Pomidory zielone i żółte - uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Tak.Dla mnie jest pyszna i zostaje na przyszły rok.Mam ją w gruncie i w tunelu -bezproblemowa.Jeżeli lubisz sakiewki ,to polecam sakiewkę chudziaka- bardzo plenna i smaczna,tylko kolor pomidorowy
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Poczytałam i pooglądałam na forum i wychodzi na to , że sakiewka Chudziaka i sakiewka Ewy-s to dwa różne pomidorki .Ewa-s jaki rodowód ma twoja sakiewka ? Chyba zrozumiałam ,ta żółta to od Teniak i to nie jest sakiewka Chudziaka .Obie fajne.
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Może odpowiem anulab.
Sakiewka Chudziak jest czerwona ,bardzo fajna.
Natomiast ta którą ja wysłałam na poprzednią akcję figurowała jako Persimonowa sakiewka/tak otrzymałam z AWN/ ale toczyły się na ten temat dyskusje i aby nie mylić z Persimmonem została ostatecznie jako Sakiewka żółta NN.Pomidorek bardzo fajny,bezproblemowy,bardzo dobrze wiąże .

Pozdrawiam.Teresa
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Moja sakiewka pochodzi z prywatnej wymiany z inną forumowiczką i opisana była tylko jako Żółta Sakiewka.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Okazuje się, że ja mam persimonową sakiewkę ,ale moja taka mało sakiewkowata i bardziej czerwona niż pomarańczowa.Plenna jest
ale z urodą to jej daleko do tej ze zdjęcia Ewy,faktycznie to każdy pomidorek w innym kształcie ,poszła w tatusia. :)
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

To może i ja pochwalę się moimi pomidorami :D .

:!: :arrow: http://images70.fotosik.pl/1211/3f34b109c51062bb.jpg


Za duży rozmiar zdjęcia- mod/jokaer.


(Paski tła mają ok. 2 mm)
Żółte maleństwa to Curant Gold, większe od niego to Cytrynek Groniasty. Czerwony z "meszkiem" to Garden Peach.

W prawym górnym rogu jedna z najplenniejszych w tym roku odmian: K121 F6. Piękne, bardzo duże owoce. Dwa krzaki rosnące pod daszkiem mają teraz ponad 2,0 m a na nich jeszcze kilkanaście niedojrzałych, ale już dużych owoców. Ponieważ musiałam w pierwszej kolejności zająć się pomidorami rosnącymi pod chmurką a one są już w całym mieszkaniu :( dlatego jeszcze ich nie zrywam. Nie mam już gdzie przechować, znajomi zostali już obdarowani, a i miejsca na kolejne słoiki w naszej minipiwniczce (mieszkamy w wieżowcu) już nie ma.
Dzisiejszej nocy należy spodziewać temperatur w okolicach zera. Dlatego zrobiłam im coś w rodzaju namiotu naciągając na wszystkie boki "daszku" włókninę. Zobaczę czy taki patent :wink: się sprawdzi. Jeżeli nie, to kilka kilogramów pomidorów wyląduje na kompoście ;:145 .
Okazuje się, że przesadziłam z ilością posadzonych krzaków. Ale skąd mogłam wiedzieć, że ten rok będzie tak dobry dla pomidorów ?! :D
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

W tym sezonie miałam 7 odmian żółto/pomarańczowych, wszystkie były pyszne. Na następny sezon lista odmian już żelazna (?) i jest na niej 17 żółto/pomar. i dwie zielone (nowość dla moich kubków smakowych). Razem odmian 42. I znowu o 20 za dużo ;:204 ,a wszystko przez ten wątek.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Przejrzałam wątek i widzę ,że zniknął post i zdjęcie ewy-s z żółtą sakiewką . ;:oj Szkoda ,to było piękne zdjęcie. ;:174
Ja mam już swoją żółtą sakiewkę od Teniak i zamierzam ja w nadchodzącym sezonie wysiać .
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Wandziu, 17 żółtych odmian :?:
Ja myślałam o dodatkowych trzech odmianach, miałam w tym roku tylko Persimmonową Sakiewkę i nieudane K/100 więc nie mam
porównania, ale czy smakowo one nie są podobne do siebie?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Irenko, z żółtymi pewnie jest podobnie jak z czarnymi, niby podobne ale jednak troszeczkę inne. A z czerwonymi czy malinowymi też tak nie jest? Kolorystyka owocu bardzo silnie działa na wyobrażnię smaku. Persimmonowa Sakiewka ma więcej kwasku niż np Hillibilli czy La Carotina, ale przez to wcale nie jest gorsza od nich, a przy tym jest niesamowicie plenna. No i jest duże zróżnicowanie co do czasu dojrzewania, nie ma za dużo na raz, nawet przy 40 odmianach/90 szt.

A tak dokładnie to bikolory, multikolory w tonacji żółto/pomarańczowo/różowo/czerwonej w tym roku mnie dopadły.

Szkoda,że zniknęło zdjęcie sakiewki, nawet nie zdążyłam jej zobaczyć, czy było ono nie na temat?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Beatko dzięki.
Ja muszę jeszcze poczytać o terminach dojrzewania poszczególnych odmian i dopiero wtedy zdecyduję, które odmiany wysiać w przyszłym sezonie, tak by się cieszyć przez cały sezon.

Pozdrawiam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Zdjęcie było jak najbardziej na temat .Piękna żółta sakiewka .Ja miałam persimonową sakiewkę i ta u mnie wyglądała zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Owszem zdjęcie było jak najbardziej na temat. Byłoby miło, gdyby Panie czytały co pisze moderator.

Ja wstawiając link do zdjęcia, bo zdjęcie nie zostało usunięte, został wstawiony do zdjęcia link, napisałam dlaczego to zrobiłam.

Zdjęcie miało za duży rozmiar.

§ 3.7 Zdjęcia i grafiki wstawiane do postów powinny być związane wyłącznie z treścią merytoryczną wątku. Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”