Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Link do cz.1 wątku tutaj

W tym roku egvga ogłosiło, że 8konkursowe warzywo, to arbuz. Nasiona dla klubu, które pójdą na cały świat, pochodzą z arbuza z Polski oraz Niemiec. Z Polski będą to nasiona od Maćka.

Będzie się działo w tym roku z arbuzami. Pan Felcyn ma chrapke na rekord świata ale i Maciej także ma podobne myśli, a jest jeszcze rzesza ludzi, którzy też pragną swoje rekordy powindować w góre. :D
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Pan Andrzej kilka dni temu pisał, że robi próbę kiełkowania Caroliny. Nasiona troszkę opiłował. Bez piłowania 10% kiełkowalności, po opiłowaniu 100%. Taką informacje podał.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Tak, dokładnie taką samą informacje otrzymałem, bo wcześniej chciałem zakupić od niego trochę nasion i pisał że nie sprzedaje, bo bardzo kiepsko kiełkują. Wtedy też napisał, że dzięki udanej próbie kiełkowania po opiłowaniu, ma dostępną pewną pule nasion.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Trochę się boję tego piłowania, że mógłbym coś uszkodzić w środku. Pamiętam, że nasiona Tykwy piłowałem przy próbnych szczepieniach.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Czy robił już ktoś próbę kiełkowania tych nasion ? :) W paczce jest 16 sztuk i zastanawiam się ile poświęcić na próbę. Chciałbym jedną zaszczepić i trzeba się jakoś wstrzelić z terminem szczepienia.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Mnie korciło, ale że mam tych nasion tylko 7, a w ogrodzie widmo powtórki z zarazy, to jednak mi szkoda. Mój przesprytny plan jest taki, że w tym roku wysieję 3 sztuki (w normalnym terminie, pewnie gdzieś w połowie kwietnia), a cztery zostawię na przyszły sezon.
Skuszę się też na zabieg skaryfikacji, ale ponieważ też jestem z tych bardziej bojących się, to nie zamierzam robić żadnych radykalnych cięć, dźgać łupiny nożem, czy innym szpikulcem do lodu, tylko tak odrobinę je popieszczę papierem ściernym po całości, żeby chętniej brały wodę.
(Skaryfikację można też sobie poćwiczyć na innych, tańszych nasionach o podobnej budowie - nie wiem, cukinia, dynia?)
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Macie namiary u kogo kupić na pewno te nasiona ?? Na olx się ogłaszają ale nie wiadomo komu wierzyć.....
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Ktoś tu kiedyś pisał, że nasiona z portali aukcyjnych są niepewne. Nasiona, które pokazałem wyżej zostały sprowadzone zza oceanu.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Mam i ja :)

Ale nie będę marnował żadnego nasionka na testy kiełkowania.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Krzysztof_18 pisze: 18 mar 2024, o 18:16 Macie namiary u kogo kupić na pewno te nasiona ?? Na olx się ogłaszają ale nie wiadomo komu wierzyć.....
Odrzwij sie na priv blizej weekendu, by się przypomnieć to sprawdzę.
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Dobra, ja nie wytrzymałam i w sobotę 30 marca wyłożyłam na waciki trzy Karoliny, kilka Congo i kilka Georgia Rattlesnake (wszystkie odmiany z tego samego sklepu, a nasiona Congo wyglądem przypominają te Karoliny, tylko może ciut mniejsze, więc wysiałam je żeby porównać czas kiełkowania). Wszystkie trochę opiłowałam pilniczkiem do paznokci. Poniżej fotka nasion Congo.

Obrazek

Nasiona na mokrych wacikach przykryte mokrymi wacikami, zamknięte w plastikowym pudełeczku umieszczonym na bojlerze (średnia temp. 27 stopni).
Po trzech dniach wykiełkowało po jednym nasionku Congo i GR, Carolina śpi.
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Dzisiaj, po sześciu dobach od wyłożenia na wacik, jedno z trzech nasion Karoliny wypuściło na zwiady pół milimetra korzonka, więc uprzejmie donoszę (bardziej z ulgą, niż radością), że nasiona od Seeds 'N Such mają potencjał. Po pięciu dniach ruszyło też kolejne nasionko Congo i trzy Georgia Rattlesnake, ale to już nie w temacie wątku.
Fajnie, że Karolina obudziła się już po sześciu dniach, bo w ub. roku gdzieś czytałam, żeby nastawiać się nawet na dwa tygodnie oczekiwania.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross cz.2

Post »

Wrzuciłem na waciki na próbę 5 nasion takich najsłabiej wyglądających. Wykiełkowało jedno jakoś po około 10-12 dniach. Wszystkie nasiona były lekko opiłowane.

Wczoraj na waciki wrzuciłem resztę nasion oraz podkładkę Flexifort F1. Ciekawe czy uda mi się trafić w termin i zaszczepić jakąś Carolinke. Na pewno będę szczepił zwykłe arbuzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”