Cucamelon (mysi melon,ogórek meksykański)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Obrazek

Moje maluszki. Powoli rosną. Niby dużo mają wody i ciepła ale jakoś takie mizerne.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Wysiałam 6 nasion, wykiełkowały 4. Na razie roślinki są takie delikatne, że aż się boję wynieść je na dwór :) No, ale przecież nie będę trzymała ich w szklarence, skoro to pnącza, które potem się nieźle rozrastają, sądząc po Waszych fotografiach z poprzednich sezonów. Ale na dworze grożą im ślimaki :evil: Tak się zastanawiam: może posadzić je do dużych donic i niech się pną po kratkach? Mam ogrodzenie z kratek, które oddzielają zielnik od reszty ogródka. W donicach łatwiej byłoby mi o nie zadbać. Bo w gruncie - nie wiem, pierwszy raz je siałam, ale wyglądają na takie, którym byle co może zaszkodzić ;:oj
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Obrazek

Idą do gruntu dzisiaj. Zobaczymy jak sobie poradzą bez większej pielęgnacji. Test wytrzymałościowy :D
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

cucamelony są nie do zdarcia, tylko potrzebują czegoś po czym mogą się piąć.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

3emfipa pisze:cucamelony są nie do zdarcia, tylko potrzebują czegoś po czym mogą się piąć.
No właśnie chcę aby się po ziemi płożyły i zobaczyć jak to im pójdzie.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Może są nie do zdarcia, ale do zjedzenia - na pewno :( Posadziłam moje 4 sadzonki w dwóch donicach 25-litrowych, no i w jednej cucamelonów już nie ma... Nocą zostały pożarte przez ślimaki, sądząc po śladach. Wstawiłam drugą donicę do szerokiej misy, na dno nalałam wody. Może ta fosa zabezpieczy roślinki przed zjedzeniem.
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

kupniulaUK pisze:
3emfipa pisze:cucamelony są nie do zdarcia, tylko potrzebują czegoś po czym mogą się piąć.
No właśnie chcę aby się po ziemi płożyły i zobaczyć jak to im pójdzie.
Wydaje mi się, że może być problem. W tamtym roku też miałam taki plan, ale tak się łapały wszystkiego, na czym mogłyby się podeprzeć, że w końcu dostały podpórkę :D
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

3emfipa pisze: Wydaje mi się, że może być problem. W tamtym roku też miałam taki plan, ale tak się łapały wszystkiego, na czym mogłyby się podeprzeć, że w końcu dostały podpórkę :D
Środek pola. Z 2m do najbliższego drzewka :) Doswiadczenie polowe.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Obrazek

Coś mi te moje słabo rosną. Chyba im się nie podoba środek pola i klimat u mnie :P Nawet 1 kwiatka nie mają jeszcze. A jak u was?
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Z moich czterech sadzonek w dwóch donicach, dwie zostały pożarte przez ślimaki. Jedna odbiła od korzenia, ale w donicy posadziłam już ogórek, więc wiele się po niej nie spodziewam. W tej drugiej donicy rosną sobie dość swobodnie, chociaż ciągle wydają mi się malutkie. Nawet kwitną - kwiatki są mikroskopijne, żółte - i dostrzegłam pierwsze zawiązki owoców, długości około 3 mm :D Na razie wygląda mi to na warzywo-zabawkę, coś takiego, jak porzeczkowe pomidory :) Ale jednak jestem ciekawa, jak będą wyglądać i smakować, kiedy dojrzeją.
Obrazek
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Mam podobne wrażenia.Słabo mi rosną,strasznie wiotkie.Też mam maleńkie kwiatuszki.Teraz zimno i wzrost jakby przyhamował.Część roślin pnie się po sznurku,a kilka puściłem po ziemi i też jakoś dają radę.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Mój rośnie jak oszalały, już kwitnie i ma maleńkie owoce :heja

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Obrazek


Moje mikruski :D jeden krzaczek ma ich nawet sporo, a reszta jak by z tyłu. Pamiętajmy że wysadzone były pod koniec maja a nie na początku jak powinienem to zrobić. Za rok spróbuję wcześniej w polu, w polu z agrotkaniną oraz w tunelu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”