Uprawa melonów cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja też daję obornik i u mnie nie podwyższa temperatury gleby i powietrza ;:174
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Zależy czyj to obornik i jaki jego stan wiekowy;))
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów

Post »

A czyj obornik Ty stosujesz, jaki jest jego stan wiekowy i o ile stopni podwyższa temperaturę przy uprawie melonów?
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Mam mieszańca(kury,gołębie i króliki) ale i tak każdy obornik daje trochę ciepełka pod korzonki naszych Melonów;)) i innych warzyw.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

Verbali pisze:A ja daję we wtoreczek już pierwsze 10 melonów do gruntu;)) .
U mnie dzisiaj rano temperatura przy gruncie 1C, naprawdę w ciepłym miejscu, osłoniętym od wiatru, blisko domu. Ziemia zimna jak jasny gwint, niestety pewnie długo to potrwa, zanim się nagrzeje.
Więc wszystko zależy od warunków, u mnie żaden ciepły nawóz by nie pomógł, może poduszka elektryczna :lol:
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

U mnie rano było 5,5 na plusie a gdzie ty mieszkasz?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja melony wysadzam do gruntu w I połowie maja , mimo ,że ziemia przykryta czarną agrotkaniną to się jeszcze nie zagrzała a dzisiaj u mnie w foliówce było tylko 2 st C , to pewnie na dworze było jeszcze zimniej - to na pewno nie jest temperatura dla melonów i innych dyniowatych :|
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

Verbali pewnie, że to zależy gdzie kto mieszka, jak ma ukształtowany teren, itp.. i o której wstaje , żeby zobaczyć jaka temp. jest przy gruncie ;:173

Przy gruncie np dla Oborników Śląskich, a to chyba gdzieś koło Ciebie, tak wygląda http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dl ... ki-slaskie Poza tym każdy robi co chce w swoim ogrodzie
:wit
johnywawa
200p
200p
Posty: 215
Od: 23 sty 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uprawa melonów

Post »

Wysiałem w marcu na próbę dwie roślinki melonów, każdy z innego gatunku. Teraz obie rośliny są już dość spore, ale jedna jest ładna i całkowicie zdrowa, a druga ma liście z niewielkimi brązowymi plamami (wygląda to jakby wierzchnia warstwa liścia została zdarta), liście maja kolor bardziej żółty niż zielony i sa zwinięte do środka. Melon też całkowicie przestał rosnąć. Co może byc przyczyną? Czy jest to jakaś choroba czy pasożyty? Przyglądałem się dokładnie liściom to nie zauważyłem nic....
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Uprawa melonów

Post »

Wysiałam dziś melona VALENCIANO TEMPRANO,czy ktoś miał tę odmianę? Jeszcze mam pytanko,melona chcę posadzić w szklarni i nie wiem czy lepiej puścić go po ziemi ,czy zrobić konstrukcję, aby się piął.
Pozdrawiam.
Tomek85
50p
50p
Posty: 65
Od: 2 maja 2012, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uprawa melonów

Post »

Zasiałem trochę nasion i mam 3 sadzonki, które zamierzam przesadzić do cieplarni. Chciałbym jednak uzyskać więcej sadzonek.

Mam dwa pytania:
1. Czy melony można wsiać bezpośrednio do ziemi do cieplarni i dodatkowo przykryć na przykład agrowłókniną?
1. Czy melony można wsiać bezpośrednio do ziemi (pod gołe niebo) i dodatkowo przykryć na przykład agrowłókniną?

Czy to ma sens?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3986
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Uprawa melonów

Post »

Siać mógłbyś i tak po 20 maja, a wynik niepewny. Nie lepiej teraz szybciutko wsiać do doniczek? Zawsze to 3 tygodnie do przodu ;:65
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Wanilia
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 mar 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Uprawa melonów

Post »

Myślicie że melony lubią wysoką temperaturę w czasie kiełkowania? Ja wysiewam je dopiero dziś, dlatego chce przyśpieszyć wschody przez postawienie doniczek na grzejniku
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”