Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
katya82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Dzięki, jutro podjadę do jakiegoś sklepu ogrodniczego i zakupie taki preparat. ;)
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

katya82 pisze:Dzięki, jutro podjadę do jakiegoś sklepu ogrodniczego i zakupie taki preparat. ;)
Może wstrzymaj się z tą miedzią .Tym liściem z dziurami to bym sie nie martwiła.Po prostu dobrał się do niego ślimak mimo tych niebieskich granulek.Są to charakterystyczne wygryzienia dla ślimaka nagiego.Większy problem to te liście składające się w łyżeczkę.Nie wiadomo do jakiego zostały posadzone podłoża.Jeśli do ubogiego w nawozy i podlewane tylko Biohumusem po prostu są głodne.Jeśli do bogatego w nawozy może to być susza fizjologiczna i wtedy szlaban na nawożenie i zostaje podlewanie tylko czystą wodą.Częste ale w mniejszych porcjach.Ale poczekaj jeszcze na rady bardziej doświadczonych.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Widać, że podłoże w cylindrach jest inne niż gleba macierzysta. Czy ten pomidor nie rośnie czasem na łopacie obornika ?
katya82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Witajcie, pomidorki są wsadzone do donicy z czarnoziemem, żadnego obornika tam nie ma. poza donicą jest tylko glina i piasek. pozostałe rośliny rosną i jest ok ( w załączeniu foto) Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Jeśli rośnie w cylindrze należało go fertygować .Bynajmniej sprawa nawożenia byłaby jasna. Nie przesądzam czym powinno prowadzić się fertygację. Może być Biohumus i każdy inny wynalazek , który uważamy za eko, byleby pomidor dostał to, co potrzebuje.
katya82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

To co ja mam teraz zrobić?
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Myślę,że zacząć ferdygować.forumowicz wyraźnie napisał.A jaki nawóz wybierzesz to tylko zależy od Ciebie.Dawki każdego z nawozów muszą odpowiadać zapotrzebowaniu pomidorów.Jest tu temat o ferdygacji i tam coś dla siebie znajdziesz. ;:333 ;:333
Zajrzyj tu http://magia-ogrodu.blogspot.com/ i wejdź w pozycję Ochrona roślin.
katya82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Zakupiłam dziś Agricolle Spray, i myslę by tym spryskac moje pomidorki. pytalam tez dziś w sklepie ogrodniczym co może być przyczyną zwijania listków. Pani powiedziała, że przyczyną mogą być zimne noce ( ale jakos nie chce mi sie wierzyć). podleje wieczorem biohumusem i zobaczymy.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

A jakie to szkodniki zaatakowały Twoje pomidorki ?. Po co Ci ten preparat ?

One są niedożywione .Jeśli je potraktujesz nawozem posypowo mogą przeżyć/to znaczy nie przeżyć/stresu nawozowego.

Chcąc przystąpić do uprawy jakiejkolwiek rośliny trzeba się trochę zainteresować wcześniej jak się ją uprawia i jakie ma wymagania. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko porażki .
katya82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

znalazłam dziś pod liściami małe żółte jajeczka, może to jednak jakas zaraz je łapie?
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Prawdopodobnie są to jajeczka biedronki :-) Nie pryskaj ,,od mszyc", bo jeść larwy nie będą miały co ;:3
Kasia
AleksandraBdg

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Chciałam bardzo podziękować za pomoc. Zmieniłam nawóz i są efekty :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Pomidor porzeczkowy rozrasta mi się wszerz i nie wiem jak mam go poskromić. Kwiatów sporo i sporo też zawiązanych owoców. Uszczykiwać wilki czy dać mu spokój?
Pozdrawiam Jola
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”