Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

No właśnie nie wiem :) Ale ponoć nic tak nie uczy jak własne doświadczenie.

A, miałam jeszcze zapytać o Malinowego Kapturka, raz opisany jest jako samokończący, a raz jako wysoki, nie wiem więc, jak go potraktować.
pozdrawiam

Ewa
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

U mnie był samokończący - masa gron z przepysznymi owocami.

ela151 - 2-3 grona dla takiego wysokiego koktajlowego to tyle co nic. Jeszcze go ogłowić to owoce będą szybko dojrzewać. Ale owoców będzie mniej.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ja do tej pory uprawiałam prawie wyłącznie koktajlowe ( bo wielkoowocowe to była działka mojego taty) i zawsze obrywałam wszystkie wilki. Owoców było dużo, ale nie ogławiałam ich i rodziły do mrozów ( nigdy nie zdążyły dojrzeć i zgniły). Może w tym roku spróbuję puścić jakiąś koktajlówkę na 2-3 pędy?
Kapturka malinowego kupiłam opisanego jako wysokiego i posadziłam w tunelu razem ze Smaczkiem malinowym metodą forumowicz 2w1. Obrywam im wszystkie wilki, aby nie zagłuszyły miejsca innym. Resztę koktajlówek posadzę w gruncie, mam dla nich już przygotowane miejsce (zastosowałam nawożenie rzędowe) i dwa rzędy 4-metrowe mam w planie przeznaczyć na same koktajlówki. Już nie mogę się doczekać-dwa małe poletka są przygotowane na pomidorki gruntowe.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

U mnie koktajlowy jest zdecydowanie mniej. W porównaniu do wielkoowocowych mają sporo mniejszy plon. Nie nadają się do wszystkich potraw. U mnie je się bardzo dużo pomidorów.

Malinowy Kapturek u mnie miał może 1 metr wysokości. Cały był "oblepiony" owocami. Dlatego w tym roku też jest. Znowu dostanie sąsiedztwo Megagronka.

Ciekawa jestem krzyżówek koktajlowych Kasencji.
zbyszko46
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 sie 2014, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA PRAGA POŁUDNIE

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

ela151
Smaczek malinowy w ubiegłym roku miał nie za wiele owocków.Ale za to polecam RADANA dzieci go uwielbiają.

POZDRAWIAM Zbyszek
Pozdrawiam,Zbyszek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Radan-nie znam, ale sprawdzę w necie, może na następny sezon. Ja koktajlowych nie mam dużo w porównaniu do wielkoowocowych. Wszystkich odmian mam 33 lub 35-już zapomniałam, a koktajlowych może 7 odmian. Najwięcej mam Megagroniastego i Indygo-jakoś tak wyszło, ale tego indygo to muszę jeszcze trochę rozdać. Pomidorków koktajlowych używam do sałatek-wystarczy przekroić na pół i już.
Oto filmik jak szybko pokroić na raz dużo pomidorków koktajlowych:
https://www.youtube.com/watch?v=AbUF-VlOySg
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

A masz już chętnych? :wink:

Ja w tym roku z koktajlowych, to zaszalałem z doniczkowymi. ;:oj Możę wybiorę z tego, coś co mi się spodoba. :) Trzeba testować. A tak to z kojtajlowych, to obowiązkowo P20, Snow white i Cytrynek griniasty. To już moja standardowa trójca. :D
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

A co, jesteś chętny? 3 osoby mam, ale mi zostanie jaszcze coś. Indygo mam chyba z 10 albo więcej krzaków i męczą się biedne w małych donicach ( już ładnie kwitną), część Megagronów też cierpi. Zrobię jakąś szałową megagronowo-indygową rabatę.
Cytrynka mam też w kolekcji i P-20.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

A malinowy kapturek i malinowy smaczek to jedna czy dwie różne odmiany?

Miałam w zeszłym roku kapturka. W smaku pycha-slodki lecz jako pierwszy z 10 odmian koktajlowych złapał zaraze lodygowa i jako jedyny miał niedobory potasu i zielona pietke.
Awatar użytkownika
MartaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 maja 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Odmianę Radana udało mi się kupić w jakimś markecie w tym roku, dobrze wiedzieć, że według dzieci jest smaczny :) Będę zbierać nasiona :)
Pozdrawiam, MK
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

nemezja pisze:A malinowy kapturek i malinowy smaczek to jedna czy dwie różne odmiany?

Miałam w zeszłym roku kapturka. W smaku pycha-slodki lecz jako pierwszy z 10 odmian koktajlowych złapał zaraze lodygowa i jako jedyny miał niedobory potasu i zielona pietke.
Dwie różne odmiany. Jak dla mnie Malinowy smaczek jest słodszy i bardziej "malinowy".
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Justyna-Malina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 lut 2015, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Jaką ,,Malinowy Smaczek'' osiąga wysokość i czy rzeczywiście jest tak plenny jak napisane jest na opakowaniu ? Mam 20 wyhodowanych krzaczkow i nie wiem czy rozdac znajomym bo jezeli one takie plenne jak jest napisane to nie trzeba mi ich az tyle...

Obrazek
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Nie mam pojęcia, co zrobiłabym z owocami z 20 krzaków tego pomidorka!!!
A tak, na poważnie, krzak u mnie wyrósł do ok. 2 m i był wprost oblepiony owocami. Miałam chyba 3 krzaki i nie mogliśmy przejeść.
Jedyna wada - owoce pękają przy deszczowej pogodzie.
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”