Krzyżówki Kasencji

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Kasencja

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

A wysokie u Was są krzaki tej krzyżówki? Bo u mnie są niestety niskie. Takie ponad metr :roll: .
Rosną w namiocie. W tamtym roku były duuużo wyższe.


Dzisiejszy zbiór z mniejszego namiotu, czas przeciery robić :) .

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kasiu Dostałam ślinotoku przez Ciebie :wink: Na takie pomidory przyjdzie mi jeszcze poczekać tydzień albo dwa. Wyjątkowo długo karzą na siebie czekać ;:65

U mnie Kas/21 ale ta podłużna już ogłowiona, czyli osiągnęła jakieś 180- 190 cm. Rośnie w gruncie i gdybym miała dłuższe druty, to pewnie jeszcze by szalała. Mocny krzak, silnie ulistniony ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kas/21.Jeszcze trochę poleżą na parapecie ,zanim wybiorę nasiona.2 wersje serducha i płaskie.
Po deszczach zaczynają pękać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kas/32 F4. Ztrzech roślin wyklarowały się dwa typy. 1). Zupełnie jak Dikaja Roza w kolorze, kształcie, wielkości i smaku. Krzak rozbudowany, plenność średnia. Dojrzewa pod koniec lipca. 2). Owoce drobne 12 g, okrąglutkie, w kolorach Dikaja Roza, w dość długich gronach płasko ułożone po obu stronach łodyżki (w jodełkę). Skórka cienka, soczyste, słodko/kwaskowe. Najwcześniejsze, już od pierwszych dni lipca zajadałam się nimi. Lubią pękać zarówno w upały jak i w mokre dni. Nie było to żadną wadą, bo zjadany był na bieżąco. Krzak najpotężniejszy ze wszystkich, bardzo plenny. Marzy mi się, że w pokoleniu F5 mocniej zaznaczy się Sungold. Teraz z Sungolda wziął wielkość i słodkość, a chciałabym jeszcze tego pomarańczu troszkę. Nasionka tej pysznej koktajlówki już zebrane.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Moje Kas/21 dojrzały ale nadal mam wrażenie, że nie były to nasionka tej krzyżówki

Obrazek

Obrazek

Bardzo plenny, słodki, mało wody, świetnie wypadł w suszeniu i na kanapce. Jest podejrzenie, że to może być Banana Orange.

Jerry Czy miałeś takiego pomidora w swoich uprawach? Chodzi i kształt i smak.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Margo_margo, od początku pisałem, że to mi nie wygląda na 'Kas 21' ...

Pomidora Orange Banana nie miałem na pewno, czy był inny, jakiś podobny - muszę sprawdzić, ale jest bardzo małe
prawdopodobieństwo pomyłki u mnie z nasionami bo zawsze pakuję tylko jedną odmianę, a tej akurat krzyżówki dałem
na AWN kilkanaście opakowań i jak dotąd nie mam reklamacji ... tak jak i z innymi nasionami dawanymi przez kilka lat na AWN.

Tak czy inaczej trzeba by jeszcze coś zrobić z tym Twoim zdjęciem, które umieściłaś kilkanaście postów wcześniej
z podpisem tej krzyżówki aby nie myliło innych forumków ... tylko edycja to już chyba nie wchodzi w grę?
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Jerry Absolutnie nie traktuj moich wpisów jako reklamacja.
Dla mnie ten pomidor to hit sezonu i osoby, które kosztowały go (a jest czym dzielić ;:215 ) stwierdzały, że to najlepszy pomidor jakiego jadły. Chciałabym tylko dojść, co to za jeden.
Nie miałam nigdy takiego pomidora, krzyżówki (2x Jarson i 1x Kasencja) wysiewałam osobno i w innych terminach więc u mnie także pomyłki nie może być.
Z całą pewnością będę go wysiewała w kolejnym sezonie bo wart jest tego- słodki, soczysty ale nie lejący się, krzak dorodny i dość zdrowy, bardzo plenny, na kanapkę, do sałatki i co dla mnie ważne- świetnie się suszy.
Zdjęcie podmienię (dziękuję mod. ;:180 ) żeby było bez podpisu a nasion na AWN nie będę wysyłała. U mnie jednak zostaje ;:108
Szkoda, że tak mało osób dzieli się swoimi doświadczeniami z krzyżówkami bo wiele ważnych informacji ucieka.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Margo_margo pisze:...
Obrazek

Obrazek

Bardzo plenny, słodki, mało wody, świetnie wypadł w suszeniu i na kanapce. ...
Identycznego pomidorka mam u siebie z AWN pod nazwą Czuchłoma od Darbo. Na zdjęciu w internecie jest owoc w kształcie jajka. U mnie pierwsze grono było podobne do jajka, a wyższe już takie jak na tych zdjęciach.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

U mnie w tym roku bardzo ładnie wiąże i owocuje Kas 20 .
Arma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 mar 2015, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Wyłożyłam na waciki 3 marca po 2 nasionka pomidorów do donic. Pierwszy skiełkował, pierwszy wylądował w ziemi i pierwszy się pokazał (już wczoraj) Kas21 F3 Rose Quartz Multiflora x Rozovyi Gigant :D
Arma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 mar 2015, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Oczywiście jest to Kas21 F3. Nie wiem skąd mi się wzięła 23, czyli Rose Quartz Multiflora x Rozovyi Gigant ? :oops:
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Ja jeszcze raz spróbuję w tym sezonie z Kas/ 21 F3.
Zakręciło mnie w tym sezonie z serduchami, takie fioletowe przydałoby się do kolekcji. :D

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Też spróbuję w tym sezonie wysiać Kas/21 F3
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”