki. Mam nadzieję, że nie odpadną, jak zawiązka jedynego arbuza, jakiego mam.
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Obrazek

Tak wyglądają moje melony po 1,5 miesiąca od wysiewu nasion do gruntu. Mam ich po kilkanaście na każdym z krzaków. Największe ważą po około 0,5 kg. Odmiana charentais.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

To na pewno nie są melony. Melony nie mają tak grubego ogonka, takich łodyg liści i nie ma ich kilkunastu na krzaku. Stawiam na kabaczki lub inne cukinie.
Awatar użytkownika
tenebri
50p
50p
Posty: 67
Od: 11 cze 2016, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotów, wielkopolskia

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Wokan ma rację to nie wygląda na melona. Oto mój Charentains:
Obrazek
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Na pewno to nie były cukinie ani kabaczki. Nasiona które wysłałem podobne były do nasion ogórków. Na opakowaniu narysowany był melon Charentains.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Wygląda mi na dynie zwyczajną Field pumpkin.

Fotka do porównania.
Obrazek
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Zobaczymy co wyrośnie ale jestem na 100% pewny że nasiona były z opakowania w którym powinny znajdować się nasiona melonów. Ktoś składał kiedyś reklamację do sklepu że wyrosło nie to co powinno? ;:14
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

mistrzpawel pisze:Na pewno to nie były cukinie ani kabaczki. Nasiona które wysłałem podobne były do nasion ogórków. Na opakowaniu narysowany był melon Charentains.
Ten kołnierz\fałda na styku ogonka i owocu jak i jego grubość i kształt to cecha dyni lub cukinii.

W każdym bądź razie na 100% nie jest to melon. Nasiona melonów są faktycznie podobne do nasion ogórka (są trochę większe), zatem skoro siany był melon, a wyrosła dynia, to wyłączając cuda, wychodzi na to, że mogło nastąpić pomylenie doniczek z sadzonkami?
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

wokan pisze:
mistrzpawel pisze:Na pewno to nie były cukinie ani kabaczki. Nasiona które wysłałem podobne były do nasion ogórków. Na opakowaniu narysowany był melon Charentains.
Ten kołnierz\fałda na styku ogonka i owocu jak i jego grubość i kształt to cecha dyni lub cukinii.

W każdym bądź razie na 100% nie jest to melon. Nasiona melonów są faktycznie podobne do nasion ogórka (są trochę większe), zatem skoro siany był melon, a wyrosła dynia, to wyłączając cuda, wychodzi na to, że mogło nastąpić pomylenie doniczek z sadzonkami?
Nie sadziłem z doniczek tylko nasiona bezpośrednio do gruntu. Zauważyłem że liście tej rośliny mają nieprzyjemny zapach. Od lat sadzę dynie, cukinie, kabaczki i wiem jak ich nasiona wyglądają więc raczej bym się nie pomylił. Poczekam i zobaczę co mi wyrośnie ;:304
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”