Pomidory zielone i żółte - uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

glohal


Nie napisałaś czy był dojrzały. Powinien być lekko miękki w całej objętości. Jeśli chcesz więcej czerwieni to użyj photo shopa. Nie porównuj pomidora do zdjęć bo wszyscy wiedzą, że te w sklepach są podrasowane.
Ja mniej więcej takie zrywałem i były dojrzałe i bardzo smaczne. Ale ja nie przepadam za przejrzałymi owocami.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Ja uwielbiam żółte i pomarańczowe pomidorki (nawet u mnie ich więcej razem z czarnymi niż czerwonych ;:224 )
Tak na szybkiego to mi się przypomniało:
3 rok mam Brandywine Yellow, Złoty Ożarowski, Green Zebrę - pyszne i zostają na zawsze :D
W tamtym roku miałam koktajlówkę Yellow Pearshaped - dosyć dobra, słodko-kwaskowa i Malachitową Szkatułkę - ale nie wyrobiłam o niej zdania więc w tym roku jest jeszcze raz :D
Kasencja

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Trochę żółtych miałam. Jednak Brandywine Yellow mi najbardziej pasuje. W tym roku mam drugi raz w wersji liścia regularnego, bo moje dziecię się akurat zakochało w tym :) .
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

A więc: Ananas Noire powinien był jeszcze powisieć :D Był lekko miękki ale nie było w nim jeszcze słodyczy ani smaków cytrusowych. Kwasów też nie, na szczęście, bo takich nie lubię. Ale z drugiej strony, co tu wymagać. Raz że to pierwszy, a po drugie przecież dojrzewał w okresie chłodnych nocy. Rośnie w niewielkiej szklarence z dwóch stron otwartej i nie zamykanej od 20 maja.
I tak wiem, że następny będzie jeszcze lepszy ;:333
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Mam pytanie do tych, którzy uprawiali odmianę Absinthe. Czy ona tak zawsze słabo wiąże, czy nie pasuje jej tunel?
Z reguły wszystkie moje pomidory sadziłam częściowo w gruncie a częściowo w tunelu, dla porównania, tę odmianę bo dość późna wsadziłam całą w tunel, w grunt dałam tyko 1 złamany krzaczek . Ale ten Absinthe w tunelu porósł w krzaczory, owszem ma po dwa grona na krzaczku z niewielką ilością kwiatów ,ale zapylone z tego po jednym owocu.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Whitedame, ja sadziłem go tylko w tunelu i nie miałem problemów z wiązaniem owoców
na pierwszym i drugim gronie - było ich zwykle po 3-5 szt.
Potem jak były upały to fakt, było tylko po jednym owocu na gronie 3 i 4.
Ale jak dla mnie warto, odmiana bardzo smaczna. :)
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Ja późno sadziłam, wiązanie 1 gron przypadło na afrykańskie upały, może to być przyczyna, Dzięki :wit :wit
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
dasta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 cze 2015, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Chwale sobie Ożarowski Złoty. Syn preferuje malinówki, ale ten mu smakuje, z kolei ja i moja Pani lubimy koktajlówki, ale i nam podchodzi. W zeszłym roku skusiłem się na Yellow Pear Shaped, bo tak ładnie wyglądał na opakowaniu :) I niestety dla nas porażka. Krzaczki owszem, wyglądały efektownie, ale w smaku to już nie to. Ładny akcent w sałatce :) Ale smaki subiektywne są.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Też miałam Yellow Pear Shaped, bo tylko koktajlówki wcześniej uprawiałam i smak rzeczywiście specyficzny:intensywny ale mdły, jakby przejrzały.
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

Odnośnie żółtych koktajlówek, to mnie bardzo smakował Ildi. Miałam go w ub.r., mam i w tym. Mam też w tym roku Yellow Pear Shaped. Porównam smaki.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

U mnie w foliaku urosło takie coś. Piszę coś, bo nie jestem pewna jakie to odmiany, a miały być zupełnie inne. Nie wiem jak to się stało, czy nasiona były pomieszane, czy ja coś pokręciłam? Podejrzewam, że może to być Malachitowa szkatułka. Mam w foliaku Malachitową Szkatułkę oznaczoną etykietami, ale te krzaki jeszcze potrzebują trochę czasu. Oba krzaki NN nieznacznie różnią się wyglądem i kształtem liści.
Obydwa pomidory o wadze 400 g każdy.

Obrazek Obrazek


a tak wyglądają w przekroju.

Obrazek
Obrazek

...a tak prezentują się na kanapce z czarnym Black Crim- niebo w gębie.
Obrazek

Jak myślicie, co to za odmiana-czy jest to Malachitowa szkatułka? Przejrzałam FO i rzeczywiście wyglądem i przekrojem przypominają tę odmianę. Nie wiem jak ze smakiem, bo nigdy wcześniej takich nie jadłam. Smak jest słodko- kwaskowaty, orzeźwiający i wyraźnie pomidorowy. Bardzo dobry. Skórka gruba, łatwo odchodzi od miąższu- ten delikatny, miekki i rozpływa się w ustach.
Awatar użytkownika
BozenaX
200p
200p
Posty: 267
Od: 6 lut 2012, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie/okol. Szczecinka

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

To jest Malachitowa Szkatułka. Bardzo dobry pomidorek. Smacznego :D
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomidory zielone i żółte-czy warto uprawiać?

Post »

A ja wczoraj zjadłam jedyną żółtą gruszeczkę. Była malutka wiec zjadłam sama.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”