Warzywa olbrzymie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

W przyszłym roku planuję wysiać coś z "olbrzymów" i niekoniecznie musi to być dynia :wink:
Tykwy ? fasola chińska/tajska długie strąki a może coś innego ?
Po pierwsze , to był by mój chrzest do wielkoludów po drugie i głównie chodzi mi o to żeby w swoim otoczeniu zachęcić ludzi do uprawy czegoś innego niż marchewka chodź i ta ponoć wielka rośnie :wink:
To co mi urośnie będzie również wystawione/pokazane na dożynkach , będzie też brało udział w konkursie .
Miejsca mam , z dokarmianiem i doglądaniem nie będzie problemu , jedyny problem póki co to wybranie konkretnej rośliny .
Ważne, by "olbrzym" nie sprawiał za dużo problemów .
Wszelkie wskazówki/podpowiedzi mile widziane ;:180
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Tak się zastanawiałem Elu nad tym jakie warzywo gigant, byłoby na tyle ciekawe, by znajomi nie pomyśleli, że to nic nadzwyczajnego i faktycznie dynia idzie na pierwsze miejscw, bo nie ma osoby, która przejdzie obojętnie ale ona sporo miejsca zajmuje i to nie wszystkim odpowiada. Stąd kolejna myśl przyszła na tykwe i tu masz do wyboru długą LG lub na wielkośc Pelota gourd w kształcie podobnej do gruszki lub owalną Bushel gourd. Kolejnym warzywem, które jest ciekawe, może być kabaczek gigant. Z fasol, to może fasolnik chiński, który ma bardzo długie strąki, a w dodatku jest bardzo smaczny. Kolejnym warzywem może być marchewka i tu znów pojawiają się dwie opcje albo na wagę albo na długość. Na wagę zaciekawią swoim rozbudowanym korzeniem, a na długość, to długością oczywiście. :D Można tu jeszcze dołączyć trombocino, słoneczniki czy kukurydze.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Dzięki Błażej ;:180 ;:180
Pewnie stanie na dyni bo te ludzie uprawiają , małe ozdobne albo takie na raz :roll: Z ubiegłego roku mam nasionko dyni gigant z Chin , je wysieję . Powinno być ok bo nasiona pomidorów były ok .
Tykwa długa była w planach ale jej trzeba solidna podporę , zmienię na fasolnik . Problemu nie będzie bo na fasolę i groszek mam płotek . Co do marchwi ,to pewnie przydały by się nasiona wielkoludów , ze zwykłej urosną duże ale nie giganty .
Kukurydza ? masz na myśli kolby nie cały krzak :wink: myślę , że nie musi być gigant a ładne kolby kolorowej też zrobią wrażenie .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Dynia gigant potrzebuje sporo miejsca ale na małej powierzchni też urośnie spora, więc myśle że ok. Co do nasion to.nie wiem, bo różnie to bywa ale jak nasiono wielkie, to może i jest z dyni giganta. Fasolnik jak dla mnie jest bezproblemowy w uprawie. :) Co do marchwi, to nieważne czy na wage czy długość i tak trzeba nasionka odpowiednie zdobyć. Co do kukurydzy, to faktycznie te na kolby są bardzo fajne ale miałem na myśli o tą wysoką. :)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Gigant czy nie ,nie będę wiedziała do czasu aż nie zasieję i zobaczę co wyrośnie .
Na brak miejsca nie narzekam , z dokarmianiem też nie będzie problemu
Nasionko wygląda tak
Obrazek
Kukurydza ta zwykła porosła u mnie na ponad 2 metry chodź między nią była też drobnica .
Awatar użytkownika
kwiatolek
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 paź 2017, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

BobejGS co to jest trombocino?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Trombocino to taka podłużna odmiana dyni, która jest uprawiana na długość. :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Bardzo ciekawy opis, pewnie udaje się tylko w gruncie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Myśle że w dużej skrzyni też by urosło. U mnie sąw takich podniesionych ,,łóżkach" :)
Awatar użytkownika
kwiatolek
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 paź 2017, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

W skrzyni też można, ale ziemia musi być żyzna no i ciągle trzeba podlewać, bo szybko schnie.
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Obrazek
Takie "giganty" zagoszczą na moich grządkach w tym roku ;:oj
Pozdrawiam,
Ryszard
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Zdawaj relacje z uprawy i wyników. Chętnie zobaczę rezultaty. :)
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Warzywa olbrzymie

Post »

Zupełnie spontanicznie pojawiła się okazja uprawy dużego kabaczka, otrzymałem nasiona od Dorotki i zamierzam wypróbować, na ile w tym północno-wschodnim regionie kabaczek pogoni ;:209
Pozdrawiam,
Ryszard
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”