Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

danter moje wyglądały podobnie jak je rozsadziłam do nowych pojemników z nową ziemią, wstrzymały wzrost. Jak je wysadziłam do tunelu to zaczęłam podlewać ,,gnojówką" z chwastów, żadnych gotowych nawozów.Po namoczeniu chwastów, podlewałam już na drugi dzień bez rozcieńczania. Teraz są zielone i mocne. Widocznie trafiłam na felerną ziemię bo dużo sadzonek pomidorowych mi odpadło a i wysiane rośliny ledwie wzeszły. Ten wyciąg z chwastów jakoś poratował sytuację.
remos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 sty 2017, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dzięki waszym uwagą wyciągnąłem wnioski faktycznie sadziłem sadzonki w okresie opadów i braku słońca do tego obfite podlewanie kropelkowe raz w tygodniu, co pewnie spowodowało brak pobierania substancji odżywczych zasilę dolistnie i ograniczę podlewanie jak radzicie zobaczymy, co będzie się działo, jeszcze raz dzięki za uwagi.
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

[quote="danter"]Może ktos polecic jakis naturalny nawóz pod pomidory ? Tak aby zasilić ich naturalnymi witaminami :)
gnojówka z pokrzyw
kuhara
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 sie 2012, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

A po co pomidorom witaminy?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

To licentia poetica często używana gdy autor pisze goownie.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

To smacznego :roll:

Ja jak kiedyś się uparłem na nawozy eko to stosowałem bio bizz ale to tylko w donicach.
Jeszcze był jakiś ekologiczny nawóz do pomidorów i papryk z target.
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

A co znaczy "ekologiczny" ? To, że wygarniasz "witaminy" łopatą spod krowy czy kury nie oznacza, że nie ma w nim antybiotykow, pozostałości GMO, różnego typu patogenów , bakterii , grzybów etc. Już nie wspominam o metalach ciężkich, które w odchodach są zagęszczone kilkudziesięciokrotnie w stosunku do ich zawartości w paszach. Na dobra sprawę w takim "naturalnym" granulacie, który można teraz kupić w każdym centrum ogrodniczym, może być ziemia z Czarnobyla bo nikt tego nie bada.
I żeby było jasne, nie jestem przeciwnikiem nawozów organicznych błędnie nazywanych naturalnymi i propoagatorem nawozów mineralnych, nazywanych przez gawiedź "sztucznymi". Ekologia to słowo klucz, który zamyka głowy i otwiera portfele i o to chodzi, bo to coraz bardziej dochodowy biznes. Wystarczy poczytać, kto inwestuje w tym sektorze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

kaLo a czym ty nawozisz pomidory?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Od czasu ja zrobiłem analizę uzupełniam tylko azot i potas bo wcześniej przywoziłem że wsi ekologię , rozsypywałem popiół i skorupki z jajek. Przez jakieś 25 lat. Jak już pawie nic rosło mimo ekologicznego nawożenia to zrobiłem analizę i teraz tylko uzupełniam azot bo wszystkiego jeszcze mam w nadmiarze.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja w tym roku odpuściłem bo co roku mogłem pokazywać jak wyglądają przewożone, objawy ustępowały jak dużo owoców się pojawiało. Teraz tylko kompost i dalej są przenawożone. Swoją drogą ciekawe jaka dawka nawozów jest w kompoście w ilości pół metra sześciennego (tyle co roku rozsypuje na powierzchni 40 m kw.)? Da się to jakoś oszacować? Kompost z trawy i trocin.
Pozdrawiam,
Tomek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Massur raczej nie da się oszacować.
Dzięki nawożeniu "ekologicznym" popiołem osiągnąłem pH 7,6. ;:14
Nie dajcie się zwariować różnym ekologicznym guru. Akurat trafili na taką miejscówkę, że im się taki typ nawożenia sprawdza i potem głoszą wszem i wobec, że to jedyny słuszny sposób uprawy. Nawożenie działki można porównać do przyprawiania talerza zupy. Nie dosypiesz soli czy pieprzu jeden z drugim zanim nie spróbujesz. A może się okazać, że "zupa była za słona". Tak samo jest z grządkami. Zanim czymś posypiesz, zrób analizę żeby wiedzieć czym i w jakiej ilości.Amen.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Bez analizy już bym podawał nawozy a tu się okazało że wszystkiego mam spore nadwyżki.

Łącznie z pH :roll:
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Popiołu z kominka wsypalem sobie sobie ze 40 litrów, potem zacząłem wnikać czy to dużo i tak, to ilość ale na 10 arów a nie 30 metrów. ;:14
Więc jeśli chodzi np. o podniesienie pH to jak najbardziej takim popiołem można sypać, inaczej można bardziej zaszkodzić.
Do kompostu daję trociny z sosny, powinien więc zbijać pH do "lekko kwaśne" lub "neutralne", czy się mylę?
Pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”