Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Z zewnątrz sadzonki w większości wygladają bardzo ładnie,na moje oko zdrowo. Nie wiem tylko jak z korzeniami, bo przy pikowaniu były mizerne. Jedne sadzonki są większe, inne mniejsze, chociaż siane tego samego dnia, ale generalnie są niewielkiego wzrostu. Małe intensywnie zielone krasnoludki, ale może to zależy od odminay. Piszę tu o Venus, Bajaja i Balkoni Red. Tumbling Tomy wyhodowane swoje mam dwa, siane 2 tygodnie wcześniej i są duuużo większe. Może jutro zrobię zdjęcia do oceny. Ja pierwszy raz sama hoduję je od nasionka. Chciałam z tymi mniejszymi poczekać i wysadzić w czerwcu, ale może to zły pomysł...

Mam jeszcze pytanie odnośnie ogórków.Siejecie wszystkie mniej wiecej o tej samej porze, czy w różnych, aby miec dłużej zbiór ?
Nie wiem, co będzie z tych moich sadzonek ogórków. Niektóre listki wygladaja jak przyschnięte. W związku z tym,boję sie je wysadzać do pojemników i mysle o wysianiu nasion bezposrednio do pojemników, ale nie wiem, czy juz wszystkie , jakie chcę mieć, czy stopniowo.

Skoanna, jak duzy masz balkon i jakie wielkości skrzyń tam masz ? Zastanawiam się jak mocno mogę obciążyc blokowy balkon typu loggia ...
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Oto moje pomidorki -wybrałam kilka jako przykład, mam ich w sumie ok 30. Najwiekszy to Tumbling Tom, wysiewany 2 tyg wczesniej niz pozostałe. Reszta sadzonek to Venus, Bajaja, Balkoni Red w jednym wieku, ale bardzo rózne we wzroście. Na pojedyczym zdjeciu- jednen z mniejszych Bajaja.
Te najwieksze mają troszkę opadniete listki, ale 3 dni mnie nie było i pomidorki były niepodlane.

Obrazek

Obrazek
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Trzy dni bez podlewania? No wow. Raczej doniczek korzeniami nie przerastają w takim razie. Wyglądają bardzo ładnie ;:108 Myślę, że wysadzenie młodszych może poczekać, ale gdybyś zrobiła to wcześniej też nic by się nie stalo. Wszystkie sadzonki wyglądają na ładnie wykarmione.
Odpowiem na Twoje pytanie dot. balkonu i ogórków może u mnie w wątku, bo tu w zasadzie dyskusja tylko o pomidorach ;:131 w donicach.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Skoanna, dziękuję za rady i opinię. Jak wczesniej pisałam, to moje pierwsze wyhodowane sadzonki w życiu.
Te trzy dni nie podlewałam trochę celowo, bo po ostatnim podlewaniu Bio-algenem jakos długo utrzymywała się wilgotność podłoża i obawiałam się, że je przelałam. Do tego wyczytałam,że przelanie im bardziej szkodzi. Pewnie gdybym była w domu podlałabym po 2 dniach obserwując sadzonki.
Dzisiaj przesadziłam juz Tumbling Toma do docelowej donicy. Spodziewałam się marnych korzonków, a tu niespodzianka - cała doniczka przerosnięta ! :D W weekend planuję tez kilka wiekszych wysadzić do donic i skrzynek,to napiszę jak z ich korzonkami.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje pomidory gruntowe jeszcze nawet nie kwitną /są po przejściach/więc wegetacja będzie bardzo krótka i długo nie nacieszę się ich smakiem. Zamierzam wysiać pomidory karłowe z przeznaczeniem do donic i przenieść je jesienią do mieszkania. Czy ten pomysł sprawdzi się? Jeśli tak to jakie odmiany polecilibyście mi?
Możę ktoś tak uprawiał?
Proszę podpowiedzcie mi ;:14 bo nigdy tak nie robiłam.
Hiobe
50p
50p
Posty: 90
Od: 17 mar 2018, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Województwo mazowieckie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Może zapytam inaczej, czy pomidory w donicach przeniesione jesienią do mieszkania zaadaptują się i będą owocować???
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Trafiły mi się w gratisie nasionka pomidora Taimyr, wysiałam bez przekonania, a teraz jestem nimi zauroczona, grube, zdrowe, jeśli i w smaku będą dobre to zostaną ze mną na długo. W zasadzie dopiero jak przemówiły do mojego serca ;) zaczęłam o nich szukać informacji i znalazłam u Tatiany http://tatianastomatobase.com/wiki/Taimyr , okazało się że to dwarfy, których kilka uprawiam w tym roku w pojemnikach, oczywiście przez/dzięki Ani :D
A to moje Taimyrki.

Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Iwona,
czy to docelowe miejscówki dla nich?
Iza
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Docelowe, w ramach eksperymentu, zobaczę co z tego wyjdzie. Skrzynka nie jest taka standardowa, dużo większa, żałuję że nie kupiłam ich więcej.
Awatar użytkownika
Kanek
50p
50p
Posty: 65
Od: 12 sie 2017, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Micro Tom'y na balkonie kwitną:

Obrazek
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Iwonko zdecydowanie polecam jednakich ich rozsadzenie. W zeszłym roku miałam kilkanaście, w tym ok. 60 różnych odmian Dwarfów i ze swojego doświadczenia wiem, że żaden nie da rady w takim zagęszczeniu. Wszystkie Dwarfy mocno rosną wszerz.
Ja w 60 litrowych skrzynkach mam posadzone po 2-3 sztuki i więcej naprawdę nie dałby już rady upchnąć. W tym momencie wyglądają tak, a jeszcze pewnie trochę podrosną.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kasiu, to te dwarfy wcale dwarfowe nie są w takim razie. Taimyr ma mieć według Tatiany 25-30cm. Muszą sobie poradzić, jak nie to...nie ;), ostatnie miesiące mam nieciekawe i w ogrodzie niewiele robię. Mam inne pomidory w skrzyniach, więc przeboleję ;), może jakieś kilka sztuk owocków się uchowa na spróbowanie, jak będą dobre to w przyszłym roku dostaną lepsze miejscówki.
Ładne masz te pomidorki ;:215
Awatar użytkownika
Kanek
50p
50p
Posty: 65
Od: 12 sie 2017, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Fajnie wyglądają pomidory w tych skrzynkach ;:215 Mam pomysł na przyszły sezon :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”