Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 973 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  
Autor Wiadomość
zielonaplaneta
 Tytuł: Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 16:01 
200p
200p

0 szt.
Czy według tego schematu można posadzić pomidory w tunelu? Na ilości mi nie zależy,bardziej na dobrej wentylacji między krzakami. Do tunelu 5x3,25 według planu poniżej wyjdzie 26szt, krzaków .

Dobrze to kombinuje?

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

legina
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 17:26 
1000p
1000p

0 szt.
W tym roku po raz trzeci będę uprawiał 2 w 1,pod folią o wym.6x3m.Dotychczas prowadziłem przy palikach,a w tym roku będą na sznurkach.W tym namiocie miałem 52 szt.i3 szt.ogórka.Nie było zagęszczenia,choć w okresie deszczowym na dwóch krzakach znalazłem kilka liści z sz.p.Innych chorób nie było.Były pryskane OW i HT. ;:304 ;:304

zielonaplaneta
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 17:36 
200p
200p

0 szt.
No to 2 razy więcej niż planuje na podobnej powierzchni. Nie wiem jak Wy to robicie i jeszcze 2na1 wychodzi teoretycznie gęsto jak dla mnie ;:oj

Są tu chyba dwie szkoły,jedna uczy jak poprawnie wysadzić,a druga maksymalnie :roll:

Masz fotki tego buszu z zeszłego roku ?

legina
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 17:58 
1000p
1000p

0 szt.
Całości fotek nie mam.Ale nie jest tak źle jak by się wydawało.Dodam tylko,że środkiem jest ścieżka 0,8m i mniejsza w moim przypadku,b.utrudniłaby wykonywanie oprysków.Mniej więcej podobne byłoby zagęszczenie,gdybym prowadził pojedynczo na 2 pędy.I to już nie teoretycznie,bo i w taki sposób prowadziłem. ;:304 ;:304

zielonaplaneta
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 18:16 
200p
200p

0 szt.
Czytając forum dużo się przewija,że 2na1 pod folię się nie nada.

Nie brałem tej opcji nawet pod uwagę.

Joamor
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 18:22 
100p
100p

1 szt.
Myślę że nie ma jednego przepisu na rozmieszczenie pomidorów. Mój Tato ma 42 sztuki w tunelu sporo mniejszym od mojego, ale jego pomidorki rosną raczej wątłe i wąskie na ubogiej dość, piaszczystej ziemi, chociaż owoców mają sporo. U mnie ziemia jest gliniasta i żyzna, pomidory rosną bujnie, nawet za bardzo, więc muszę wsadzać ich mniej. Jednak Zielonaplaneta trochę przesadza chyba :wink: Trochę więcej roślin można spokojnie zmieścić.

zielonaplaneta
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 18:26 
200p
200p

0 szt.
"Jednak Zielonaplaneta trochę przesadza chyba :wink: Trochę więcej roślin można spokojnie zmieścić."

Nie uprawiłem nigdy pomidorów, chciałbym się upewnić przed sadzeniem jak to zrobić optymalnie :wit

legina
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 19:34 
1000p
1000p

0 szt.
zielonaplaneta przy pokazanym przez Ciebie schemacie i w tym namiocie sadząc pojedynczo bez problemu miałbym 36 szt.pomidorków.Jeszcze jedno jakie masz nachylenie ścian bocznych w swoim namiocie?

