Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Krzysztof usun. pisze:Witam.

A my tego nie jemy.Natomiast żona,dojrzałe całe rośliny o pięknych kolorach,używa do kompozycji kwiatowych.Do bukietów.
Nie o taką miechunkę chodzi. Moja jest słodko kwaśna, bardzo smaczna, niektóre owoce są wielkości piłeczki pingpongowej.
Awatar użytkownika
canner
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 paź 2009, o 15:56

Post »

A można to "Cuś" hodować w ogródku i czy jest w nim wieloletnie?
Kupię Aturi i Dzbanecznik - najlepiej nasiona, chociaż nie pogardzę sadzonką :)
Moje Roślinki Doniczkowe
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Miechunka pomidorowa jest rośliną jednoroczną, można wysiać wprost do gruntu.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Miechunka pomidorowa

Post »

Miałam w tym roku rodzynka - 12 roślinek. Faktycznie w smaku dość oryginalny- dżemów nie robiłam, bo po degustacji brakło surowca :? Jedna wada - są dość duże - zajmują podobną ilość miejsca co pomidory, więc na mojej niezbyt dużej części uprawnej przegrywają na rzecz tych ostatnich.
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3029
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miechunka pomidorowa

Post »

W następnym roku mam zamiar wsadzić parę krzaków miechunki pomidorowej i mam pytanie. Czy ją trzeba uprawiać pod osłonami czy w gruncie? I na jaką wysokość rośnie?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Miechunka pomidorowa

Post »

tomek-warszawa pisze:W następnym roku mam zamiar wsadzić parę krzaków miechunki pomidorowej i mam pytanie. Czy ją trzeba uprawiać pod osłonami czy w gruncie? I na jaką wysokość rośnie?
Uprawiam (aktualnie jeszcze) w gruncie przy sznurkach, a to dlatego że roślina jest raczej wiotka i wymaga podpory. Rozgałęzia się od ziemi. Wysokość nie więcej niż 1 m, szerokość podobna.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
marpo17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miechunka pomidorowa

Post »

Mam miechunkę w skrzyneczce która urosła do 1 m. nie kwitła. Chciałabym ją przetrzymać do wiosny i wysadzić do gruntu. Co powinnam zrobić? Może należy ją przyciąć? Jeśli tak, to na jaką wysokość. Proszę o pomoc ,szkoda żeby się zmarnowała. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rodzynki z krzaczka

Post »

Witam, chciałabym zaczerpnąć waszej wiedzy. Ostatnio wyśmiano w moim towarzystwie osobę, która twierdziła, ze rodzynki rosną na krzaczkach. Mi się to wydało normalne, ponieważ sama pamiętam, jak wiele lat temu moja babcia posiadała w ogrodzie takie krzaczki, dla ozdoby, a one owocowały, takimi małymi, pysznymi, żółtymi owocami. Babcia je również suszyła i to były u nas w domu rodzynki... Czy to co piszę to prawda ogrodniczą, czy coś mi się poplątało i takich owoców nie ma? Proszę pomóżcie, bo popadnę w schizofrenię ...
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rodzynki z krzaczka

Post »

Miechunka jadalna zwana też rodzynkiem brazylijskim, peruwiańską wiśnią, a po angielsku: cape gooseberry, goldenberry. Owoce są jadalne. Osiąga do 1,2 m wysokości, jest samopylna.

Poszukaj w wyszukiwarce :)
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynki z krzaczka

Post »

czarna_inez pisze: (...) rodzynki rosną na krzaczkach. Mi się to wydało normalne (...) Proszę pomóżcie, bo popadnę w schizofrenię ...
Jeszcze nie popadaj ;:173
A na czym mają rosnąć, na półkach w markecie? :D

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój winogrodnikiem.
Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc
[...] (Jan. 15:1-2)
(słowo Pańskie strwożonej duszy otuchą)

:wit
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynki z krzaczka

Post »

Ostatnia Szanso, dziękuję!!! Twój nick z groźbą popadnięcia w chorobę zgrał się idealnie :) Wygoogluję podane przez Ciebie nazwy!!
Rossynant pisze:
czarna_inez pisze: (...) rodzynki rosną na krzaczkach. Mi się to wydało normalne (...) Proszę pomóżcie, bo popadnę w schizofrenię ...
Jeszcze nie popadaj ;:173
A na czym mają rosnąć, na półkach w markecie? :D
haha, no ale nie muślałam o krzaczkach winogron, tylko o krzaczkach rodzynkowych ;)
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynki z krzaczka

Post »

Ze starego przepisu:
"Domowe rodzynki:
Dojrzały agrest oczyszczamy z pestek i szypułek, a następnie suszymy w lekko rozgrzanym piekarniku. W ten sposób uzyskamy namiastkę rodzynek."

Rodzynek brazylijski Physalis peruviana:
Obrazek

:wit
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rodzynki z krzaczka

Post »

Jest też pospolita w ogrodach miechunka rozdęta, jadłem jej owoce, chociaż jest wiele sprzecznych informacji na ten temat. Niektóre źródła podają, że są trujące. Mi po ich zjedzeniu nic nie było, a w smaku są dosyć ciekawe, chociaż mają dużo pestek i po zetknięciu z wnętrzem kielicha mogą się przybrudzić gorzkim pyłkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”