Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja stosuję kristalon pomarańczowy po kwitnieniu aż do zbiorów.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Uściślę, stosuję Kristalon pomarańczowy do połowy - końca sierpnia, zakładając zbiory do końca września. Zależy gdzie czy w gruncie czy w tunelu i zależy kiedy ogławiam.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5861
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Czyli teraz jak owoce są zawiązane i jeszcze krzaki kwitną , alej używać czerwonego?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Sugeruję stosować już pomarańczowy ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Bala
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 21 kwie 2019, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Kristalon pomarańczowy ma stosunkowo mało azotu...
Nawozy do pomidorów, papryk itp, używane zasadniczo od kwitnienia do pełnych zbiorów (w tym przypadku mowa o pomarańczowym Kristalonie -choć ja używam innych nawozów znacznie tańszych) celowo mają mało azotu. Wynika to z faktu konieczności używania saletry wapniowej, która to posiada kilkanaście procent azotu. Oczywiście nawozów tych nie mieszamy. Musimy je stosować osobno- stąd mowa o zbiornikach A (np kristalon) i zbiornku B - na saletre. Można też biegać z konewką :D . Ja na kilka fertygacji NPK stosuje jedną saletrą wapniową. Wszystko w stężeniu ok 0,1% tj 1kg na 1000l.
Pozdrawiam
...w życiu nigdy nie wiadomo,czy to oaza,czy fatamorgana...
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2427
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Bala pisze:Nawozy do pomidorów, papryk itp, używane zasadniczo od kwitnienia do pełnych zbiorów (w tym przypadku mowa o pomarańczowym Kristalonie -choć ja używam innych nawozów znacznie tańszych)
Czy moglibyśmy się dowiedzieć jakich i w jakich dawkach ?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Trafiłem dzisiaj w sklepie ogrodniczym na nawóz Plonvit Kali NPK 11-12-38 + micro prod.Intermag.
Ktoś ma już jakieś doświadczenie z tym nawozem ??
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

...jokaer
Mirku nawóz jak nawóz. Niemal to samo co Kristalon czerwony 12-12-36.
palians
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 lip 2010, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubogoszcz
Kontakt:

Obornik koński

Post »

Witam,
Mam pytanie odnośnie obornika końskiego. Planuję na jesień dać pod uprawę warzyw i w foliaku pod pomidory. Wiem że jest to bardzo dobry nawoz, jednak mam kilka wątpliwości. Jest to obornik który nagrzewa glebę. Pytanie czy nie przesusza on gleby i nie powoduje że latem przy obecnych suszach więcej zrobi złego jak dobrego? A w tunelu, czy nie będzie tam za gorąco dla pomidorów?
Teraz mamy upalne lata i niee wiem co robić.
Pozdrawiam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Nie ma obaw. Żeby się zagrzał to musi być dość gruba, ubita warstwa ale jak tyle nie dasz to z pewnością przenawozisz :wink: .
Wystarczy obornik koński, który rozkładając się wydziela sporo ciepła. Wystarczy aby ogrzać nasze kiełkujące nasionka. Aby uzyskać taki efekt w inspekcie przygotowujemy podłoże złożone z 3 warstw o grubości 20 do 30 cm. Najniższą warstwę tworzy wspomniany obornik koński. Na to układamy suche liście lub sieczkę słomianą. Całość dobrze ubijamy, a na wierzch sypiemy warstwę ziemu do wysiewu.
https://poradnikogrodniczy.pl/jak-zrobi ... rodowy.php
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Temat mega długi i nie mam czasu wszystkiego czytać wiec mam kilka krótkich pytań.

Jak często podlewać gnojówką z pokrzyw oraz dlaczego nie stosować pokrzyw które zaczęły kwitnąć?

Dodam że chcę to robić na duuużą skalę (1 nawadnianie to jakieś 7000L wody). Więc tak z 70L gnojówki. I aby uzyskać 70L to ile kg pokrzyw bym potrzebował?

Ostatnie pytanie. Jak długo mogę taką gnojówkę przechowywać po zrobieniu? Mogę np do jakiegoś zbiornika wlać na początku sezonu tak z 1000L i stopniowo zużywać?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2596
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja robie gnojówkę z pokrzyw do 5l pojemników po wodzie ale nigdy nie waże ich więc nie wiem ile pokrzyw tam wejdzie. Jak mi zostanie to przetrzymuję w garażu do następnego sezonu ale często uzywam dalej do pędzenia koperku,natki itd w zimie i fajnie na niej rosną; smak również dobry, lepszy niz po innych nawozach.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Kupniula po co czytać wszystko? Jak wpiszesz w szukajkę "gnojówka z pokrzywy" to wyskoczy kilkadziesiąt linków z przepisem na tego drinka :wink: .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”