Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
inga_beta
200p
200p
Posty: 355
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dzięki za radę. Domagnezuję swoje pomidory bo wszystkie mam kwaśne.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Donicowe wielkoowocowe z mojego balkonowego warzywnika z których jestem najbardziej zadowolona:
Sean's Yellow Dwarf
Obrazek
Obrazek
Malachitowa Szkatułka
Obrazek
Obrazek
Black Sea Man
Obrazek
Wszystkie trzy mają na stałe miejscówki na tarasie od tego sezonu.
Pomidor Czarny Książe Noire de Crimee, którego mam w donicach kolejny rok, bez niespodzianek. W tym roku nawet plenniejszy. Zostaje.

Wielkie owoce rodzi też Sybirskij Kozyr, ale ma skłonności do pękania. Potrzebowałby bardziej zrównoważonego podlewania i większej donicy. 20l mu nie starcza. Rozczarował mnie Sinyj, mało plenny, pękający i wcale nie wczesny- smakiem trochę rekompensuje, ale...mało plenny, itd ;:170 . Znośnie sprawuje się Sweet Israeli chociaż marudzi przy nawożeniu. Najpierw wciąż było mu za mało magnezu, teraz potasu. Tych już nie będę powtarzać w donicach, choć wszystkie mają bombowy smak. Nawet ten ostatni mimo niedoborów.

Ładnie zapowiada się Black from Tula ale potrzebuje jeszcze kilku dni do zupełnej dojrzałości, więc nie wiem jaki w smaku
Obrazek
Jest tego więcej, ale pociągnęłabym ze dwie strony w wątku, więc na dziś tylko te które jak dla mnie są największymi hitami lub byłyby takimi gdyby nie pewne problemy. Reszta z wielkoowocowych to średniaki smakowe. Koktajlówki to oddzielny temat.
Ogólnie sezon bardzo udany.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

:wit
W donicach mam kilka odmian. Maskotka jest całkiem przyzwoita, a przede wszystkim wczesna. Pierwsze owoce zbierałam już na początku czerwca kiedy inne zawiązywały dopiero grona. Pendulina orange plenna, ale dla mnie bez smaku. Moje ochy i achy dostaje Maglia Rose. Smaczna, plenna, dekoracyjna. Zdecydowanie łatwiej ją uprawiać w donicy niż w gruncie.

Obrazek
Ewa
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

A ja w tym roku testuję dużo i chyba najbardziej zachwalanych na forum odmian pomidorów koktajlowych. Np. cytrynek, perun, korale morango. Niewiele z nich, dorównuje w smaku maskotce. Dziwią mnie więc te opinie. Uprawiam w donicy i gruncie. Smak taki sam i tu i tu. Słodka, pomidorowa, plenna, wczesna, owoce duże jak na koktajlowca, niziutki krzaczek. Po zerwaniu dojrzałych potrafi wznowić wzrost i rosnąć do późnej jesieni. Skórka może trochę twarda (w donicy), ale poza tym same zalety.
Do tego idealna do donicy. Nie trzeba jej tak podwiązywać, bo jak damy ją na podwyższeniu to pędy zwisają i w niczym jej to nie przeszkadza.
Wszelkie vilmy, bajaje i inne mikro u mnie smakują jak kartofle.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ewo zapisałam sobie Maglia Rose do spróbowania na przyszły rok. Ciekawe to, bo u mnie Pendulina jest bardzo smaczna, moja córcia normalnie zje każdą ilość.
Za to chyba pożegnam się z Bajają. Plenna niemożliwie to fakt, smak u mnie ok, taki zwyczajnie pomidorowy, ale liście wciąż w koszmarnym stanie, albo niedobory magnezu, albo boru, ciagle cos. Jak na koktajlówkę za dużo mam z nią poblemów, a nie jest tak smaczna, żeby z nią walczyć :roll:
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Aniu, Pendulinę miałam po raz pierwszy w ubiegłym roku. Już na etapie rozsady zachorowała, potem pojawiły się problemy z niedoborami i tym tłumaczyłam niespecjalny smak. W tym roku sadzonki były bezproblemowe a smak dalej mnie nie zachwyca, brakuje jej wyrazistości którą ma Maglia Rose.
Ewa
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

No tak, może tak być. U mnie głównie preferuje je córcia, i może właśnie ta delikatność smakowa gra tu znaczącą rolę. Dorośli wolą większe wyrafinowanie ;:108 Ale na tą Maglia Rose ostrzę zębiska sobie, mam nadzieję, że zbierasz nasionka ;:170
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Pierwszy owoc Shakerezada.
Pomidorowo - słodki, pyszny. Mało nasionek.

Obrazek

Obrazek

Włoski się wymyły. :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

On miał meszek jak Garden Peach?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam
Posadziłem na balkonie w skrzynkach pomidory koktajlowe Aztek. Bardzo plenne, duże ładne owoce chodź sadzonki mi się kładzą bo skrzynki mają system gromadzenia wody i są dosyć płytkie.
Mam problem z jedną sadzonką na zdjęciu, sadzonka ma gruby pień, mnóstwo liści i kwiatów które się nie otwierają...
spisać ją na straty i wyrzucić czy dać jej szansę ? czemu tak się dzieje ? kwiaty są ale tak, jakby się nie otwierały...
W skrzynce są 4 sadzonki i tylko ta ma jakieś problemy.
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Whitedame tak, miał taki meszek.
Garden Peach miałam w ub roku, ten jest słodszy ( nasiona Azja).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie w tym sezonie nie ma zbytnio pomidorów w pojemnikach ale jeden jest i zasługuje na uwagę, bo jest fajny, plenny i dobry w smaku. :) To odmiana Barry's crazy cherry. na pewno powtórze go wi kolejnym sezonie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Jaka jest w smaku? Słodka, kwaskowa? Wygląda superowo. Plenność jak u mnie Pendulin.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”