Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Hoga24
50p
50p
Posty: 72
Od: 21 lut 2014, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Jak długo moczysz w tej wodzie utlenionej?
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Rosną jak szalone moje cudowne pomidorki, ja też zauważyłam że moje są jakieś wiotkie, ale nie wiem czy mają wody za mało czy za dużo. Przyzwyczają się do tego co dostają, mam nadzieję.
Obrazek
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Tyczy się wątek papryki, ale pomidory spotkało to samo bo równocześnie poczyniłem z nimi - nie narzekały :
1 post tej strony jest o wodzie utlenionej, jak to 'jeść' itd:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... =utleniona
Przy okazji jest tam też o tym że "..Wodę utlenioną wykorzystuje się też na szkodniki.." (więcej pod linkiem)polecam poczytać i śledzić wątek bo wymagania pomidor i papryka mają bardzo podobne :)
Ja śledzę np. wątki o porach, ogórkach dyniach i kilku innych, choć nie planuje na razie hodować
MonkaD

Pomidora lepiej przesuszyć, niż przelać.
Sam popełniłem ten błąd bo miałem zbyt dużo czasu, za dużo wody + za zimno miały bo okno za długo było otwarte i liścieni się część towarzystwa pozbyła i fioletowych nóżek dostały ;:223
Sytuacje opanowałem i nie podlewam już ich prawie tydzień ziemia u niektórych to wiór a dalej stoją sztywno, podleje jak zaczną więdnąć, zauważyłem też że w różnym stopniu podłoże przesycha u poszczególnych sztuk i trzeba brać na to poprawke - wszak człowiek uczy się całe życie a i tak głupim umiera :wink:
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Takie przesuszenie tez nie jest dobre,zwłaszcza,ze potem trudno jest podlać,bo przez ten " popiół " woda przeleci i wycieknie dnem :roll:

Moje pomidorki dziś pierwszy raz nocują w tunelu- zobaczę rano,czy to im się podobało :roll:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Wracam do tematu O 20 blue ( w moim przypadku z wymiany od tesca) , w niedzielę wyłożyłam na wacikach trzecią porcję nasionek, dwie poprzednie nie wystartowały mimo wszelkich możliwych czarów ( tzn. woda utleniona, ciepłe podłoże itp. ) Czy te pomidorki potrzebują czegoś innego?
Jest to jak dotąd jedyna moja tegoroczna porażka.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
aga6671
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Whitedame nie wiem czy one czegoś więcej potrzebują ale mi z 8 nasionek wykiełkowało jedno. Ani na wacikach nie kiełkowały ani w ziemi.
Regulamin się kłania
Awatar użytkownika
Hoga24
50p
50p
Posty: 72
Od: 21 lut 2014, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ja też przelałam moje pomidory. Tak im dogadzałam, że 3 dni temu podlane nadal mają bardzo mokro. Teraz czekam, aż im przeschnie ziemia. Dziś zauważyłam, ze na ziemi w jednej z doniczek pojawiła się pleśń co świadczy o mega przelaniu. Głupich nie sieją ;) Co zrobić z tą spleśniałą ziemią? Ewakuować pomidora do nowego pojemnika?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Indigo blue P20 za pierwszym razem siałem 3szt, wzeszły wszystkie. Teraz wrzuciłem 5 lub 6szt i również wydaje mi się iż wszystkie wyszły :) Jednak jeden odpadnie bo ma trzy liścienie ;:222
Awatar użytkownika
Hoga24
50p
50p
Posty: 72
Od: 21 lut 2014, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Czemu 3 liscienie eliminują siewkę?
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Myślę, że chodzi o to, że to nie jest naturalne tylko już jakieś zmutowane.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
retikulum
50p
50p
Posty: 57
Od: 26 mar 2013, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wwa

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Hmmm, moja jedna "Maskotka" wzeszła z trzema liścieniami. Ponieważ pytałam na forum, a nie dostałam odpowiedzi, to zostawiłam ją do obserwacji ;)
Wyrosły jej dwa piękne liście, tak więc nie rośnie dalej "potrójnie".
Czy to się odbije potem na owocach??
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Musi wypowiedzieć się ktoś obcykany w temacie, chociaż pewnie większość od razu wyrzucała i nie doprowadzała do owocowania. Może zostaw i się przekonaj co z tego wyniknie.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Wałkowane pytanie wielokrotnie!
kozula napisał(a):
Pomidory z krzyżówek miewają po trzy liścienie. Takich roślin nie bierze się do dalszej hodowli, ponieważ rosną z nich osobniki 3-4 pędowe. Ta wada nie jest zaraźliwa, można takie sadzonki posadzić, jeśli mamy mało roślin z odmiany. Jeśli jest dużo siewek, lepiej te trzyliścieniowe odrzucić. Później wymagają większego nakładu pracy na usuwanie zbędnych pędów. Jeśli siewka jest porażona wirusem, liścienie mają smugowate przebarwienia i są poskręcane, karłowate siewki to też wirus. Takie trzeba jak najwcześniej powyrywać i wyrzucić.
A wystarczy poszukać mi znalezienie przykładowego powyższego zajęło ok 30 sekund. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”