Pomidory pod folią cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Czy według tego schematu można posadzić pomidory w tunelu? Na ilości mi nie zależy,bardziej na dobrej wentylacji między krzakami. Do tunelu 5x3,25 według planu poniżej wyjdzie 26szt, krzaków .

Dobrze to kombinuje?

Obrazek
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

W tym roku po raz trzeci będę uprawiał 2 w 1,pod folią o wym.6x3m.Dotychczas prowadziłem przy palikach,a w tym roku będą na sznurkach.W tym namiocie miałem 52 szt.i3 szt.ogórka.Nie było zagęszczenia,choć w okresie deszczowym na dwóch krzakach znalazłem kilka liści z sz.p.Innych chorób nie było.Były pryskane OW i HT. ;:304 ;:304
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

No to 2 razy więcej niż planuje na podobnej powierzchni. Nie wiem jak Wy to robicie i jeszcze 2na1 wychodzi teoretycznie gęsto jak dla mnie ;:oj

Są tu chyba dwie szkoły,jedna uczy jak poprawnie wysadzić,a druga maksymalnie :roll:

Masz fotki tego buszu z zeszłego roku ?
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Całości fotek nie mam.Ale nie jest tak źle jak by się wydawało.Dodam tylko,że środkiem jest ścieżka 0,8m i mniejsza w moim przypadku,b.utrudniłaby wykonywanie oprysków.Mniej więcej podobne byłoby zagęszczenie,gdybym prowadził pojedynczo na 2 pędy.I to już nie teoretycznie,bo i w taki sposób prowadziłem. ;:304 ;:304
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Czytając forum dużo się przewija,że 2na1 pod folię się nie nada.

Nie brałem tej opcji nawet pod uwagę.
Joamor
100p
100p
Posty: 177
Od: 11 lut 2010, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płn-zach okolice Krakowa

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Myślę że nie ma jednego przepisu na rozmieszczenie pomidorów. Mój Tato ma 42 sztuki w tunelu sporo mniejszym od mojego, ale jego pomidorki rosną raczej wątłe i wąskie na ubogiej dość, piaszczystej ziemi, chociaż owoców mają sporo. U mnie ziemia jest gliniasta i żyzna, pomidory rosną bujnie, nawet za bardzo, więc muszę wsadzać ich mniej. Jednak Zielonaplaneta trochę przesadza chyba :wink: Trochę więcej roślin można spokojnie zmieścić.
Pozdrawiam Joanna
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

"Jednak Zielonaplaneta trochę przesadza chyba :wink: Trochę więcej roślin można spokojnie zmieścić."

Nie uprawiłem nigdy pomidorów, chciałbym się upewnić przed sadzeniem jak to zrobić optymalnie :wit
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

zielonaplaneta przy pokazanym przez Ciebie schemacie i w tym namiocie sadząc pojedynczo bez problemu miałbym 36 szt.pomidorków.Jeszcze jedno jakie masz nachylenie ścian bocznych w swoim namiocie?


Aniag78 w Twoim przypadku zaryzykowałbym 40-44 szt. przy obstawie 2w1.Z tym,że też nie wiem jaki kształt ma Twój namiot tj.na jakiej wysokości ściany boczne zaczynają się pochylać.Innaczej czy konstrukcja tego namiotu jest jest typowa(pałąkowa)czy ściany boczne zaokrąglają się bliżej szczytu lub są zupełnie proste. ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

U mnie na 330m2 mieści się 950 sztuk pomidorów. Obrazek
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Ludwik - WOW, to fotka z tego roku? Masz ogrzewanie w tym tunelu i włączasz je na noc?
Bo chciałem w tym tygodniu pod folię wysadzić, rozsada już się tego domaga, na przymrozki jestem gotowy. Pytanie jak się ma wysadzenie pod folię przy stosunkowo niskiej temperaturze gleby? Czy może takie wczesne wysadzanie ma sens ale tylko wtedy, kiedy mamy stałe ogrzewanie...?
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

W ziemi nocą temperatura spada mi do 15 oC, a to dlatego, że rury grzejne leżą na ziemi, potem jest to wadą, bo pomidory zaczynają rosnąć wegetatywnie i powinienem je podnieść. A tak już wygląda wcześniej posadzona folia. Obrazek Obrazek
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

legina pisze:zielonaplaneta przy pokazanym przez Ciebie schemacie i w tym namiocie sadząc pojedynczo bez problemu miałbym 36 szt.pomidorków.Jeszcze jedno jakie masz nachylenie ścian bocznych w swoim namiocie?
Do wysokości 175cm mam pionowe ściany.

Może tak?

Obrazek
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Kiedyś tez miałem taki układ w tunelu, ale u mnie to był chyba najgorszy z możliwych, teraz mam tylko cztery rzędy i dwie ścieżki, a nasadzenia 2w1. i to jest optymalne rozwiązanie w moim przypadku, szerokość 3.3m
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”