Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Anulko żadnych problemów z nią nie miałam.
U mnie ma stałą miejscówkę. ;:108
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Zebrałam wczoraj nasiona pomidorów ze sklepu, które mi bardzo spasowały. Niestety, po oczyszczeniu sie okazało że są już skiełkowane w roślince. Rozumiem, ze już klops? Abo w ziemię od razu albo wyrzucić?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dokładnie. Skoro skiełkowane to raczej w kosz. Chyba, ze chcesz robić eksperyment z zimowymi pomidorami.
inga_beta
200p
200p
Posty: 355
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Widzę że pomidory już odchodzą w zapomnienie. Ja do tej pory trzymałam swoje na balkonie z nadzieją że jeszcze coś dojrzeje. Ale juz dłużej nie ma sensu przy takiej pogodzie. Zerwę resztkę zielonych dorośniętych i pozbywam się krzaków. Szkoda bo jeszcze dużo byłoby pomidorów.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie jeszcze zachowała samosiejka, którą wsadziłem do doniczki, nawet nie spodziewałem się, że tak dobrze będzie rosła.
Obrazek
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moja mini sadzonka koktajlowa zaczęła dopiero kwitnąć. Ma mega opóźnienie bo wysiew był z początkiem maja.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Na balkonie pozostały mi jeszcze 2 w donicach: megagroniasty i rosa kwarc multiflora.
Liście prawie uschły, ale owoce dojrzewają. W przyszłym sezonie powtórka.
Awatar użytkownika
Sasanka30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2017, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie maskotka wcale nie wygląda jak maskotka, w sensie krzaki wyrosły strasznie wysokie, a nie takie karłowate jak pokazano na opakowaniu :( kupiłam te odmianę tylko ze względu na to że jest niewysoka i nie trzeba dużo miejsca więc na oknie lub balkonie idealnie się bedzie chodowała. a tu zonk. Nie dość, że mega wysokie wyrosły to jeszcze mało pomidorków było na krzakach a częśc w ogóle sie nie zapylila choć biegalam z pędzelkiem i zapylałam je ręcznie. Chyba nie mam ręki do pomidorkow. Szybko się ich pozbylam, nawet nie czekalam aż wszystko dojrzeje. Jak sieję wiosną krzaczki i częśc daję bratu do folii to u niego jest zatrzęsiene owoców, a u mnie bida z nędzą. Co robię źle? Może maja za malo światla i dlatego tak ciągna w górę?
Sasanka30
inga_beta
200p
200p
Posty: 355
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Zjadłam właśnie pomidora malinowego któremu jeszcze udało się dojrzeć na balkonie. Pycha. Dlaczego nie można jeść takich pomidorów przez cały rok?
Teresa Pszczoła
Ten pomidor Rose Quartz Multiflora jakiej jest wysokości? Może bym go wymieniła za maskotkę?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Zielone pomidory zerwałam i schowałam do pudła, donice zlikwidowane już 2 tyg. temu.
Wszystkie dojrzały i nic nie straciły na smaku.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Rose Quarz Multiflora jest wysoki do 2m. Ma bardzo dużo okrągłych różowych pomidorków
zebranych w duże grona.
gandw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 cze 2016, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Jest temat o pomidorach na nowy sezon, ale ciekawi mnie jakie odmiany planujecie do doniczek?

Ja w tym roku zamieniam donice 10L na skrzynie drewniane po ok. 50L - planuję po dwa pomidory do skrzyni - ktoś to praktykował? Nie wiem czy pomidorom nie zaszkodzi jak będą ze sobą 'konkurować' w jednym pojemniku?

Planuję na ten rok na balkon:
- Corazon F1
- Ildi
- Black Sea Man
- Black Cherry

I jeszcze kilka innych odmian chodzi mi po głowie, ale muszę się ograniczać ze względu na ograniczoną przestrzeń ;:223. Będą jeszcze papryki chili, bazylia, mięta, rzodkiewka, może jakaś sałata. Myślałem jeszcze o ogórku "Dar", ale nie mogę się zdecydować.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja miałam w zeszłym sezonie pomidory w 60l skrzyniach drewnianych. Bardzo sobie chwalę ten sposób. Moim zdaniem 2 krzaki spokojnie się zmieszczą. W przypadku mniejszych krzaków (ja uprawiałam Dwarfy) spokojnie wchodziły nawet trzy (w tylnych rogach dwa + jeden z przodu pośrodku). Miałam do nich jeszcze dosadzone bazylie w wolnych przestrzeniach.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”