Papryka ożarowska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Papryka ożarowska

Post »

Czy ktoś spotkał się z tą odmianą papryki? Co możecie powiedzieć o jej uprawie?
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: Papryka ożarowska

Post »

Ja miałem ją w tamtym roku, nie za tęgo mi plonowała. Już lepiej Etiuda, tylko że ona jest żółta.
W tym roku wysiałem Etiudę, Robertę(polecano już ja na Forum), Nokturn, i dałem jeszcze jedną szansę Ożarowskiej. Zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka ożarowska

Post »

Etiuda z tego co wiem to jest pomarańczowa a nie żółta . Ja również posiałam Etiudę i Robertę . A to kolory papryki
http://ogrody.gazetadom.pl/ogrody/51,72 ... 7.html?i=8
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka ożarowska

Post »

A co do ożarowskiej to w gruncie niezbyt dobrze plonuje , lepiej jest uprawiać ją w tunelu lub szklarni . Papryka z reguł potrzebuje dużo ciepła i osłony przed wiatrem . Ja nawet gruntowe odmiany osłaniam czarną folią od wiatru tzn. buduje jej dookoła płotek z czarnej folii . Ta która była nie osłonięta w tamtym roku nie zakwitła nawet. :D
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka ożarowska

Post »

Kupiłem w styczniu nasiona ożarowskiej ale po negatywnych komentarzach forumowiczów na jej temat zrezygnowałem i kupiłem inne.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Papryka ożarowska

Post »

No coż w takim razie zobaczymy co z niej będzie, ja ją kupiłem poniewż będąc w ogrodniczym rozglądałem się za czerwoną słodką papryką i inny klient mi ją polecił całkiem przypadkowo, powiedział że sadzi ją co roku pod osłonami i poleca bo jest bardzo dobra... zobaczymy zatem latem :)
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Re: Papryka ożarowska

Post »

Sorka, :roll: :oops: :oops: , daltonista ze mnie, no jasne że pomarańczowa..., pomyliło mi się.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka ożarowska

Post »

Szwagierka od paru ładnych lat już sadzi ożarowską i nigdy nie miała z nią problemów . :D
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
Wilhelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 20 paź 2009, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Papryka ożarowska

Post »

naopakowaniu z nasionami napis:

"dobrze wiąże owoce w warunkach słabego oswietlenia i obniżonej temperatury"

oraz

"do uprawy pod osłonami, a w sprzyjajacych warunkach również w gruncie"

ta odmiana debiutuje u mnie, rozsada jednak rośnie wolniej niz pomidory, ale może ten gatunek tak ma.
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Papryka ożarowska

Post »

Wilhelm ja też debiutuje z paprykę ożarowską i też zauważyłam, że rośnie dość powoli(nawet mnie to trochę martwi). Do pewnego czasu rosła, a teraz mam wrażenie, że stoi. Już pomyślałam nawet czy by jej nie nawieź czymś.
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Papryka ożarowska

Post »

"Do uprawy pod foliakiem, a w sprzyjających warunkach w gruncie." Pytanie czy jeśli w gruncie to po zimnych ogrodnikach sadzić dopiero? A jeśli pod foliakiem to może już można? Sam nie wiem co wybrać bo mam jeszcze pomidory i bakłażany i chcę to dać razem najlepiej. Co myślicie? W którym kierunku iść? Siane było wszsytko początkiem marca.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Papryka ożarowska

Post »

Dałem już do tunelu, na razie siedzą w donicach, niedługo dam je do gruntu. Pytanie mam czy 20 cm odległości jednej rośliny od drugiej to nie będzie za mało? Strasznie dużo tych roślin mi wyszło, a wyczytałem że wskazana odległość to 45cm. Przy posadzeniu w odległości 20cm i tak mi sporo zostanie ale czy przy tej odległości normalnie będą rosnąć i owocowac? Podobnie mam z bakłażanami i pomidorami.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Papryka ożarowska

Post »

Najkorzystniej jest zachować zalecaną odległość nasadzeń, wtedy rośliny dobrze rozkrzewiają się bo mają na to wystarczająco dużo miejsca, poza tym zbyt gęsto posadzone bardziej narażone są na choroby grzybowe z powodu braku odpowiedniego wietrzenia, nie stawiaj na ilość a na jakość.
Możesz oczywiście wysadzić gęściej od zalecanej o kilka cm ale nie zmniejszać jej aż o połowę.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”