Bób cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

Ja miałam to samo z rozsadą w tamtym roku; w tym jest lepiej mimo ulew. Może za mało zapylaczy krąży bo mają lepszą wyżerkę gdzie indziej?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie na bobie zapylaczy nie brak. Wczoraj latały przy nim od rana do 20 - później już nie wiem, bo poszłam z działki.

Obrazek

Etap dopiero kwiatków. Już mnie to irytuje, choć są ładne. Ale chcę też strączki ;:224
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

U mnie trapiły go wszelkie plagi. Najpierw susza dwa miesiące, później plaga mszycy, następnie dwa tygodnie chłód i deszcz. Teraz się troszkę uspokoiło, więc może na wyzszych partiach zacznie wiązać. Po za tym chwastowisko, bo niestety ważniejsze są dla mnie inne warzywa, a go traktuje jako zwykły przedplon. :wink:

W tamtym roku był o niebo lepszy.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

Tak pamiętam w tamtym roku miałeś cudny bób. W tym roku pogoda ogromnie krańcowa,u mnie tak mokro że nawet nie moge wejść odchwaszczać i chyba trace połowe warzywnika bo przez cały miesiąc lało bez końca.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
rafikius
100p
100p
Posty: 127
Od: 11 mar 2013, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodni GOP

Re: Bób cz.3

Post »

BobejGS pisze:. Po za tym chwastowisko, bo niestety ważniejsze są dla mnie inne warzywa, a go traktuje jako zwykły przedplon. :wink:
A co "zdążasz wyrosnąć" po "przedplonowym" bobie?

Co do wabienia zapylaczy to u mnie rewelacyjnie sprawdziły się stare jarmuże.
Poszły w kwiat i przesadziłem je do bobu.

A w jakim stadium jest ten siany do gruntu? bo o ile pamiętam to sialiśmy w tym samym czasie, a ty już masz strąki, podczas gdy ja dopiero bzykacze wabię do kwiatostanów.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Bób cz.3

Post »

W lipcu można dosadzić rozsadę ogórków albo kapustne na jesienny zbiór. Tak myślę.
jarekkk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 sty 2015, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Re: Bób cz.3

Post »

Doradżcie proszę czy można jeszcze teraz wysiać bób. Na wiosnę wysiałem tylko ilość "ogródkową" który ma już niezłe strąki ale jest go stanowczo za mało. Nigdy nie siałem tak póżno. A poza tym u mnie jest straszna pustynia więc nawet jak wysieję to nie wiem kiedy dostanie deszczu żeby wzeszedł.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bób cz.3

Post »

Ja wysiałam gorczycę i facelie do wabienia zapylaczy bo akurat miałam resztki. W tej krańcowej pogodzie bób znowu nie jest rewelacyjny.
Czarna mszyca siada na ostrożeniu,którego tam pełno,przynajmniej do czegos się przyda.
Obrazek

jarekkk jeżeli masz możliwość solidnego nawadniania to tak, a jeżeli nie to sie nie opłaca bo plony będą maleńkie albo w ogóle nie wzejdzie w tym upale.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
jarekkk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 sty 2015, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Re: Bób cz.3

Post »

Dziękuję, tak myślałem że plon będzie mniejszy ale pewnie masz rację że bez podlewania może w ogóle nic nie być. Głębinówka wysiadła a podlewać wodą z wodociągu zupełnie się nie opłaci. A co tam niech producenci rolni w tym roku na mnie zarobią.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Pierwszy zbiór.

Obrazek

Obrazek
Stamich
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2018, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bób cz.3

Post »

Ładnie Bobej, jaki to gatunek i czy to z rozsady bób?
Mój "bizon" dopiero zawiązuje stronki, mimo że z początkiem marca do gruntu sadzony. Choć powinien w 75 dni +/- plon wydać.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Tak, to bób z rozsady odmiany Windsor biały. Z tym, że wysadzony na działce, gdzie nie był podlewany i susza dała mu ostro w kość, przez co ten siany wprost do gruntu koło domu i podlewany, praktycznie go dogonił. Oberwałem po 1-2strąki by je trochę odciążyć, bo nie zapowiada się by popadało.
rafikius
100p
100p
Posty: 127
Od: 11 mar 2013, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodni GOP

Re: Bób cz.3

Post »

BobejGS pisze:. Po za tym chwastowisko, bo niestety ważniejsze są dla mnie inne warzywa, a go traktuje jako zwykły przedplon. :wink:
A co "zdążasz wyrosnąć" po "przedplonowym" bobie? Czyli co tam teraz wysadzasz ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”