Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Próbuj, będziesz bogatsza o doświadczenie :D . W takich małych doniczkach będziesz musiała zwrócić uwagę na podlewanie i systematyczne nawożenie.
Swoją drogą mnie ta odmiana nie przypadła do gustu, ma tylko jednego wielbiciela dlatego sadzę jeden krzaczek.
Ewa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Wysadziłem dziś ostatnie 7pomidorów do wiader. Pozostały tylko giganty do pojemnikowej uprawy. na razie nie wiem ile sztuk.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Werka 5l to malo i dla jednej i dla drugiej. Nie tak, że nie będą owocować. Jest inny problem, bardzo szybko przerosną korzeniami donicę i zaczną wykazywać niedobory. Żeby tego uniknąć możnaby spróbować zastosowac jakiś sprytny program dożywiania dolistnego, ale jaki ? Trzebaby to obliczyć, no i niestety tylko mineralne wchodzą w grę wtedy. Posadź w 5l najlepiej w produkcyjnych, bo z nich się dobrze wyjmuje w razie konieczności przesadzenia. Ja mam posadzone w tej chwili wielkoowocowe w takie - tymczasowo:
ObrazekObrazek
Natomiast Pendulina wygląda teraz tak - w 10l

Obrazek
I na starszych liściach ma niedobór magnezu. Już nie postępujący bo dostała oprysk z siarczanu magnezu. Nabawiła się go przez przetrzymywanie rozsady w 500ml kubku zbyt długim niestety :roll:
Obrazek
Ale jak widać to krzaczek średni, nie miniaturowy jednak.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie wwaliłem 3 bajaja w 5l? donicę.
Na razie jakoś sobie radzą, pierwsze owoce już są. Zobaczymy czy dam radę wychować i wykarmić :;230

Obrazek
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

almera pisze:Mam jeszcze do zagospodarowania dużą donicę naokoło 40 litrów, szerokości 40 cm. Mogę tam dac 2 lub 3 Tumbling Tomy lub Perły Ogrodu ? Czy jednak za gęsto będzie ? Do tego mam jeszcze 4 donice wysokie na 47 cm , szerokości 25 cm. Wkład z ziemią do nich ma ok 8,5 litra. Który z tych pomidorków lepszy do takiej wysokiej donicy ? Z tego, co piszesz to chyba jednak Perła ?
Ponawiam pytanie.
I niestety mam kolejne. Ile pomidorków bajaja lub Balkoni red w 17 l skrzynkę ?
Czy zawsze dajecie perlit do podłoża ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Skoanna
Pendulina wsadziłam do 10 l u moich rodziców, ale perłę chyba do 5L... No to muszę. Chyba przesadzić albo ją oddać. Moje były w 250 l więc sądzę że. Mają już niedobry ;:145
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

No a po czym sądzisz? Jakieś objawy? Rozumiem, że chodziło o 250ml :wink: To nie jest przesądzone, wszystko zależy od tempa wzrostu, a ten jest uzależniony od kilku czynników. Światła, temperatury, podłoża, podawanych biostymulatorów...Moje rosły jak szalone, nie nadążałam z karmieniem, bryła korzeniowa przerastała kubek. Ale w zeszłym roku te same odmiany nie miały u mnie aż takiego wzrostu w fazie rozsady, i niedobory pojawiły się dużo później.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Russski pisze:U mnie wwaliłem 3 bajaja w 5l? donicę.
Na razie jakoś sobie radzą, pierwsze owoce już są. Zobaczymy czy dam radę wychować i wykarmić :;230
Jeden w 5l donicy by miał cięzko, a co dopiero 3. ;:224 Testowałem Bajaja w donicy bodajże też w 5l. Do zawiązania większej ilości owoców było ok ale później mocno bladł, a z racji że mnie często całymi dniami nie bywało, to mocno mizerniał.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Poczytalam sobie o sadzonkach pomidorów i jestem pewna,że moje przy pikowaniu miały zdecydpwanie za male korzonki. Być może za duzo podlewalam, teraz już wiem,że powinnam mniej. W ogóle wygladają ładnie, ale są nieduże, jeszcze nie mogę ich wysadzić do docelowych donic. Może mogę także cos zrobić, aby ukorzeniły się lepiej ? Dostały Bio-algen do podłoża. Może jeszcze jakis ukorzeniacz ? Jak to wpłynie na plonowanie jeśli sadzonki będą miały słaby system korzeniowy ? Nadrobią w donicy docelowej ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam mam pytanie :?:

mam pomidorki
Sangul
Ildi
Księżycowa roskosz
Paprykowy
Megagron
ola polka
Kmicic
i na jaką wysokość rosną
proszę pokazać krzaczki jeśli można prosić
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

A ja w tym roku mam jakiś nieurodzaj. Zachęcona zeszłorocznymi Maskotkami, w tym roku zakupiłam nasiona Azteków. Wysiałam je końcem marca/początkiem kwietnia, mało rosły, więc jakiś tydzień temu przesadziłam na miejsce docelowe - ziemia jesienią wymieszana z obornikiem. A tam jak były tak są - roślinki wystające 3cm nad ziemią. Co jest?

I drugie pytanie: jeśli teraz kupię sadzonki w sklepie, to będzie szansa, aby coś z tego w tym sezonie wyszło? Bo siać już chyba nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

almera nadrobią. Już nie ma na co czekać. Sadź. Daj im jakiś startowy nawóz z odpowiednią dawką fosforu, możesz podlać lub zrobić oprysk z septovitalu, jeśli uważasz, że są mizerne.
pestka niewiele pomogę, z tego zestawu miałam tylko megagrona i rósł do 1,4m w donicy. Może ktoś inny się wypowie.
inclaresco nie znam tak do końca odpowiedzi na pierwsze pytanie. Zbyt mało danych. Ogólnie chwilę po przesadzeniu zanim na nowo wystartują pomidory ( i nie tylko) zawsze mają drobny przestuj. Tydzień to nie wartość dyskwalifikująca. Jeśli na liściach nie pojawiają się żadne niedobory, to pozostaje czekać.

Pytanie drugie - tak jeśli kupisz sadzonki teraz to jak najbardziej, ja mam trochę takich później sianych jeszcze nie wysadzonych, które dopiero się rozkręcają i posadzę je w najbliższych dniach. Z siewu doczekałabyś się owoców jesienią, być może trzebaby kończyć owocowanie w pomieszczeniu. Mi się zdarzało i nie było z tym wielkiego problemu.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja też w tym roku posiałam pomidorka Aztek. Na 4 nasionka wzeszło jedno ... po miesiącu czasu, kiedy już krzyżyk postawiłam. Maleństwo jest z tego, ale nigdy wcześniej tej odmiany nie miałam, więc może to normalne. Ale zbiera się do kwitnięcia, więc jest nadzieja, że spróbuję i ewentualnie nasionka zbiorę.
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”