Bób cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Bób cz.3

Post »

Ja sialam do gruntu w lutym i marcu i na moim też są mszyce i mrówki. Muszę spryskać środkiem na bazie pyretrexu (nie jestem pewna czy po polsku to się tak samo nazywa), to produkt "bio" uzyskany z kwiatków czegoś chryzantemowatego. Umiarkowanie skuteczny. A jeszcze trochę i trzeba będzie oglawiac.
Iza
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Bób cz.3

Post »

mój bób przed chwilą ścięty przez grad :roll: mam nadzieje ze da rade i sie odbuduje
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie każda sztuka ma po 2-3 strąki. :) Jednak nadal tylko jeden trzmiel walczy.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Bób cz.3

Post »

To się nazywa wąska specjalizacja ;:224

U mnie kwiaty na bobie wstrzeliły się miedzy kwitnące drzewka a robinie i niższe grona są pełne strąków. Z tymi wyżej będzie gorzej, ale i tak mam pierwsze objawy askochytozy na niższych liściach. Znaczy dni bobu są policzone... Oby zdążył wydać plon.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

Dzisiaj ciąg dalszy ;:134 z mszycami ;:108 Zauważyłam że mimo iż były mszyce na łodygach to wykształciły się małe strączki... czyli mszyce nie zdążyły jeszcze zupełnie uszkodzić krzaka ;:63 ... inna sprawa co w tym strąku bedzie...
Bób się zabrał i rośnie.... czyli cout nadzieji jeszcze jest. Zadnej pszczólki nie widzę tam ani na łące tylko 1 biedronka przyszła na wyżerkę ale ja chyba byłam szybsza w egzekucji mszyc....
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Bób cz.3

Post »

Ja wczoraj się zebrałam i potraktowałam mszyce "chryzantemą" i dziś efekt widać. Bób jest wolny od mszyce, ale pewnie za kilka dni będzie trzeba powtórzyć. Strączków na bobie jeszcze nie wypatrzyłam, ale to raczej kwestia kilku najbliższych dni.
Iza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie coraz więcej zapylaczy się pojawia, za czym strąków zapylonych przybywa. :heja
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bób cz.3

Post »

Mój bób późniejszy,ale radzi sobie pomimo suszy.Podlewanie to konieczność.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Tobie Witku najbardziej zazdroszczę bo połączyłeś biznes z pasją. Ja zakupiłem kilka paczek bobu i tak sobie leżą i czekają pewnie na wysiew na zbiór jesienny.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bób cz.3

Post »

Wiele lat Marku staram się to jakoś łączyć z różnym skutkiem i mam tu na myśli ten biznes.Ale w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest pasja.Ja po prostu lubię się tym zajmować i patrzeć jak od ziarenka wzrasta to co wysieję. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Ja również czasami zazdroszcze plantatorom itd tego, że pracują w ogrodnictwie, a nie rozdzielają pracy zawodowej z swoim hobby czy pasją. W zasadzie mógłbym coś podziałać w tym temacie, bo te kilka ha jest ale czy byłby to bób akurat, to nie wiem. Dla mnie jest to nadal warzywo, po którym nie wiem się czego spodziewać.

Boby z rozsady wiążą strąki ale zapyalczy mało, bo nawet rzepak się nie skończył, to kwitnie akacja, także mają co robić. Codziennie mam tego samego trzmiela ale czasami mam kilku innych gości, więc coś się dzieje.

Na działce bób siany wprost do gruntu ostatnio skoczył ze wzrostem i zbiera się do kwitnienia.

W sumie nie wiem po co mi tyle bobu.

Do kiedy trwa jego zbiór??
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Tak na oko 2 tygodnie. Później nasiona stają się mączyste i skórka twarda. Lepiej zbierać niedojrzały niż przejrzały. Doświadczyłem tego rok temu, a wszystko z braku czasu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

A cały zbiór, do kiedy trwa? Bo skoro, to tak wczesne warzywo, to może np w lipcu/sierpniu się kończy. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”