Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Belinek
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 cze 2011, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: war-mazur. Rolnik inżynier bud.

Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Czy już można kończyć wierzchołki pomidorów bo i tak późną jesienią nie dojrzeją te które urosną?
Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Zadziwiające jest to , jak osądzamy bliskich nie zdając sobie sprawy z podłości naszego lekceważenia dopóki ich nam nie zabraknie, Carlos Ruiz Zafón
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Można a nawet trzeba.Jest wieloraka korzyść z tego. Owoce na dolnych piętrach dojrzeją wcześniej i będą większe. A na wyższych piętrach maja szanse dorosnąć a nawet dojrzeć. W najgorszym razie dojrzeją po zbiorze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

A ja dopiero kilka dni temu posadziłem pomidory, zakończę pod koniec sierpnia lub na początku września.
Awatar użytkownika
Belinek
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 cze 2011, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: war-mazur. Rolnik inżynier bud.

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Z zielonych co robisz?
Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Zadziwiające jest to , jak osądzamy bliskich nie zdając sobie sprawy z podłości naszego lekceważenia dopóki ich nam nie zabraknie, Carlos Ruiz Zafón
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Gdy dojrzeją to sprzedaję.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Z niedojrzałych można robić "fried green tomatoes" jak amerykanie, czyli usmażyć. Co prawda Jankiel napisał, że to się robi z dojrzałych, ale w rzeczywistości można z niedojrzałych: http://veganyumyum.com/2009/08/fried-green-tomatoes/
pozdrawiam, Gunnar
mika_ua
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lut 2011, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Z zielonych pomidorów jest fajny przepis na przetwory: zielone pomidory w ćwiartki w zalewie z posiekanymi chrzanem i papryką ostrą, pychota. ;:137
Awatar użytkownika
Dagga
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2011, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie, okolice Biecza

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Proponuję sałatkę: pomidory i cebule pokroić w plastry. nasolić dość mocno i odstawić na minimum 12 godzin, od czasu do czasu przemieszać, potem odcisnąć, powstały płyn wylać, ułożyć w słoikach (np; po dżemie), zalać zalewąugotowaną z: pół szklanki octu, pól szkl. cukru, 1 litra wody,liścia laurowego i ziela angielskiego. Słoiki zakręcić, pasteryzować 15 min.
Pozdrawiam, Anna
11krzych

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

mika_ua pisze:Z zielonych pomidorów jest fajny przepis na przetwory: zielone pomidory w ćwiartki w zalewie z posiekanymi chrzanem i papryką ostrą, pychota. ;:137
W jakiej zalewie? Kiszone czy octowe?
danka_1959
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 paź 2009, o 19:27

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Dagga pisze:Proponuję sałatkę: pomidory i cebule pokroić w plastry. nasolić dość mocno i odstawić na minimum 12 godzin, od czasu do czasu przemieszać, potem odcisnąć, powstały płyn wylać, ułożyć w słoikach (np; po dżemie), zalać zalewąugotowaną z: pół szklanki octu, pól szkl. cukru, 1 litra wody,liścia laurowego i ziela angielskiego. Słoiki zakręcić, pasteryzować 15 min.
Polecam ten przepis.Robię co roku taką sałatkę na zimę. W tym roku już zrobiłam, ponieważ pojawiła się zaraza. Przepis podobny, wzięłam z internetu. Na 3kg zielonych pomidorów, 0,5 kg cebuli.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

11krzych pisze:
mika_ua pisze:Z zielonych pomidorów jest fajny przepis na przetwory: zielone pomidory w ćwiartki w zalewie z posiekanymi chrzanem i papryką ostrą, pychota. ;:137
W jakiej zalewie? Kiszone czy octowe?

Też chętnie się dowiem, jaka zalewa do tych pomidorów.
Mam kilkanaście sztuk i właśnie chciałam zrobię w ćwiartkach, a nie jako sałatkę.


**************
Może kiedyś koleżanka poda nam przepis na te pomidorki.
Jednak ja nie mogę dłużej czekać, bo te moje zielone powoli zaczynają mięknąć, więc zrobiłam taka zalewę:

2 łyżki gorczycy, półtora łyżki soli, 3/4 szkl. cukru, półtora szkl. wody, 2,5 szkl. octu, 10 ziaren pieprzu czarnego, 4 ząbki czosnku pokrojonego w plasterki, 1 duza cebula pokrojona w piórka - wszystko wrzucamy do garnka i doprowadzamy do zagotowania. Pokrojone w cząstki zielone pomidory wrzucamy do goracej zalewy i odstawiamy na noc w chłodne miejsce.
Na następny dzień upychamy pomidory i zalewę w słoiczkach i pasteryzujemy 15 minut.

Nie wiem jakie będą w smaku po jakimś czasie, ale sama zalewa dość smaczna, kwaśno-słodka.
Pozdrawiam Kaśka
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

Dopiero dzisiaj dotarłam do wątku o pomidorkach , fakt po czasie ale... tak na zapas i ja dorzucę przepis podobny jak wyżej , sałatka wychodzi słodka i kolorowa w zależności co mamy do wykorzystania w danej chwili . Przepis dotyczy samych zielonych pomidorów i cebuli ale ja ją urozmaiciłam bo w pewnym momencie nazbierało mi się sporo warzyw więc to wszystko wykorzystałam w tej sałatce .
Zielone pomidory ,cebula , ogórki , papryka, marchew - jedne kroiłam w ćwiartki , inne w plastry , posolić wymieszać i odstawić na 12 godzin .
Przygotować zalewę : 1/2 kg cukru , 1 litr octu ,2 l wody , pieprz , liść laurowy , ziele angielskie / można dodać gożdziki , imbir albo gałkę muszkatołową w zależności co kto lubi/ gotować 10 minut , następnie odcedzić z przypraw chodż ja tego nie robiłam , nie przeszkadzał mi pieprz ani liść laurowy w słoiku .
Warzywa odstane porządnie wycisnąć z soku włożyć do zalewy i gotować 20 minut . Zimne wkładać do słoików .
Tą samą zalewę wykorzystuje do marynowania grzybków , lubię takie lekko słodkie :D
beata11
50p
50p
Posty: 75
Od: 2 cze 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobić z zielonych pomidorów późną jesienią

Post »

A co zrobić z nadmiarem koktajlówek?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”