Krzyżówki Kasencji

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Gratulacje! :wit
Mnie bardzo interesuje linia p20 x bawole serce, zebralas nasionka i bedziesz dalej wysiewac?
Jeszcze raz gratuluje zapalu, sam fakt ze uwinelas sie z owocowaniem, siewem i ponownym owocowaniem bez problemu w jednym sezonie jest godny podziwu ;:63
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kasencja pisze:Beata, najpierw muszę się napatrzeć na niego ;:172 . Potem zjem :D .
Kasia i jak , napatrzyłaś się już na niego, czy jeszcze nie?
Nie trzymaj nas w takim napięciu.... :;230
Pozdrawiam,Małgorzata
caterina
200p
200p
Posty: 297
Od: 11 cze 2009, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kasiu, gratuluję ;:138 ( jak ja lubię te klaszczące raczki ;:198 )
Forumowiczka Kasia...;)
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

I ja też Ci Kasiu gratuluję :D
Super robota ;:136 ;:215
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Dwa razy w roku, pierwsza po Kozuli :!: ;:333
Kasencja

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Dziękuję Wam, za słowa uznania ;:196

Jeszcze nie spróbowałam :lol: . Musiałam pokazać siostrze, której nie widziałam prawie pół roku :) . A poza tym poczekam jeszcze chwilę, bo wydaje mi się, że od wczoraj nabrał więcej czerwieni :) .
Ale po smaku nie spodziewam się zbyt wiele. Wiadomo, że mało słońca i niezbyt sprzyjająca pogoda też mają na to wpływ. Ale może się pozytywnie zaskoczę ;:173 .
Najważniejsze dla mnie było to, że w nowym sezonie mogę zacząć siew nasion już F2 :D .
A dwa razy w roku, to mój największy sukces, m.in. dzięki ładnej pogodzie w październiku. Co prawda wrześniowe przymrozki zniszczyły mi dwa krzaki, ale reszta ocalała.

Iohroma, oczywiście, że będę wysiewała wszystkie swoje krzyżówki w przyszłym roku. Już nie mogę się doczekać :!: .

Krzysiek :) , Mam 3 krzaki tej krzyżówki i każdy ma inne owoce. Pierwszy krzak był szczuplejszy od pozostałych i miał aż 11 owoców w gronie ;:oj . Z tego właśnie krzaka jest zdjęcie pomidora, które wstawiłam.
Dwa pozostałe są masywniejsze. Ale... owoce drugiego krzaka są mniejsze i jest o połowę mniej w gronie, a w trzecim są większe i też nie dużo w gronie.
Dwa krzaki pozostałe jeszcze rosną w namiocie :) .
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Kasencja pisze:Krzysiek :) , Mam 3 krzaki tej krzyżówki i każdy ma inne owoce. Pierwszy krzak był szczuplejszy od pozostałych i miał aż 11 owoców w gronie ;:oj . Z tego właśnie krzaka jest zdjęcie pomidora, które wstawiłam.
Dwa pozostałe są masywniejsze. Ale... owoce drugiego krzaka są mniejsze i jest o połowę mniej w gronie, a w trzecim są większe i też nie dużo w gronie.
Dwa krzaki pozostałe jeszcze rosną w namiocie :) .
Skoro Sungold to F1, można się spodziewać różnorodność już w F1, które jest F2 dla Sungolda.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
bohoda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 23 lis 2013, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Podziwiam od dawna, zdolności w uprawach Kasencji. :D
Pozdrawiam
Kasencja

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Pelasia pisze:Super... ;:oj Koniecznie zdaj relacje jak smakuje.. jak słodki ,to ja już ustawiam sie w kolejce po nasionko :wink:
No więc poczekałam i okazało się, że nabrał całkiem koloru :D . Ale na żebrowaniach jest kolor bardziej intensywny co widać po przekrojeniu,
jakie ma cienie w środku :) . Czyli dojrzał na dobre. Starałam to uchwycić aparatem, ale nie za bardzo się to udawało.
Teraz co do smaku. Powiem, że jestem zachwycona ;:108 , nie spodziewałam się, że będzie tak dobry :D .
Jest słodki, ale z nutką kwasku i bardzo aromatyczny, pomidorowy smak. Jadlam na zmianę z Sungoldem.
Sungold jest słodszy, dobry ale bez tego czegoś, co ma ten owoc :) . Mimo niesprzyjających warunków jest jak dla mnie wspaniały.


Obrazek
Obrazek
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Widać te czerwieńsze momenty na zdjęciach.Jest śliczny i jeszcze ten dobry smak :)
Super! ;:138
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

To już zakrawa na sadyzm.
Taki pomidor i taki opis gdy mamy tylko marketowe "tekturowe" pomidory ?
Ciekawa jestem co pokaże w kolejnym pokoleniu, może mieć naprawdę duży rozrzut.
Kasencja

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

winterek pisze: Krzyżówki z Sungoldem, podobno, wyróżniają się sporą różnorodnością.
Jeszcze raz Cię Krzyśku zacytuję :wit , bo właśnie dojrzały owoce z drugiego krzaka. Tego, o którym pisałam, że owoce są mniejsze.
No i nie tylko owoce mniejsze, ale kompletnie inny kolor. Taki ja Sungold, ale większe owoce :) .
Zostały jeszcze owoce z trzeciego krzaka, ale jeszcze dojrzewają.


Obrazek Obrazek Obrazek
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzyżówki Kasencji

Post »

Wagowo, to połowa tamtego. Czyli bardziej w tatusia poszedł. Ciekawe, czy smakowo, też ?
Oj zabawa, zacznie się od F2 w tych Twoich krzyżówkach.
I coś wydaje mi się, że miejsca będziesz mieć mało na to wszystko.
Chyba od F2, troszkę nasion musisz podrzucić forumkom.
Będzie większa szansa, ciekawe rzeczy wyłapać.
Ja, w razie czego, chętnie się piszę.
Myślę, że inni chętni, też się znajdą.
Potencjał w tym co skrzyżowałaś, widzę spory.
A mam nadzieję, że to nie koniec, tylko początek zabawy w krzyżowanie pomidorków przez Ciebie.
Jeśli chcesz, przejrzę zimą swoje odmiany i podeślę kilku kandydatów, na mamusie i tatusiów.
Będą w dobrych rękach.
Jestem tego pewien ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”