Wszystko o pomidorach cz. 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

U mnie też zielona piętka to prawie norma :roll: Ale przy takiej suszy i dwukrotnym gradobiciu cieszę się,ze mam niezłe plony.

Gienia- ;:215 Twoje zdjęcie tylko potwierdza tezę,ze w Ameryce wszystko największe ;:306
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Ika2008, Limo i Lima to ten sam pomidor. Na przedostatnią akcję wysłałam jako Limo, bo funkcjonowały na FO obie nazwy. Teraz już wiem,że powinno być Lima.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Wandziu, bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
U mnie zostają na stałe.
Pozdrawiam, Marta.
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Jest pora zbiorow i po raz kolejny uderza mnie, ze pierwsze pomidory z krzaka maja inny smak niz te z 3 i dalszych gron. Czy tez tak macie? Na czym polega ten fenomen? Aha - te pozniejsze grona sa duzo smaczniejsze moim zdaniem, takie intensywniejsze w smaku. Czy pomidory po prostu tak maja czy tez to kwestia uprawy (i ew. bledow)?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5843
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Też mam takie spostrzeżnie. Myślę ,że te pierwsze grona,odczas zawiązywania się , mają więcej azotu. Te następne już trochę mniej ,więcej potasu w nich jest i idlatego są smaczniejsze....tak kombinuję :?
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

I ja mam takie same spostrzeżenia. Wydaje mi się, że słońce i ciepło robią swoje.
Z tym azotem też się zgodzę.
Aga
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

U mnie podobne spostrzeżenia ;:108. Myślę, że może być jeszcze jeden powód. Na te z pierwszych gron "rzucamy się" z niecierpliwością i nie dajemy im tak do końca dojrzeć. Kolejne grona zbierane w pełnym sezonie mogą dłużej spokojnie powisieć :wink:.
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Czy miał ktoś z Was jednocześnie Brandywine Pink i sakiewkę Red Pear ? Czy te pomidory są porównywalne ze sobą jeśli chodzi o słodycz?.
Szukam bardzo słodkich pomidorów typu befsztyk. Poleccie coś na przyszły sezon, proszę ;:180
Szukam czegoś mega słodkiego i aromatycznego. Moje wymagania spełnił Brandywine pink, ale już np. Kalman mnie rozczarował, był mało słodki.
Aga
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Samsu, ja mam 1 krzak Pink Brandywine (duży pomidor o malinowym kolorze) i 1 krzak Red Pear. Pierwszy z Akcji, drugi z nasion holenderskich. Właśnie dopiero co je próbowałam i wybierałam nasionka. Obydwa dobre, ale nie nazwałabym Pinka megasłodkim. Red Pear jest mniej słodki od Pinka.
Porównałam Red Pear i Sakiewkę Chudziaka. Wielkość, kolor i smak podobny, Red Pear ma jakby trochę mniej galaretki i ma więcej owoców na krzaku. Dla mnie idealne pomidorki wszystkie trzy.


Kolejna część wątku jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 04&start=0
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”