Wszystko o pomidorach cz. 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

To raczej pewne, że biedulek zagłodzony. Jutro zabiorę się za przesadzanie. Podpowiecie mi czy dla tak sporej rośliny nadal należy stosować podłoże do pikowania (miałam sterluxa) czy już mogę bardziej uniwersalną mieszankę? Sterluxu mam ociupinkę a pomidorów z 70 ;:204

Cieszę się, że nie widzicie w marzano jakiejś tragedii.

Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Moje maluchy poszły dzisiaj po 2sztuki do pierścieni po PETach, a 8 betaluxów do aluminiowej foremki, bo brakło mi pierścieni :lol: (3 zarezerwowane dla kawonów).

kama_80 ja też tam nic złego nie widzę, żadnych zmian rzucających się w oczy, a te pomidory stoją cały dzień na południowej stronie za tą szybą? (w takim wypadku to bym się nie dziwiła że im to nie służyło).

Ja swoje przepikowałam już do uniwersalnej ziemi (raczej nie do końca przerobionego kompostu, bo tyle resztek jeszcze z kory było że ho ho, a raczej nieprzesianego).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Stały, stały ;:131 Byłam mocno przekonana, że na moim wschodnim jest im za ciemno. Jak widać przesada też nie wskazana. Te, które wyrzuciłam miały brzegi liści jak papier a co bardziej zmęczone przypadki, nawet środki liści wypalone na brązowo. Niby jakiś wielkich upałów jeszcze nie było. Rozsada zostaje u mnie. Co będę sąsiadkę stresować..i pomidory ;:224
Pozdrawiam Jola
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Moje też tak załatwiłam, mimo włókniny.. co ciekawy przysmażyły się głównie karłowe.. no ale nic, może jakoś odżyją, reszcie dużo mniej się oberwało :/ A jedynego megagrona sciął mi jakiś ptaszek i muszę dosiewać. echh.
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Jako iż jest to mój pierwszy rok z pomidorami jestem kompletnie zielony w temacie. Nasiona wysiałem na początku marca, wszystkie do tej samej ziemi, na to samo okno. Po przepikowaniu część z nich została na oknie południowym, a część przeniosłem na wschodnie. Te z okna wschodniego są moim zdaniem dosyć ładne, jednak te z południowego niezbyt mnie satysfakcjonują. Stad moje pytanko, czy one się do czegoś nadają, czy nie są zbyt liche, co prawda są wysokie, ale cienkie. Jak się nimi opiekować? Wszystkie stały w tej samej temperaturze. Czyżby, aż tak wiele zależały od odmiany?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Wysiałeś tak wcześnie, to teraz już masz do sadzenia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5828
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Te liche przesadziła bym do większych,głębszych doniczek,wtedy zmężnieją :)
Asia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Asiu

Chyba do wiader. :D

Michał4823

Jedyna rada jaką widzę, to ścięcie tych pomidorów w zaznaczonym czerwoną linią miejscu i ukorzenienie uzyskanych sadzonek.
Jeśli są to pomidory gruntowe to jeszcze jest miesiąc czasu do wysadzenia i te pomidory w takim stanie są nie do utrzymania bez radykalnego , proponowanego przeze mnie cięcia



Obrazek


Ukorzenić można najprościej wsadzając ścięte sadzonki do wody tak by ok 10 cm łodygi było w wodzie zanurzone . Woda najlepiej przegotowana.

Pozostałych po ścięciu " kikutów" nie wyrzucaj. One puszczą boczne pędy. Po 2 najsilniejsze możesz pozostawić na każdej roślinie. Będziesz miał dodatkowe sadzonki.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Mam pytanie. Czy 6 godzin słońca w foliaku wystarczy pomidorom? Wybudowaliśmy dom i niestety od 9 do 13 zacienia on całego foliaka :? . Nie mam gdzie go przenieść. To samo pytanie dotyczy ogórków.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Słońca może w ogóle nie być, byle natężenie światła było odpowiednie. Pomidor w trakcie owocowania potrzebuje w granicach 14 tys luksów a w słońcu w miesiącach letnich natężenie światła jest przeszło 7- krotnie większe od potrzebnego .
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

One miały iść do tunelu, to na upartego za jakoś tydzień mógłbym spróbować je wysadzić.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

forumowicz pisze:Słońca może w ogóle nie być, byle natężenie światła było odpowiednie. Pomidor w trakcie owocowania potrzebuje w granicach 14 tys luksów a w słońcu w miesiącach letnich natężenie światła jest przeszło 7- krotnie większe od potrzebnego .

Dzięki forumowicz, a co z ogórkami?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 10

Post »

Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”