Bób cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Dzisiaj wyrwałem połowę krzaków bobu. Wyłuskanych nasion wyszło 10,6kg. Zajęło mi to około 5 godzin. Słońce paliło, a ja łuskałem. Teraz muszę kupić dodatkową zamrażarkę bo moja już przepełniona.

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
radu1982
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 mar 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

Podpowiecie co mogę wysiać, wysadzić z rozsady po bobie?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Odmiana Luz de Otono nie ma zbyt grubych łodyg więc w tym roku zastosuję podpórki by rośliny się nie przewieszały.
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

Drodzy forumowicze, a podpowiecie mi czy przy Bobie wysiewanym na wiosnę, mogę liczyć na drugi plon czy raczej nie?

Bo zerwałem wszystkie dojrzałe strąki jakiś tydzień temu i niestety nie widzę, żeby rośliny miały zamiar znów kwitnąć.

Czekać czy wyrywać krzaczory i robić miejsce na coś nowego?
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Bób cz.3

Post »

Arvenaa pisze:Po bieżącym doświadczeniu z bobem BIZON mogę powiedzieć, że nigdy więcej go nie zasieję/zasadzę. Bardzo słaby plon - na krzaczku tylko 3-5 strąków. Strąki z 3-4 bóbkami. Nie zebrałam nawet pół kg bobu... :(
W ubiegłym roku miałam Hangdown biały. Był super - ze trzy razy większy plon :(
Zasiałam jeszcze ponad tydzień temu bób - WINDSOR - akurat tylko taki został w sklepie ogrodniczym. Ciekawe, czy "coś z niego będzie" :)
Ja w tym roku posadziłem Windsora i mam takie same wrażenia jak z Bizonem, nawet jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

amatorroli pisze:
Arvenaa pisze:Po bieżącym doświadczeniu z bobem BIZON mogę powiedzieć, że nigdy więcej go nie zasieję/zasadzę. Bardzo słaby plon - na krzaczku tylko 3-5 strąków. Strąki z 3-4 bóbkami. Nie zebrałam nawet pół kg bobu... :(
W ubiegłym roku miałam Hangdown biały. Był super - ze trzy razy większy plon :(
Zasiałam jeszcze ponad tydzień temu bób - WINDSOR - akurat tylko taki został w sklepie ogrodniczym. Ciekawe, czy "coś z niego będzie" :)
Ja w tym roku posadziłem Windsora i mam takie same wrażenia jak z Bizonem, nawet jeszcze gorzej.

Chyba ja także dołączę do tej listy Windsora. Wzeszło z całej torebki 7 krzaczków. Rachitycznych. Czekam na plon.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.3

Post »

Na roślinach pojawiają się pierwsze kwiaty.

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie też kwitnie, otoczyłam sznurkiem, bo niektóre zaczęły się przechylać.


Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.3

Post »

Powoli można zacząć myśleć o sezonie 2018. Na razie zastanawiam się czy cały bób uprawiać w odkrytym gruncie czy 2 rzędy upchnąć w tunelu a po zbiorach posadzić pomidory na zbiór jesienny.
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Bób cz.3

Post »

Ja już powoli sezon bobowy zaczynam. W środę mam zamiar wysiać pierwszą partię bobu na podniesioną grządkę.
W tym roku powtórka z ubiegłego roku - Witkiem i Scorpio. Dodatkowo dwie nowości dla mnie - Giant exhibition i Sutton dwarf.
Iza
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Bób cz.3

Post »

Ja Bób sieję na początku marca , początkowe zbiory są elegancke ale w połowie zaczyna się kłopot ( robaczki) malutkie białe co działać ? muszę pryskać od samego początku ? jak sobie z nimi radzicie ? chyba że ich nie macie wiadomo jak to zrobić żeby stosować najmniej oprysków .
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

W tym roku chyba pierwszy raz nie planuję siać bobu. Ostatnie dwa sezony nie dawałam rady mszycom, które mój bób po prostu uwielbiają. Nie zadziałał nawet zwykle niezawodny wywar z cebuli i czosnku. Zniechęciły mnie też niewielkie plony w porównaniu do nakłądu pracy i zajmowanej powierzchni.
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie też mszyć mnóstwo u mnie ogławianie i opryski mlekiem pomagały bardzo skutecznie lecz nie mogę sobie poradzić z robaczkami
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”