Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
solar8312
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 27 cze 2014, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

To już nie wiem co z tymi pomidorami zrobić, pryskać czy nie tym siarczanem magnezu?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Sprawa jest prosta. Masz dwie sprzeczne opinie. Poczuj się sekundantem i opryskaj te pomidory. Korzyść będzie potrójna. Przekonasz się TY, kol. mizuba, co to nie lubi nieoświeconego tłumu i ja- czy to prawda, czy tym pomidorom brak jest magnezu. Niezależnie od wyniku eksperymentu każdy z nas będzie bogatszy o doświadczenie.Twierdziłeś , że pomidory w doniczkach rosną w rodzimej glebie wymieszanej z obornikiem. Skoro wymieszanej z obornikiem to znaczy, że tego obornika musiała być znacząca ilość, bo inaczej ciężko byłoby to wymieszać skutecznie . Na pomidorach jest niedobór, czy to żelaza z manganem, czy magnezu, ale to rozstrzygnie Twój oprysk magnezem. Jeśli zastosowano obornik nie ma szans, by na pomidorach wystąpił pierwotny niedobór mikroskładników albo magnezu . Reasumując :
- nie wiadomo w jakich warunkach były trzymane pomidory
- nie wiadomo ile zużyłeś obornika w stosunku do objętości gleby
- nie wiadomo jakiego użyłeś obornika
- nie wiadomo jaki jest skład Twojej gleby

Słowem, nie wiadomo nic.
pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Powiedzcie co może się dziać z tym pomidorem. Posadzone w sobotę i wyglądał ok. Posadzone są systemem forumowicz 2/1 i obok wszystkie łodygi są ok a ten jeden lekko łodyga popękała i ma dziwny fioletowy kolor.
Obrazek
b_artek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 maja 2015, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Bardzo dziękuję kolegom forumowicz i Demeter za podpowiedzi. Przydałyby się jeszcze wskazówki co Waszym zdaniem powinienem zrobić by doprowadzić moją skromną uprawę do prawidłowego funkcjonowania.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Miało być zdjęcie całego krzaka.

Pomidor, z którego pochodzi pokazany liść, tak jak napisałem, ma poważny niedobór fosforu. Ja też trzymam pomidory na zewnątrz i owszem wyglądają trochę inaczej niż na parapecie, ale nie aż tak. Podejrzewam, że podłoże jest nieodpowiednie , a temperatura swoją drogą.
gregorowicz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 29 mar 2015, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

witam

Możecie podpowiedzieć co im dolega

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Za dużo azotu.
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Forumowicze podpowie ktoś co może być nie tak z moimi pomidorami?
Z tego co wiem przed samą zimą(pod moją nieobecność) była wkopywana zawartość kompostownika. Więc może być czegoś nadmiar ;:223 Miałem podlewać nawozem do pomidorów na literkę B. Ale zostałem przy samej deszczówce jak na razie.
Liczę na podpowiedź kogoś bardziej ogarniętego niż ja sam co mogę zrobić i jak im pomóc.

Harzfeuer F1(nadmiar azotu?)
Obrazek
Obrazek
Sweet baby
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Bartosz
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

qwerqaz
W Twoim przypadki skutecznym lekiem będzie melisa, trzy razy dziennie po szklance.
NIc im nie jest , przesadziłeś je do nowej ziemi , mają inne światło, temperaturę, wilgotność itd. i mają prawo tak wyglądać, daj im spokojnie rosnąć, obserwuj czy stożek wzrostu jest w dobrej formie a jeśli tak to znaczy, że wszystko ok/.
To samo dotyczy pomo i bartek , braki czy nadmiar jakiegoś składnika jest wtórny , wynika ze słabości rozsady po posadzeniu na nowe miejsce, jak podrośnie to wszystko sie wyrówna
pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

dyrydyry7 pisze: To samo dotyczy pomo i bartek , braki czy nadmiar jakiegoś składnika jest wtórny , wynika ze słabości rozsady po posadzeniu na nowe miejsce, jak podrośnie to wszystko sie wyrówna
Dzięki. Też tak myślałem, że otoczenie mu nie służy :)
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

dyrydyry7 pisze:qwerqaz
W Twoim przypadki skutecznym lekiem będzie melisa, trzy razy dziennie po szklance.
NIc im nie jest , przesadziłeś je do nowej ziemi , mają inne światło, temperaturę, wilgotność itd. i mają prawo tak wyglądać, daj im spokojnie rosnąć, obserwuj czy stożek wzrostu jest w dobrej formie a jeśli tak to znaczy, że wszystko ok/.
Melisa wypita a raczej napar ze słodu i chmielu ;:136 . Dziękuje dyrydyry7 za uspokojenie. Myślę że lepiej 3 razy głupio się spytać niż raz siedzieć cicho i żałować.
Moje pomidorki wsadziłem ponad 2,5 tygodnia temu więc myślałem że już się "przyzwyczaiły". Zeszłoroczna zaraza zostawiła złe wspomnienia i wole dmuchać na zimne.
Pozdrawiam
Bartosz
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

forumowicz Poradz co jest moim pomidorom .Na początek analiza ziemi z 2015 r

Wiosna 2015[/b]
pH?...........7,3
Azot azotanowy ..73,5
Fosfor - ..136
Potas - [281[
Wapń 3170
Magnez .430
Chlorki 18,4
Ziemia nienawożona w tym roku . pomidory wsadzone w obrączki wypełnione ziemią uniwersalną do warzyw . obecnie korzonki przerosły do ziemi . w zeszłym roku występowały niedobory magnezu , molibdenu .
Zdjęcia ,1, 2 , 3 to zdjęcia kornabela czubki fioletowe miotlasty pokrój całego krzaka liście opadają na dół . blaszki liściowe
wąskie i powyginane.
Na kornabelu ]liście wyginają się jak w zeszłym roku przy niedoborze molibdenu nie wiem czy dobrze rozpoznałam 1 zdjęcie.
Obrazek Obrazek. Obrazek Obrazek

teraz pomidor k 37 Początkowo rosły ładnie a teraz liście w czubku zwijają się prawie w rulonik są fioletowe , czubki skrzywione na bok

Obrazek Obrazek Obrazek

Mam jeszcze odmianę Aussie, holenderskie Boderino i Octawiana i te odmiany rosną lepiej jak na razie oprócz lekkiego fioletu na czubkach nie widać żeby krzywiły się , ale to może kwestia czasu. ostatni zimny tydzień dał im się we znaki .szczególnie te pomidory które rosną w przeciągu są przechłodzone fioletowe
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.13

Post »

Mój faworyt żółknie w oczach: Obrazek Jak mu pomóc?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”