Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

To jest taki drewniany "żwirek" dla kotów tzw.pigwa drzewna,nie mylić z Genowefą Pigwą :;230
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Skoanna pisze:W trocinkach te ogórki? ;:138 Ja też mam zamiar tak zrobić, tylko muszę ładnie poprosić by mi Em jakiś kawałek drzewna na trocinki przerobił, bo muszą być świeże prawda?
Aniu, ja używam prasowanych trocin w kształcie zbliżonym do suszonego obornika .
Niewielką ilość zalewam wrzątkiem i po ostudzeniu wkładam nasiona, następnie przykrywam pokrywką i czekam , aż wykiełkują. Prasowanych trocin daje się niewiele, pod wpływem wody pęcznieją sporo powiększając swoją obj. Nic nie podlewam. W sumie fajna sprawa.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Piotrze takie trocinki jak dla świnek morskich i króliczków, co je można w zoologicznym nabyć?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Myślę, że spokojnie tam kupisz, ja dostałem, tak wyglądają:




Obrazek

Podobnie chcę wysiać nasiona fasolowatych. Szczerze polecam taki sposób wysiania. Nano Gro w tym wypadku nie było używane. :D
Moje wątki
Festina Lente
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Witam, ja ponownie po prosbie w sprawie dzdzownic. Otoz jak po tym jak przerobily jedna porcje ziemi z odpadkami (i nawet sie rozmnazaly) polozylem na nich drugie pudlo z dziurami, zaaplikowalem jedzonko i papier, poczekalem pare dni, usunalem dolne pudlo. Po pewnym czasie dolozylem duzo jedzonka (a jedzonko zbieram w szczelnie zamykany pojemnik, zajmuje mi gdzies 2 tyg zapelnienie tego pojemnika. W miedzyczasie zawartosc oczywiscie gnije). Tak wiec dodalem pelny pojemnik tego jedzenia i wynioslem wszystko na balkon (zabudowany). Po 2 tyg. zaczelo brzydko pachniec, okazalo sie, ze wszystkie padly. No i teraz zastanawiam sie gdzie popelnilem blad - czy zbyt zepsute jedzenie (choc myslalem ze takie nadgnite lepsze bo miekkie) czy moze za goraco na balkonie (tam jest w sumie jak w szklarni). Zanim zrobie drugie podejscie chcialbym zrozumiec co skopalem? Dodam ze pierwsza porcja wyszla calkiem niezle (zostalo tylko troche nieprzerobionego papieru)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Jedrucha pisze: No i teraz zastanawiam sie gdzie popelnilem blad - czy zbyt zepsute jedzenie (choc myslalem ze takie nadgnite lepsze bo miekkie)
Ciekawe rozumowanie ;:oj .Wyobraź sobie, że jesteś bezzębnym staruszkiem i Twoja opiekunka też dojdzie do identycznych wniosków ?
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Porownanie o tyle nie na miejscu, ze jak czytalem mozna je karmic nawet? odchodami! (znaczy dzdzownice, nie staruszki ;)))
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

"Ja Cię kręcę" ;:138 co za fascynujący wątek :)
i dżdżownice i ogórki w peletsach i laboratorium paprykowe ;:oj nie mogę się nadziwić :) pobiegłam (poturlałam się ;:306 ) do wątku "Domowo i zdrowo" i "Maści i tinctury", a tam jeszcze większe zaskoczenie :)

Niesamowita skarbnica wiedzy!

Z maści propolisowych korzystam, ale takich, które przez sąsiada miodziarza są wykonywane. Mieszkamy w lesie, on w lesie też ma swoje ule. Miody pozyskuje jeszcze starą metodą, też niesamowity człowiek :) uwielbiam słuchać ludzi, którzy hodują pszczoły....

Propolisowych naturalnych preparatów też używałam na gardło bolące (są rewelacyjne), nie ma lepszych.

No nic, będę zaglądać :wit
Pozdrowienia :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

W temacie dżdżownic:
"Każdy orze jak może" - taka jest zasada.

Ja o swoje dżdżownice dbam, a one mi co 7 dni dają 5 l biohumusu. Karmię je obornikiem końskim i wytłoczkami po jajkach + kartony, piją fusy z kawy i herbaty.
60% celulozy +40% materii organicznej to podstawa dobrej michy.
Co 2 tygodnie przewracam z góry na dół cały "towar" i teraz jak jest zielono dodaję im trochę witamin z zielonek.

W kastrze nie kombinuję z obierkami i resztkami warzywnego jedzenia. Tak robiłem na początku drogi i dałem sobie spokój. Obierki należy b.dobrze rozdrobnić, bo tak jak napisał wcześnie Janusz, trzeba wiedzieć, że dżdżownice nie mają zębów.

Mondfa, witam.
jeśli chodzi o propolis, to b.ważną rzeczą jest jego pozyskanie od pszczół, tak aby nie był zanieczyszczony woskiem, bo pijąc taki można sobie zrobić kuku. Gratuluję Znajomego Pszczelarza, tacy Ludzie to prawdziwy skarb, bo o dobrej jakości miód jest coraz trudniej.
Moje wątki
Festina Lente
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Oj, to Wy tak na powaznie z tym karmieniem? Myslalem, ze w konwencji humorystycznej. W sumie faktycznie, te pierwsze razy to im mielilem odpadki i nie czekalem az zgnija? A juz myslalem, ze uda mi sie ladnie utylizowac odpadki z kuchni. Konskiego obornika to raczej nie sciagne, domownicy chyba by mnie wyeksmitowali jakbym to dal na balkon (poza tym chyba musi byc przekompostowany, prawda?)
A czy w takim razie mozna im dac za pokarm kompost? W sensie - odpadki z kuchni na kompost, po jakims czasie dac to dzdzownicom?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Na kompost oczywiście możesz dać, czas i powietrze oraz robaki pomogą. Inna bajka to kastra na balkonie i zasłonięta agrotkanią góra. W sumie jest tam niewielki dostęp powietrza i to powoduje gnicie, a nie rozkładanie materii. Ja dzisiaj spod Zakroczymia przywiozłem potężny zapas obornika końskiego, będzie dla robaków i pod uprawy.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Bób Witkiem

Post »

Bób z rozsady, wsadzony w marcu, dziś ma wys. od 80 cm do 1 m.
Największe mają po 7 pięter kwiatków. Sadzony na początku marca co 15-20cm w dużej części zachodzi na siebie. Odmiana Witkiem.

Między bobem szpinak odmiana Matador .


Obrazek

Obrazek

Wyka wreszcie odżyła i wyraźnie urosła, za 2 tyg zostanie przekopana.Wg mnie jest najlepszy poplon.



Obrazek

Obrazek
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Biotit- Ostre Papryki, dżdżownice i zioła z Domowej Fabryki

Post »

Piotr, ale kiedy Ty wysiewałeś tą wykę i czemu odżyła?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”