Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

annika pisze:Zrobię ten oprysk florovitem, bo tylko taki posiadam.
Jeśli to jest Florovit uniwersalny i chcesz nim dostarczyć fosfor, to daremny trud
Florovit zawiera zestaw makroskładników pokarmowych oraz mikroelementów w postaci schelatowanej.
Azot (N) ? 3,0% (postać amidowa ? 2,3%; postać azotanowa ? 0,7%); potas (K) ? 2,0%; miedź (Cu) ? 70 mg/l;
żelazo (Fe) ? 400 mg/l; mangan (Mn) ? 170 mg/l; molibden (Mo) ? 20 mg/l; cynk (Zn) ? 150 mg/l oraz wapń
(Ca), magnez (Mg), siarka (S), a także substancje błonkotwórcze. pH roztworu 3,3-4,3
Widzisz tu fosfor, bo ja nie.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

ostatnia szansa pisze:
forumowicz pisze:Tej nocy zanosi się na przymrozki w pasie dzielnic południowych. Najprawdopodobniej tu ,tym razem, noc będzie bez zachmurzenia...
Skąd masz te wiadomości o przymrozkach? O jakich "dzielnicach" piszesz?
Popatrz na mapę radarową chmur

http://www.sat24.com/de/eu

Chmury frontu kończą się na granicy słowacko- węgierskiej i przesuwają się na północ. Jeśli ta strefa bezchmurna przesunie się nad południowa Polskę w nocy wystąpi zjawisko inwersji radiacyjnej i orograficznej. Ta sytuacja jaka dziś miała miejsce od Kłodzka po Koszalin

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwersja_temperatury
Awatar użytkownika
annika
50p
50p
Posty: 60
Od: 28 sty 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

forumowicz pisze:
annika pisze:Zrobię ten oprysk florovitem, bo tylko taki posiadam.
Jeśli to jest Florovit uniwersalny i chcesz nim dostarczyć fosfor, to daremny trud
Florovit zawiera zestaw makroskładników pokarmowych oraz mikroelementów w postaci schelatowanej.
Azot (N) ? 3,0% (postać amidowa ? 2,3%; postać azotanowa ? 0,7%); potas (K) ? 2,0%; miedź (Cu) ? 70 mg/l;
żelazo (Fe) ? 400 mg/l; mangan (Mn) ? 170 mg/l; molibden (Mo) ? 20 mg/l; cynk (Zn) ? 150 mg/l oraz wapń
(Ca), magnez (Mg), siarka (S), a także substancje błonkotwórcze. pH roztworu 3,3-4,3
Widzisz tu fosfor, bo ja nie.

Tak, zauważyłam jego brak czytając ulotkę. Dlatego nie opryskałam. Jutro poszukam czegoś innego, chociaż wątpię, czy znajdę coś na tym moim wygwizdowiu :roll:

Dzięki za zwrócenie mi uwagi.
Pozdrawiam
:wit
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5836
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

:roll: Jak mam im pomóc? Co im jest?
Ziemia była nawozona dwuletnim obornikiem gołębim w kwietniu i do dołka dawałam po małej
(na prawdę małej łopatce tego samego obornika) . Jak mam im pomuc?
[quote][/quote] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Czubki są zielone...ale u niektórych widać jaśniejsze obwódki
Plis....pomocy
Awatar użytkownika
annika
50p
50p
Posty: 60
Od: 28 sty 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Kupiłam Bioflorin, tak się tylko zastanawiam, ile razy mam "psikać" w tego pomidora, żeby było dobrze? Pytanie z serii głupich pewnie, ale nigdy czegoś takiego nie robiłam i naprawdę nie wiem. ;:218

Pomóżcie, proszę :wink:



Pozdrawiam
Pabblo_Pl

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Witam,

Niedobór magnezu czy brunatna plamistość liści?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jeśli to jest brunatna plamistość liści, to pod spodem liścia powinna wytwarzać się grzybnia. Zerknij przez jakąś lupę.
Pozdrawiam
Adam
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Witam
Pierwszy raz w życiu mam ogródek warzywny,więc doświadczenie zerowe.A mój ślubny wymyślił sobie w nim pomidory.Jak pomyślał tak zrobił.I przytachał mi kupną rozsadę i kilka sztuk od wujka.
Staram się teraz wyczytać co ważniejsze rzeczy,ale wygląd owych pomidorków nie daje mi spokoju.Jakieś takie wynędzniałe,z plamami,wątłe.
No i teraz nie wiem:czegoś im brakuje,mają za dużo czy to jakieś choróbsko??
Jeszcze ich nie wysadzałam do gruntu(oprócz 5 z 8 sztuk od wujka),jedynie wsadziłam z małych foliowych cylindrów do kubeczków.
A i co lepsze,nie wiem nawet co to za pomidory,nie znam nazw.I w związku z tym nie wiem jak z nimi postępować.
Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam

Pomidory od wujka
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

I rozsada z targu,po 1 krzaczku z dwóch odmian.Ale jakich?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ten wygląda najgorzej
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ale inne też mają jakieś plamki :(
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam Amelia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

AmeliaL pisze:Staram się teraz wyczytać co ważniejsze rzeczy,ale wygląd owych pomidorków nie daje mi spokoju.Jakieś takie wynędzniałe,z plamami,wątłe.No i teraz nie wiem:czegoś im brakuje,mają za dużo czy to jakieś choróbsko??
Są wynędzniałe bo są zbyt długo w tych kubeczkach i są przed wszystkim głodne.
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

chudziak
Rozsada z targu w kubeczkach jest od środy,wtedy była kupiona.I już wtedy tak wyglądała.Krzaczki były w małych foliowych cylindrach.A że wstrzymałam się z wysadzeniem do gruntu z obawy przed przymrozkami,to przełożyłam je do kubeczków.
Pozdrawiam Amelia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jeszcze kilka dni i wsadzisz do gruntu wtedy w ciągu tygodnia ( dwóch) powinny się pozbierać choć rzeczywiście nie wyglądają zbyt dobrze . Ale skoro kupowałaś na rynku to szkoda ,że nie wybrałaś ładniejszych sadzonek :| - u mnie w minionym tygodniu na rynku niektórzy mieli jeszcze całkiem ładną rozsadę pomidorów.
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

No ja wcale pomidorów nie planowałam,przynajmniej nie w tym roku.Bo to dla mnie czarna magia.
Ale mężowi odbiło i kupił co kupił,resztę dorwał od wujka.I z miną zdobywcy chciał od razu w ziemię wtykać.
Bo jak warzywnik jest to mu się smak pomidorów prosto z krzaczka przypomniał.I znów tak chce.

Coś czarno to widzę :(
Pozdrawiam Amelia
Pabblo_Pl

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Pod spodem grzybni brak, na jednej plamce środek robi się ciemno brązowy i zasycha..

Opryskałem siarczanem magnesu 0,5 % z dodatkiem nawozu biopon do warzyw i zerwałem chore liście..

Poobserwuje i dam znać co się dzieje..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”