Aniag78 w Twoim przypadku zaryzykowałbym 40-44 szt. przy obstawie 2w1.Z tym,że też nie wiem jaki kształt ma Twój namiot tj.na jakiej wysokości ściany boczne zaczynają się pochylać.Innaczej czy konstrukcja tego namiotu jest jest typowa(pałąkowa)czy ściany boczne zaokrąglają się bliżej szczytu lub są zupełnie proste. ;:333 ;:333

ekopom
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:08 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
U mnie na 330m2 mieści się 950 sztuk pomidorów. Obrazek

massur
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 23:22 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Ludwik - WOW, to fotka z tego roku? Masz ogrzewanie w tym tunelu i włączasz je na noc?
Bo chciałem w tym tygodniu pod folię wysadzić, rozsada już się tego domaga, na przymrozki jestem gotowy. Pytanie jak się ma wysadzenie pod folię przy stosunkowo niskiej temperaturze gleby? Czy może takie wczesne wysadzanie ma sens ale tylko wtedy, kiedy mamy stałe ogrzewanie...?

ekopom
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 01:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
W ziemi nocą temperatura spada mi do 15 oC, a to dlatego, że rury grzejne leżą na ziemi, potem jest to wadą, bo pomidory zaczynają rosnąć wegetatywnie i powinienem je podnieść. A tak już wygląda wcześniej posadzona folia. Obrazek Obrazek

zielonaplaneta
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 05:29 
200p
200p

0 szt.
legina napisał(a):
zielonaplaneta przy pokazanym przez Ciebie schemacie i w tym namiocie sadząc pojedynczo bez problemu miałbym 36 szt.pomidorków.Jeszcze jedno jakie masz nachylenie ścian bocznych w swoim namiocie?

Do wysokości 175cm mam pionowe ściany.

Może tak?

Obrazek

zenmach
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 05:38 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Kiedyś tez miałem taki układ w tunelu, ale u mnie to był chyba najgorszy z możliwych, teraz mam tylko cztery rzędy i dwie ścieżki, a nasadzenia 2w1. i to jest optymalne rozwiązanie w moim przypadku, szerokość 3.3m

legina
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 06:26 
1000p
1000p

0 szt.
To rozwiązanie nie jest najlepsze.Ja również mam cztery rzędy i 1 ścieżkę idącą środkiem namiotu.
zielonaplaneta zastosowałbym Twój pierwszy szkic,dając w rzędach środkowych po 9 szt.w bocznych ewentualnie po 8 lub też p 9. ;:333 ;:333

aniag78
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 07:47 
200p
200p

1 szt.
legina dziękuję bardzo za odpowiedź :) Niestety nie wiem na jakiej wysokości ściany zaczynają się zaokrąglać, ale raczej nisko. Tunel wciąż stoi zapakowany w kartonie, u nas wciąż dobrze wieje, pomimo, że orkan niby się skończył.
Folia jest takiego kształtu, ma 2m wysokości:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/8 ... L1500_.jpg
Przewiew powinien w niej być dobry, będzie ustawiona wejściem do wiatru, a u nas wieje głównie ciągle z tej samej strony. Ewentualnie mąż dorobi mi z tyłu duże okienko. Będę też stosować opryski z HT i mleka.

Laryssa11
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 08:03 
500p
500p

0 szt.
U mnie w tunelu 3x8 będzie w tym oku 54 pomidory + 8 papryk (ścieżka i po 2 rządki po bokach).
W zeszłym roku miałam po 3 rządki po bokach ścieżki i samą ścieżkę dość wąską, w efekcie było coś koło 90 krzaków. Miały za ciasno, a ścieżką od sierpnia ciężko było chodzić.

D3flo
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 10:42 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
U siebie mieszczę pięć rzędów na szerokości 3m. Środkowa ścieżka jest nieco przesunięta względem środka dlatego po jednej stronie jest trzy rzędy a po drugiej dwa. Pola na których jest po sześc sztuk w odstępie 50x50cm są przedzielone krawężnikiem po którym zapewniam sobie dostęp do każdego krzaczka. Odstęp między polami to 60cm.
Krawężniki po których się chodzi to świetna sprawa, bo jak zauważyłem pod płytą krawężnika ziemia jest wilgotniejsza i pomidory zapuściły tam korzenie, no a przede wszystkim ziemia się nie ugniata.
Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 973 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: atymtym i 86 gości