Uprawa melonów cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

frant pisze: ..Ta cała zabawa w robienie dużej rozsady w zasadzie ma tylko jeden cel , przyspieszyć zbiory .
dokładnie, tak robię bo ja to się mogę nie doczekać ze względu na klimat.

jode22 dzięki, a jednak można :shock: w razie czego hamak z pończoszki zrobię :lol:
Tak się zastanawiam czy przy południowej pergoli w słońcu w ogrodzie go nie puścić...jeszcze przemyślę. Byłby 'ozdobą ogródkową' z dwoma pomidorami koktajlowymi. Koktajlówka na pergoli fantastycznie mi się sprawdziła w zeszłym roku
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Moje dziś już będą 3 noc na dworze;)) jak noce są powyzej 10 stopni to się lepiej zahartują:) macie jakieś ciekawe pomysły na konfitury z melona prócz tych tradycyjnych?
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Uprawa melonów

Post »

Czy można posiać jeszcze melona,czy póżno? :oops: Posadziłabym w szklarni.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2025
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Uprawa melonów

Post »

Spokojnie możesz jeszcze wysiać. :wit
Pozdrawiam, Jacek
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Nawet sieje się je na początku maja , ja zawszę sieję na 3-4 rzuty. Pierwsza to początek kwietnia druga 10.IV trzecia 20.IV i ostatnia własnie ta majowa i spokojnie wydadzą ci owoce;]]
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Uprawa melonów

Post »

Verbali pisze:Moje dziś już będą 3 noc na dworze;)) jak noce są powyzej 10 stopni to się lepiej zahartują:) macie jakieś ciekawe pomysły na konfitury z melona prócz tych tradycyjnych?
Gdzieś ostatnio natknęłam się na smakowicie wyglądający miód arbuzowy ;:215 Myślę, że z melona też by można było taki zrobić 8-)
Kasia
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Uprawa melonów

Post »

Dzięki, lecę do sklepu po nasionka. :wit
Awatar użytkownika
_dorota_
50p
50p
Posty: 99
Od: 4 lut 2013, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uprawa melonów

Post »

jode22 pisze:Ja przez długi czas uprawiałam w namiocie foliowym i prowadziłam pionowo po ścianie. Miałam zrobioną taką konstrukcję z poziomymi drutami i przywiązywałam do niej pędy melona. Owocki dochodziły mi do 3 kg i wcale się nie urywały (no, jak całkiem dojrzały). To jest super sposób jak się ma mały namiot, bo nie zabiera miejsca, poza tym roślinki nie leżąc na ziemi nie są narażone na choroby, są lepiej doświetlone, mają cieplej, łatwiej je prowadzić - same zalety, żadnych wad. A jaki fajny widok jak rosną i dojrzewają. Tu mam zdjęcia sprzed dwóch lat:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wczoraj stwierdziłam że mam za dużo planów w stosunku do mojego ogródka. I tak myślę, że moje melony, które będę miała po raz pierwszy, o ile wykiełkują, posadzę pod płotem i będę pędy przywiązywała do płotu, żeby na nim rosły jak dynia ozdobna, Sama bym na to w życiu nie wpadła ;:124. Ogórki też tak można posadzić?
Dorota
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

A ja daję we wtoreczek już pierwsze 10 melonów do gruntu;)) .
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

Już do gruntu? ;:oj
Ja wyczytałam
'Optymalne temperatury powietrza dla wzrostu roślin melona to temperatury powyżej 20oC. Przy spadku temperatury do 0oC rośliny giną, a w temperaturze poniżej 15oC, wzrost roślin jest zahamowany. Melon jest wrażliwy na wahania temperatury, reagując opadaniem kwiatów i zawiązków. Temperatura gleby powinna utrzymywać się na poziomie 20-22oC. '
http://www.wiescirolnicze.pl/porady-rol ... elona.html
No ale to teoria, ja nigdy przedtem nie uprawiałam.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja uprawiam melony w gruncie i sadze je w drugiej połowie maja.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Powiem tak, mam około 100 sadzonek więc 10 nie zawadzi, jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma;)), a po za tym mieszkam pod Wrocławiem i tam w maju są bardzo rzadko przymrozki, zawsze mozna okryc podwójną agro, raz jak było -3 to pod agro zmarzły mi tylko koncówki liści które stykały się z nią, i dalej normalnie rosły;)). Arbuzy , tykwy i kiwano to za 10 dni nie wcześniej.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów

Post »

Nie chodzi tylko o przymrozki. W temperaturze poniżej 10 stopni i zimnej glebie melony przestają rosnąć.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”