Bób cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Bób cz.3

Post »

Trzeba coś zasiać dla zapylaczy, u mnie kwitnie facelia, gorczyca, żywokost, ruch jak w ulu.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

ullak pisze:Trzeba coś zasiać dla zapylaczy, u mnie kwitnie facelia, gorczyca, żywokost, ruch jak w ulu.
Zaraz obok poletko z gorczycą mam.... i też nie ma chętnych na nektar...na nich :(
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Dziś zebrałen swój bób z kilkunastu krzaków koło domu, a same krzaki skasowałem by doświetlić docelowe warzywa na tym poletku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Bób cz.3

Post »

BobejGS i jak, udało się trafić z dojrzałością bobu?

U mnie już prawie po sezonie, zostało jedno ostatnie piętro strąków bobu. Dwa krzaki miały już zaawansowane objawy askochytozy i je wyrwałam. Reszta się jakoś trzyma, a za kilka dni już będą wyrwane. Pewnie siane do gruntu musiałabym w tym sezonie opryskać albo sobie odpuścić, ale z rozsady praktycznie zdążyły przed chorobą.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Agnieszko pierwszy który spróbowałem był troszkę za dojrzały, drugi już ok. Widać będzie mix. ;:173
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bób cz.3

Post »

W takim razie muszę swój sprawdzić, myślałem że jeszcze jest czas. A z innej beczki to mam pytanie co sadzicie po bobie?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

marunia pisze:W takim razie muszę swój sprawdzić, myślałem że jeszcze jest czas. A z innej beczki to mam pytanie co sadzicie po bobie?
Ja sieje zielony nawóz. Ale mozna kapustę pekińską, rzepę i brokuły na zbiór jesienny.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

BobejGS pisze:Dziś zebrałen swój bób z kilkunastu krzaków koło domu, a same krzaki skasowałem by doświetlić docelowe warzywa na tym poletku.

Obrazek
Ale dorodny masz jak na taką suszę ;:111 A jak oceniasz plonowanie?
U mnie klęska ;:110 , tylko 1 piętro po 2 strąki... to był Windsor. A teraz czekam na Karmazyna... i podlewam dalej bo kwitnie.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie był to Jankiel biały z rozsady. Jak oceniam plon, jak na to że rosły na piasku, to nawet bardzo dobrze. Głównie po 6-7strąków na pędzie. Fakt, że w pewnym momencie powiedział stop i już nie zawiązał więcej strąków w góre. Jednak tutaj mogłem je podlać. To może dało efekt. :)

Gorzej ma Karmazyn z Jankielem na działce. Bo tam to już żałuje dla niego wody, bo wolę podlać inne warzywa. Dostał wody dwa razy ale mimo to ładnie rośnie i już coś zawiązał strąków. Fakt, że tam ziemia gliniasta, to zapewne głębiej coś wilgoci znajdzie.

Co do upraw po bobie, to Ja już naprzód to zaplanowałem. Koło domu wysadziłem między boby rzadki pietruszki naciowej, tak by sobie do obiadu podbierać, a za nim rządek marchwi z cebulą.

Na działce mam również cebule, kilka kalafiorów i wysadziłem ostatnio papryki. Był też rzadek skorzomery ale mama go wyplewiła myśląc że to trawa.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Bób cz.3

Post »

Mój wygląda tak , kwitnie i wiąże ... Nie pamiętam jaka to odmiana . Jeden rządek na próbę tylko, ale myślę że ładnie się udał :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bób cz.3

Post »

Doczekałem się :D wreszcie 1/4 zebrana ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

Smacznego ;:36 A jak oceniasz plony swoje?
U mnie marnie,tylko 1/3 z tego co powinno być... Susza była ogromna i podlewanie niewiele dało, brak zapylaczy...
Zjedliśmy juz 1-turę, teraz zaczynamy karmazyna; pyszny jest na surowo z ziołami, ale rodzina nie powiela moich gustów...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bób cz.3

Post »

To mój pierwszy sezon z bobem, wiec trudno mi ocenić, ale z tego co czytałem na forum to szału nie ma, generalnie dwa, trzy piętra. Też mam takie wrażenie, że z powodu upałów nic nie zapylało. Jednak zawsze to swój więc smakował wybornie. Z gęsto zasadzonego 1m2 będą takie 4 porcje.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”