Soja

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
emilian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 wrz 2012, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Soja

Post »

Dzień dobry.
Chciałbym uprawiać soję na paszę dla przydomowej hodowli kur. Stąd pytanie- gdzie można dostać nasiona soi w niewielkich ilościach? Czy ktoś z forumowiczów ma może doświadczenie w uprawie soi?
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 lut 2012, o 03:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świerklany

Re: Soja

Post »

W sklepach spożywczych można kupić soję w 500g paczkach. Fasola spożywcza kiełkuje bez problemu, więc soja też powinna. Zastanawiam się, czy w naszym klimacie inne rośliny (np. łubin) nie byłyby lepszym wyborem?
Znalazłem taki artykuł: http://www.portalhodowcy.pl/307-nasiona ... dla-drobiu
emilian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 wrz 2012, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Soja

Post »

Słyszałem, że w Polsce rolnikom z powodzeniem udaje się jej uprawa. Pytanie, czy to, co daje rezultaty w rolnictwie konwencjonalnym da radę na ekologicznych grządkach. Dlatego chciałbym zasięgnąć porady u kogoś, kto soję uprawiał.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Soja

Post »

Obyło się dziś bez słownika. C: Jestem zaskoczony że uprawa soi jest możliwa w Polsce, a wychodzi na to że już jakiś czas się ją uprawia. Życzę powodzenia chociaż nie wiem jak z opłacalnością na "przydomowym" areale.
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Soja

Post »

Rodzina uprawia rokrocznie z bardzo dużym powodzeniem. Soja na początku była kupiona w sklepie dla pewności różnych firm. Teraz nasiona są zostawiane na następny rok. Rośnie na słabej, przepuszczalnej glebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”